Mazda MX - 5 (NB) a Honda S2000

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Ktore by ste si vybrali?
Mazda MX - 5 1.8 (NB) 7 %  29%  [ 7 ]
Honda S2000 17 %  70%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 24

Odeslat příspěvekod marepa 13. 5. 2007 12:55

myslim si , ze kdyz si to vyhlidnes v bazaru nebo u dealera, tak te urcite nechaji svezt... prece nekoupis zajice v pytli

ale varuju, kdyz se clovek projede,tak hrozi, ze se zamiluje a pak to proste koupit musi .. mne se tohle stalo s 350z a pocitam, ze snad v rijnu/listopadu bych ho mohl mit :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod Doupik 13. 5. 2007 13:02

Jo no, vyzkoušej v bazaru, třeba se ani do jednoho nevlezeš :D
Pokud to bude jediné auto, tak by bylo krátkozraké ho koupit, když se v něm budeš cítit hodně natěsno... dlouhou jízdu bys třeba ani nepřežil:).
Doupik
Nováček

Odeslat příspěvekod Hando 13. 5. 2007 13:02

a co vydrz motoru u 7r s2000 prece jen 2l a 240k :hm
Hando
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doupik 13. 5. 2007 13:40

O kvalitu motorů Honda bych se vůbec nebál.
Doupik
Nováček

Odeslat příspěvekod marepa 13. 5. 2007 14:31

motor by mne taky vubec netrapil :)

tyhle auta zacnou mit problemy tak u 12-13 roku stari :) a nadruhou stranu, tohle auto si clovek koupi z lasky.. a tak bych rekl, ze se podle toho k tomu chova! .. ne jako u firemniho passata ftdi
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod HajLender 13. 5. 2007 19:48

Tiez si zatial nemusim trapit hlavu tym v akom su stave. Vie niekto o nejakych typickych poruchach tychto aut? Maju nejaku typicku slabost?

Cim dalej tym viac sa mi S2000 paci vzhladom, a cim dalej tym viac sa mi zda, ze ukocirovat ju je pre jazdca profika - a to ja zrejme nie som...
HajLender
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anosk 15. 6. 2007 16:34

cau no ked si spominal ze malo ktory kbaros ma 100 za 8 sekund tak ja mam barchettu fiata a ta to ma pod 8 sekund a tiez je to 1.8
anosk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HajLender 15. 6. 2007 18:30

anosk píše:cau no ked si spominal ze malo ktory kbaros ma 100 za 8 sekund tak ja mam barchettu fiata a ta to ma pod 8 sekund a tiez je to 1.8

are you sure? no neviem, ale nasiel som len: Bar 130bhp vs. MX5 140-146 bhp, acceler. 0-60mph Bar: 8.6s vs. MX5 7.9(140bhp)

Mozes dat nejake blizsie info k Barchette? ake ma jazdne vlastnosti? spokojnost? je to sportove auto (nevyzera tak)

Dik
HajLender
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hyrogen 15. 6. 2007 18:53

HajLender píše:Keby doslo k nakupu, tak by som to auto mal asi aj na bezne jazdenie. Spotrebu a poistku by som neriesil. Otazne je ci by boli pouzitelne na bezne jazdenie, predpokladam ze Mazda ano ale neviem ci Honda tiez...

Jazdili ste niekto s tymito autami?

Inak podla toho co som sa doteraz docital, tak priestor v Honde je mensi ako v Mazde ;)

Osobne jsem nejel s MX5 ale asi dva mesice jsem jezdil se starsi MX3 a mam projete novou RX8 a S2000. Jestli bude MX5 charakterem jizdnich vlastnosti a naladenimpodvozku blizko MX3, tak si kup MX5, budes-li to mit jako jediny vuz. S2000 je naproste husty zazitek, ale je to tak tvrde auto (rekl bych ze tvrdsi nez RX8) ze k tomu na normalni jezdeni potrebujes druhy vuz, na delsi ceste budes hekat jak je to neprijemne. Taky nezapomen mesicne na velkou financni rezervu na pokuty a uplatky pro policajty aby jsi neprisel o vsechny body behem pul roku. Je treba si uvedomit ze s autem jako je Honda S2000 NELZE jezdit pomalu, protoze kdyz pojedes na 3 tis. otacek tak se to auto bude dusit a kdyz malinko polechtas plyn aby jsi to nezadusil tak tam mas kilo ani nevis jak.... pozor2
Hyrogen
Nováček

Odeslat příspěvekod marepa 16. 6. 2007 07:15

to jsou zase kecy v kleci! ... i s ferrari se da jezdit 60/90/130

byt teda u ferrari se to auto bude dusit jeste vic! a to je ale uplne jina liga ;)
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod Hyrogen 16. 6. 2007 07:19

No kdyz myslis.....tomu ale nerikam jizda, nybrz utpreni - jak pro auto tak pro ridice....
Hyrogen
Nováček

Odeslat příspěvekod marepa 16. 6. 2007 07:24

jako ja chapu, ze si to myslel spise jako srandu ... ale fakt mi netrvd ze je problem s tim jet na 2ku kolem 3 tisic otacek ..

tim padem proc si lidi kupuji sportovni auta ?? prece by zakonite museli prijit o ridicaky!!

uznavam ze 50tka ve meste bude nic moc.. ale 90 mino a 130 dalnice teda nevidim zadny problem

jinak s S2000 sem nejel ..ale jel sem s 350z, ktere si asi nakonec koupim .. je jasne, ze 350z je V6, takze ma linearni narost vykonu, coz asi u hondy bude trochu jiine ..ale ma 300 koni a jet 50 se snim da uplne vpohode ;)
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod Hyrogen 16. 6. 2007 07:30

jasne, mimo mesto uz to tak hrozny neni ale popisu Ti jak to vypada kdyz chces jet po meste 50 km/h - jedes na dvojku a i kdyz je to vysokotackova masina tak citis ze to neni ono, pripadas si jak v autoskole, nehlede na to ze auto ma tendenci si na tu dvojku poskocit jen tak mezi reci aspon na 70 km/h. Tak jo, das tam trojku a snazis se to drzet na te padesatce, jenze to uz je fakt zase prilis a auti protestuje ze takove podtoceni teda nee. Tak mas v zasade dve moznosti - jet jeste pomaleji nez onech padesat, nebo na trojaka jet 60-70 a myslet si svoje. Do mesta to opravdu neni to nejlepsi, to je jasne. Jinak jsem se chtel zeptat jak se Ti jelo s 350z? Zatim jsem na ni nemel stesti i kdyz se to asi brzy zmeni, ale musim rici ze me fascinuje jeji zvuk, neni to takove jeceni a zni moc sympaticky :-)
Co tě nezabije, to jen odkládá nevyhnutelné.
Hyrogen
Nováček

Odeslat příspěvekod marepa 16. 6. 2007 08:08

tak bylo to zatim nejlepsi svezeni co sem kdy abslovoval .. v porovani s RX8 je to silnejsi auto, lepe brzdi a ma suprovy zvuk .. zatah je nadherne linearni - zadne skoky .. takze se s nim prave da jet i v nizsich otackach bezproblemu :)

no a kdyz se tomu slapne, tak prestava vsechna srada :D
zatim je to tak na 80% moje pristi auto :) (jeste uvazuju o necem civilnejsim pro vice lidi)
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod Hyrogen 16. 6. 2007 16:04

Díky, ted se na nej tesim jeste vic :-)
Hyrogen
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka