Mazda MX - 5 (NB) a Honda S2000

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Ktore by ste si vybrali?
Mazda MX - 5 1.8 (NB) 7 %  29%  [ 7 ]
Honda S2000 17 %  70%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 24

Odeslat příspěvekod HajLender 13. 5. 2007 11:10

Zdravim vsetkych, rad by som ziskal nejake spolahlive informacie o tychto dvoch vozidlach. Jedna sa o druhu generaciu mazdy mx 5 1.8 a Hondu S2000 z podobneho obdobia - tj. cca. 5-7 rokov stare vozidla.

Zaujima ma vsetko od priestoru, cez spracovanie, kvalitu, vydrz, spolahlivost, spotrebu jazdne vlastnosti az po cenu nahradnych dielov. Proste vsetko.

Vdaka
HajLender
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doupik 13. 5. 2007 11:37

Dobrý výběr aut, fajné hračky;)
Na HondaClub.cz jsou dva články
2002: http://www.hondaclub.cz/default.asp?wha ... 53&s_id=11
2007: http://www.hondaclub.cz/default.asp?wha ... 11&s_id=11

Je to zajímavé čtení.

Já miluju zvuk Hond, ty vysoké otáčky, že se lidí otáčí a čekají, že pojede motorka:). Sice pořádně táhne až ve vysokých otáčkách, ale to auto si nekupuješ na cestu na dovolenou, takže si ho chceš pořádně užít, ne? MX5 takovou krásou pod kapotou neoplývá.
Doupik
Nováček

Odeslat příspěvekod marepa 13. 5. 2007 11:39

z techto dvou bych bral mazdu .. ma mensi motor, rekli bych ze spotrebu bude mit o dost nizsi a diky tomu ze je hodne lehka, tak ma vynikajici jizdni vlastnosti. A rekl bych ze provoz bude levnejsi

Honda S2000 je supr kara, ale docela dost zere. Nadruhou stranu motor co toci 9 tisic otacek ma neco do sebe. A vseobecne bych pred mazdou dal prednost honde ( mazda 3 vs civic, mazda 6 vs accord)

kazdopadne nemam rad kabria, takze ja bych koupil novou Mx5 CC :)

takze tady bych se rozhodoval tak nejak podle toho, jak se mi to auto libi ( treba S2000 je vetsi , mx5 je docela mala) , jak se v tom citim, a pak co od toho ocekavam
pokud mi nevadi si priplatit za auto ciste na zabavu, vzal bych hondu, pokud chci neco vice kompromisniho, ale porad hodne slusne zabavne auto, vzal bych mazdu :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 13. 5. 2007 11:41

doupik: zajimave clanky.. ale hledal bych neco vice objektivniho .. kdyz si budu chtit koupit skodovku, tak mi moc nepomuze projit si skoda fan club stranky .. jestli vis co tim myslim :)

proste fandove vidi jenom ty klady , hledal bych neco vice objektivniho .. a taky bych treba srovnal casy na okruhu (treba pres topgear jestli to tam maji)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HajLender 13. 5. 2007 11:46

Vdaka za odpovede, v podstate si zatial zial ziadne z nich nevyberam, ale snad casom by mohlo dojst aj k tomu. Predsalen tie ceny su uz relativne akceptovatelne.

Mne sa prv zapacila Mazda - lacne, lahke, dostatocne dynamicke, relativne civilne auto so zadnym nahonom, ale potom som na madarskom webe cital clanok o S2000 a zrazu som si tou Mazdou neni vobec isty.

Keby doslo k nakupu, tak by som to auto mal asi aj na bezne jazdenie. Spotrebu a poistku by som neriesil. Otazne je ci by boli pouzitelne na bezne jazdenie, predpokladam ze Mazda ano ale neviem ci Honda tiez...

Jazdili ste niekto s tymito autami?

Inak podla toho co som sa doteraz docital, tak priestor v Honde je mensi ako v Mazde ;)

doplnenie: nie som ziadny megasportovy jazdec, len by som rad mal dynamicke/sportove auto s velkym potencialom a pripadne si obcas aj niekde zajazdit.
HajLender
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doupik 13. 5. 2007 11:57

Jako jasně že někdy ti fanoušci můžou trochu moc vyzvedávat svou značku no :) Ale když se jim něco nezdá, tak to tam napíšou, negativa nezatají ;)

Hele ale ta MXka téměř poloviční max. výkon a o 50% pomalejší akceleraci, váhový rozdíl u současné generace je asi 140 kg.

Obrázek

Test MX5 je třeba tady http://www.autoweb.cz/za-volantem/mazda ... ml?id=8515.
Doupik
Nováček

Odeslat příspěvekod Hond4r 13. 5. 2007 12:07

S2000, poslechni si ji a rozhodnes se..
Speed doesn't kill. Driving like an idiot does.

Každý strážník si přál být policistou..
Hond4r
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HajLender 13. 5. 2007 12:14

Ano rozumiem vam. Je mi jasne ze tie dve auta nie su uplne porovnatelne, moj pristup je asi takyto:

MX 5: lacne, relativne nenapadne ale vzhladne, maloobjemovy motor (1.8l), zadny pohon, nizka vaha - maximalka ma nezaujima a zrychlenie 8.6s nie je zle - malo 1.8iek to zvlada :)
S2000: nekompromisny sportiak, s vysokym vykonom z maleho objemu, zadny pohon, relativne nizka vaha - brutalne zrychlenie (porovnetelne s drahymi sportiakmi)

Takze mx5 ako nenapadne kabrio, od ktoreho sa nic neocakava ale vie relativne prekvapit sportovou jazdou. S2000 zviera, ktore sa tak aj sprava...

Ale na druhej strane keby mi slo o absolutny vykon/zrychlenie za dobru cenu, tak by som hladal asi Corvette... :D

Doplnenie: pripominam, ze zatial nehovorim o tom, ze si chcem vybrat/kupit niektore z nich - preto som to nedal ani do topicu vyber auta. A na mysli mam mazdu predchadzajucej generacie, nie tu aktualnu
Naposledy upravil HajLender dne 13. 5. 2007 12:16, celkově upraveno 1
HajLender
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 13. 5. 2007 12:14

Ja bych sel urcite do S2000! super kara
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 5. 2007 12:22

Copak to jde porovnávat? Stejně stará a zachovalá S2000 je minimálně dvakrát dražší!
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HajLender 13. 5. 2007 12:28

Ano je dvakrat drahsia, je dvakrat vykonnejsia, ale ta cena je myslim si akceptovatelna pre bezneho mladeho cloveka (miesto holeho noveho Golfa 1.6 mozes mat S2000 a myslim si, ze to uy rozdiel je)
Inak je zaujimave a sucasne smutne, ze pre beznych ludi ostava novy golf alebo octavka autom snov.. ale to uz je na ine tema.

Takze ano, nie su porovnatelne vykonom ani cenou. Ale su si podobne, lebo ide o roadstery, ktore su urcene na zabavu
HajLender
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doupik 13. 5. 2007 12:37

Hm, tak prostě Honda je výkonnější, rychlejší, ale dražší, o něco těžší, a logicky i více žere.
Fakt ono kdyby si proti sobě postavil stejně výkonné S2000, Z4, SLK třeba, tak by šlo něco vymýšlet a radit a srovnávat, ale tady jde fakt o to, jestli se rozhodneš pro civilnější MXku nebo pro pekelnou Hondičku;).
Doupik
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 5. 2007 12:38

Pokud jezdíš hodně, kup si MX-5 a za ušetřené peníze ještě nějaké normální auto. Ona totiž ani ta MX-5 na nějaké delší ježdění není. Jinak ti fandím, já sám plánuju na příští rok koupi MX-5 NB pro radost.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 13. 5. 2007 12:42

ale jo.. kdyz to clovek nebude zivit to se to pak radi ;)

nicmene jak to pises je to spravne, honda s2000 bude sportovnejsi, ale zase vyjde draz :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HajLender 13. 5. 2007 12:46

Rozhodnutie znie presne tak: divoke zviera alebo domaceho milacika... Rozhodovat sa este budem mat dost casu.
Pod beznym jazdenim som si predstavoval: chodit do prace, skocit kupit karton dzusu, zajst na vikend niekam... Samozrejme na velke vylety a stahovanie to nie je. Ale zatial to ani nie je nutnost, deti este nemam a s frajerkou sa snad zmestime :)

Kazdopadne bude najlepsie tie auta vyskusat... Uz len najst niekoho, kto take vlastni a pusti za volant :D
HajLender
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků