SUZUKI IGNIS

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod SEFICEK 6. 5. 2006 21:03

Ahoj koupil jsem si nového Ignise. Prosím, napište zkušenosti a rady s tímto autem. Na co si mám dát pozor, jak ho zajet apod. Děkuji a Ignisákům zdar.
SEFICEK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MAN737 6. 5. 2006 21:19

Ignis? To je mixér? :)

Ok,tak pověz na férovku co jsi za to dal,kolik to žere,a jestli v tom je místo...
MAN737
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 6. 5. 2006 22:01

MAN737: Misto v tom kupodivu je, ma to znamy... Ale to je vsechno, co o tom vim ;)

SEFICEK: Tak zajizdet jako kazde jine auto, prvni by voko dve nadrze netocit delsi dobu nad nejake 4000 a nejezdit dlouho pri stejnych otackach. Ale to mas v manualu asi napsane...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Plexisklo 7. 5. 2006 19:54

No co sa designu tohoto noveho Ignisu tyka, tak ten predosli bol ovela krajsi a prepracovanejsi :)
Opel Vectra Caravan 1,8l 2005 a Honda Accord ´95
Plexisklo
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jezek 7. 9. 2010 18:45

Nechci zakládat nové téma, tak oživím tohle.
Mám Ignise 1,4, benzín. Dneska se rozsvítila kontrolka motoru, "závada v systému řízení emisí". Máte někdo zkušenosti s tím, co to může způsobit? Já vím, že to může být milion věcí, ale prostě aspoň možnosti. Do servisu s tím samozřejmě zajedu, spíše mne zajímá, jak vážné to může být? Jestli s tím můžu zničit motor atp.
JInak žena dneska nabírala benzín u pumpy, u které bere vždycky, ale je to u Polských hranic, tak jestli to nemohlo způsobit špatné palivo.
Díky.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 9. 2010 19:07

nic velkeho to neni, maximalne lambda
anonymni

Odeslat příspěvekod jezek 7. 9. 2010 19:20

Jako díky moc, ale rozumím autům jako prase kosti, takže lambda znamená co, jestli se můžu zeptat.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 9. 2010 19:21

senzor ve vyfuku
anonymni

Odeslat příspěvekod jezek 7. 9. 2010 19:25

Aha, díky moc.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 9. 2010 19:27

neni zac a kdyby to bylo neco jineho, tak se nezlob :)
anonymni

Odeslat příspěvekod operator75 7. 9. 2010 19:52

Neco podobneho se mi rozsvitilo u getze,a byla z toho vymena cidla otacek vackoveho hridele,za 5500,ale muze to byt fakt ten benzin,zazil jsem to v tom servisu nahodne jsem tam byl,a odpoved byla natankuje u znackove pumpy,ale to je nekonecna otazka a odpoved...
operator75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jezek 7. 9. 2010 21:13

Tak nějak jsme si mysleli, že to bude. Takže uvidíme zítra. I tak díky.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousik 8. 9. 2011 16:45

Dobrý den,
mám auto Suzuki Ignis 1,3 (ještě vyrobené v Japonsku) Auto servisujeme pravidelně v autorizovaném servisu. Nedávno se objevila závada, která se projevovala tak, že nedržely otáčky motoru, ovšem jen někdy. V servisu se závada neprojevila, proto nám auto vrátili s tím, že by vše mělo být v pořádku. Za tento pokus o opravu jsme zaplatili 2800 Kč. Problém se ale začal objevovat stále častěji, až došlo k tomu, že auto nedrželo otáčky vůbec, do kopce skoro nejelo, atd. S tím jsme ho tedy dali do servisu (kde nám sdělili, že tedy znovu otevřou předchozí zakázku). Bylo nám sděleno, že protože netuší, co by mohlo být příčinou, budou postupně zkoušet měnit díly a hledat. Uběhly 3 týdny, závadu se nepodařilo odstranit (nenašli zdroj problému), ovšem autoservis po nás požaduje 5500 Kč. Chtěla bych se zeptat, zda na to mají právo, i když stav auta je úplně stejný, jako před předáním do servisu.
Pokud nevíte co z právnického hlediska, netušíte alespoň příčinu závady?

Dík M
roušík
rousik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marv_S 8. 9. 2011 18:17

O Opelu Vectra nám toto dělal špinavý volnoběžný ventil + vadný snímač otáček kliky, ale byl to úplně jiný motor, takže těžko říct...
Marv_S
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 8. 9. 2011 18:24

tam jde spíš o to, že nechtějí platit za neopravené auto, v podstatě vás mají v šachu, mají vaše auto a vrátí vám ho až zaplatíte... nevím jestli by nebylo lepší jim to zaplatit a vytrestat je tak, že si najdete jiný servis, kde budou schopni závadu nalézt... nicméně chtít za neopravení auta peníze je vážně špatné, to je spíš na právníka aby poradil :-)
Anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků