Subaru Impreza 2006, 2.

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pivi 31. 12. 2006 12:23

Od podzimu se do Imprezy dává motor 1.5 77kW. Subaru pro mě vždycky bylo něco víc, tak mě docela překvapilo, že se cena dostala na dostupných 528.800 Kč s manuálním pětikvaltem, kombi, které se mi vždycky dost líbilo, je dokonce dražší jen o 10.000 Kč. Otázkou je, jak jezdí stokoňové auto vážící přes 1300 kg, navíc s trvalým 4x4. Máte někdo s touto motorizací zkušenosti? Je to náhrada za starší 1.6, která se dávala jen do kombi.
fandím: Martin Macek + ostatní magoři na Dakaru
pivi
Nováček

Odeslat příspěvekod WRX 31. 12. 2006 12:54

pivi : Tak nesmis od toho cekat zadny sportak...pohon 4x4 neco malo ubere na vykonu, ale pokud chces prakticke auto na hory za solidni cenu, myslim ze je to dobra volba...
WRX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pivi 31. 12. 2006 13:42

Neříkám, že zrovna teď vybírám auto, je to otázka poloviny příštího roku, jen jsem rád, že by se do hledáčku dostalo díky ceně i Subaru :tleskani Navíc jsem se tady cosi dočetl o Impreze HB.. Jezdím po Vysočině a tady by to auto určitě mělo smysl. Proto by mě zajímala konkrétní zkušenost s touhle motorizací. Moc nevěřím, že bych se dostal na udávanou spotřebu okolo 8 litrů. Párkrát jsem řídil Legacy Imprezu WRX, tak vím, jak moc to svádí :D
pivi
Nováček

Odeslat příspěvekod WRX 31. 12. 2006 13:51

pivi : myslim ze tech 8l s motorem o obsahu 1.5 bude akorat....

jinak jeden srovnavaci test : RS4 vs WRX STI http://youtube.com/watch?v=DWCfmhuqUsc
WRX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod pivi 31. 12. 2006 14:18

WRX: pěkný, ale STI si neumím představit jinak než v modrý :wink:
Asi zbytečná otázka, jestli nepřiplatit cca 80 na dvoulitr. Zarazilo mě třeba taky, že ta 1.5 má vzadu bubny :?
Věděl by si pls, jaké jsou u atmosférické Imprezy servisní náklady? Viděl jsem fakturu u WRX a teda cálovat bych to nechtěl :P Kolik má atm. dvoulitr interval výměny oleje v motoru a v dif., jak rozvody, kolik stojí svíčky, filtry a tenhle spotřební matroš?
pivi
Nováček

Odeslat příspěvekod marepa 1. 1. 2007 15:14

ja bych rekl, ze rozdil v udrzbe nebude tak razantni mezi 1.5 a 2.0R .. je jasne, ze 2.0 bude stat vic (a to i na povinem rucu) ale zase kdyz budes mit plne nalozene auto, tak budes rad, ze sis priplatil.

a pokud budes auto kupovat na treba 5-6 roku, .. tak tech cca 80-100 tisic navic kdyz si rozpocitas, tak to taky neni takova hruza :)

nicmene moje predchozi auto byla Primera 1.6 (z nemecka omezena na 66kW) a line mi to rozhodne neprislo .. kdyz to clovek tocil, tak to jelo pekne a svizne :) ale samozrejme ne kdyz nas v aute jelo vic nez 2 ;) ve 4(nebo 5ti) s klimou to skoro nejelo :(
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod Flavio 1. 1. 2007 19:01

pivi
Pokud zvažuješ nákup Imprezy až v polovině roku, tak už stojí za to posečkat do podzimu, na novou generaci. Ale v případě, že je tvou prioritou kombi/N1, tak bych na novou generaci v tomto směru moc nespoléhal a šel do té současné.
Flavio
Nováček

Odeslat příspěvekod pivi 1. 1. 2007 19:27

Flavio: co vím, tak nová generace by měla být představená už v březnu 2007 v Ženevě. Měla by se skládat z HB, sedanu i kombi. N1 se mě netýká, kombi se mi ze současné generace líbí víc než sedan, navíc nějakých přes 300 l kufru sedanu je málo. Ale to se může změnit, třeba studie navrhovaného HB se mi moc nepozdává, určitě počkám, s čím na jaře vylezou. Ale čím víc o tom přemýšlím, 1.5 motor bude málo. Uvidime po svezení :hm
pivi
Nováček

Odeslat příspěvekod WRX 1. 1. 2007 19:34

pivi : tak nejsi sam komu se HB nepozdava...ikdyz tezko rict, zatim jsem videl jen studii na papire, takze by to nakonec nemuselo byt tak hrozne
WRX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Flavio 1. 1. 2007 19:39

pivi
Představená bude sice v březnu, ale u nás se nezačne prodávat dříve než na podzim. Co mám informace, tak nová generace v kombíku nebude, alespoň ne na evrpském trhu, ale uvidíme. Současný sedan nemá 300l kufr, ale 400l!
Flavio
Nováček

Odeslat příspěvekod pivi 1. 1. 2007 20:00

Flavio píše:pivi
Představená bude sice v březnu, ale u nás se nezačne prodávat dříve než na podzim. Co mám informace, tak nová generace v kombíku nebude, alespoň ne na evrpském trhu, ale uvidíme. Současný sedan nemá 300l kufr, ale 400l!0/quote]

Máš pravdu, v nějakým testu jsem četl 326, podle tech. údajů je to 401 l. Každopádně do léta snad oct. vydrží, uvidíme potom. Tlačenej časem nejsem. Výměna oleje v motoru po 15.000 km, náhradní díly na souč. generaci taky nijak cenově nevybočujou z normálu. A podle všech zdrojů je Subaru nadprůměrně spolehlivé.
pivi
Nováček

Předchozí stránka