Honda CR-V nebo Toyota RAV4?

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod XRay 9. 3. 2007 11:37

Zdravim,
take mam v merku CR-V a rozhoduju se jestli benzin nebo diesel. Rozdil v cene je cca 2500 Euro u nejvybavenejsi verze ve prospech benzinu. A kdybych chtel lepe vybavenou verzi v benzinu a stredne vybavenou verzi v nafte tak rozdil je 1500 Euro ve prospech nafty. A to tam chybi tzv. Sun&Light Pack (kourova skla, panoramaticke okno, xenony, vyhrivane sedacky), alarm, menic na CD, parkovaci senzory a jsou jen 17 placova kola. Kdyz pridam ke stredni verzi s naftou Sun&Light Pack tak je rozdil ceny 350 Euro ve prospech benzinu. Jezdim cca 30% ve meste, 50% po dalnici a zbytek ostatni komunikace. Rocne najezdim 20000 km. Poradite jaky motor respektive jakou variantu si mam vybrat (mam urcity limit do ktereho chci jit)? Zkousel jste nekdo spotrebu u noveho 2.0 i-VTEC motoru. Tabulkove je to jen 8.1 l/100km (komb)? Diky.
XRay
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 9. 3. 2007 12:27

Záleží co člověk preferuje.K tomuto autu se hodí více diesel...svez se a pak se rozhodni.Obě varianty jsou dobré, takže chybu neuděláš.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod mbos 9. 3. 2007 13:15

Jestli jezdíš po dálnici, tak počítej se spotřebou 10-12 l/100 km jinak budeš zdržovat provoz.
mbos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iki 9. 3. 2007 19:31

ma niekto prakticke skusenosti s benzinovou /manual/ RAV4?
iki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrumr 9. 3. 2007 20:29

V rodině máme dieslovou Ravku a já pošilhávám po 1,8VVT-i jen s předním náhonem.Pro tři vzadu moc místa není,plýtkej kufr,ale toyota je toyota. :roll:
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iki 9. 3. 2007 20:32

aky mas dovod?
iki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrumr 9. 3. 2007 21:16

Já na rozdíl od rodiny bydlím na rovině a mám jízdu jen po nezpevněné silnici a čtyřkolka je pro mě zbytečná.1,8VVT-i je dobrej motor,akorát se blbě zhání,myslím,že k nám se nedovážel,mám na mysli rav4 II
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iki 9. 3. 2007 21:37

ja 4x4 vyuzijem. Jazdim v okoli Ziliny a minuly rok tu bol sneh od Novembra do Marca. Viezol som sa na predvadzackach RAV4 beznin aj diesel. Kazda mala svoje pre a proti. Kazda ma oslovila po inej stranke. Len rozhodnutie je tazsie...
iki
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juraji 7. 5. 2007 07:56

Neviete kde by sa na nete dalo najst porovnanie CR-V a RAV 4?
Siemens C35i -> Nokia 8310i -> Sagem My-x7 -> Sony Ericsson K750i -> Nokia 6230i -> Nokia N73 -> Nokia 5500
Juraji
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajjuraj 18. 4. 2013 14:55

pridam se k tomuhle tematu at nezakladam novy :-)

taky uvazuju mezi ravkou a crv

chci auto kolem roku 2008, v BENZINU, manualu , najeto cim jak nejmin

neni jiny vyber nez rav nebo crv , chci proste spolehlivost a taky trosku vzhled

jde mi o to aby auto bylo bezpecne, pro rodinu ( abych otevrel kufr, praskl tam kocarek a nemusel ho vzdycky rozebirat ) no a kdyz to bude 4x4 tak abych s tim v ime neco vyjel kdyz bude treba ( necekam ze to pojede jak rolba ale n erad bych zustal viset nekde kde bude 10 cm snehu )

jinak jezdim 99% bezne silnice a zbytek takove ty min upravovane v zime ( zatim sem to vsecko projezdil bez problemu s osobakem ) :-)

co jsem zatim vysledoval tak kufr ma vetsi ravka , to je +

jeste by me zajimala svetla vyska obou aut ale tu nemuzu najit
jurajjuraj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 3MPS 18. 4. 2013 15:48

No a proto bych volil Subaru Forester 2,0 nebo 2,5XT s manuálem:-)

Ani s jedním neuděláš chybu, ale vždy jedno bude/nebude mít to, co druzí dva:-)
3MPS
Štamgast

Odeslat příspěvekod jurajjuraj 18. 4. 2013 16:15

1) je to vzhledove hnusne
2) to turbo by s mym jezdenim kleklo po 5 000 km
jurajjuraj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beaver.PV 18. 4. 2013 16:25

RAV4 obecně čím novější, tím míň "offroad" (s tím že i první generace má poměrně nízko výfuk a vysloveně šusplechy tam žádné nejsou), ale polní cesty, sníh a trochu bahna to zvládá levou zadní i tam, kde haldexy zůstavají viset jak vyvržený vorvaň, tedy za předpokladu vlastnictví adekvátních pneumatik. Světlá výška u modelového roku 2008 by měla být zhruba 190mm.
Lexus IS, Toyota RAV4, Toyota Supra
Beaver.PV
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajjuraj 18. 4. 2013 16:40

tak offroad no , asi tak nejhorsi cesta po ktere sem jezdil je takova co jeste nestihl traktor odhrabat, cili ze bezna cesta na ktere je 15-20 cm snehu, nejake lesni cesty s pul metrovyma dirama plnyma vody to neni pro me
jurajjuraj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Beaver.PV 18. 4. 2013 16:54

V tom případě bez problému, na dobrých zimních penumatikách určitě naprosto s přehledem projedeš. Půlmetrové díry samozřejmě ne, na to už bys potřeboval Landcruisera s lift kitem a šnorchlem :)

Že i se starou kRAVkou se dá užít srandy kopec by mohl referovat jeden majitel, co s tím úspěšně objel svět cestou necestou:
http://jasonmerrick.rajce.idnes.cz/Expe ... East_2011/
Lexus IS, Toyota RAV4, Toyota Supra
Beaver.PV
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků