Mazda3 1.4i

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod salter 6. 5. 2005 07:59

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda má někdo zkušenosti z Mazdou 3 s motorem 1.4i (provední Comfort)? Není to slabý motor?
salter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Al_Bunda 6. 5. 2005 11:06

Myslím, že to není dobře postavená otázka. Záleží na co to auto chceš. Pro běžné ježdění je zcela postačující (při klidném a pohodovém stylu jízdy), pokud budeš jezdit často naložený a v kopcovitém terénu, tak už to tak slavné není no a pokud chceš jezdit na hraně možností podvozku, tak zcela nedostačující :-)

Takže je třeba si přebrat na co to auto vlastně chceš.
Mazda 3 2.0i SDN
Al_Bunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod salter 6. 5. 2005 11:25

OK, zkusím jinak. Chci to jako rodinné auto (nahradit současnou Fabii combi). Takže s rodinou pro pohodovou jízdu. Když však jedu někam sám (třeba služebka), tak ať se dá i předjíždět :wink:. Třeba v Golfu V nebo Octavce je 1.4i slabý.
salter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koby 6. 5. 2005 14:00

No, spíš bych řekl, že to bude slabší motor, já bych ho asi nebral, mysim že to bude elmi podobné jako s tim Golfem V. Radil bych připlatit a vzít 1.6i . Jinak co ta Fabie? Co je to za motor a jak to jede? POkud je to 1.2HTP tak věř, že 1.4 v Mazdě bude proti tomu dělo:-)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod martin.z (novy) 6. 5. 2005 14:31

já jel v 1,6 a ani ta mi neprisla jako nejak extra vitální a hlavne to melo na muj vkus dost krátkou 5ku. Na dalnici pri nejakych 120-130km/h spousta otacek. Nevim uz presne kolik, ale nekde tady jsem na to cetl recenzi
martin.z (novy)
Nováček

Odeslat příspěvekod Nick2 6. 5. 2005 16:01

kdyz muze lidem stacit 3valec ve fabii combi..

pokud nebudes jezdit casto po dalnici, klidne bych ji bral. Btw. kolik se priplaci za 1.6?
Nick2
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Koby 6. 5. 2005 16:30

nick2: Na 1.6 se připlácí 40t a to se mi zdá skoro dost. Při tom parametry skoro stejný.

Al_Bunda: Ty máš tu Sport verzi? Kolik si prosim tě řikal, že si s tim jel nejvíc? Nepamtuji si číslo, vím jenom že to bylo na německý dálnici. Snad si teda řikal ty..:D
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod sayza 6. 5. 2005 22:38

Ten motor do toho auta urcite neber, bude to snek. Sam jsem premyslel o Mazde, ale nabidku jejich motorizaci jsem prosel s usmevem.
sayza
Nováček

Odeslat příspěvekod Al_Bunda 8. 5. 2005 16:08

Byl to tachometr nadoraz - t.j. tachometrových 230 :cry:
Mazda 3 2.0i SDN
Al_Bunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Al_Bunda 8. 5. 2005 16:09

Chyběly ti traktory alá VW? :D
Mazda 3 2.0i SDN
Al_Bunda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sayza 8. 5. 2005 22:29

Chybela mi moznost vetsiho vyberu, meli 1.6 pro M3, tehdy to melo 66kW, co mi prislo na 1,5tuny docela k smichu.
sayza
Nováček

Odeslat příspěvekod salter 9. 5. 2005 06:06

Koby: Teď mám 1.4 MPI 50kw. Už ji mám přes 3 roky. Na drobné pojížďky to stačí, ale chtěl bych ji vyměnit za něco většího (děti rostou) :D Tak jsem se chtěl zeptat na praktické zkušenosti. Manželce se líbí 307. Tchán koupil 206 a v servisu byl vařený-pečený. Bratranec chtěl taky M3, ale nakonec koupil Focuse (chtěl kombi). Jinak díky za názory.
salter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubos1 9. 5. 2005 09:50

sayza píše:Chybela mi moznost vetsiho vyberu, meli 1.6 pro M3, tehdy to melo 66kW, co mi prislo na 1,5tuny docela k smichu.

1.6 pre M3 nemala nikdy 66kW.
V kazdom pripade motorizacie 1.4 a 1.6 su na M3 slabe, ale ked uz, ber tu 1.6.
Lubos1
Nováček

Odeslat příspěvekod dabel 11. 5. 2005 13:41

1,6l v Mazde3 mal/ma odjakziva 77kW/105k. 1.4l ma 62kW, to mi pride na tak tazke auto naozaj dost malo.
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubos1 11. 5. 2005 16:42

sayza píše:Ten motor do toho auta urcite neber, bude to snek. Sam jsem premyslel o Mazde, ale nabidku jejich motorizaci jsem prosel s usmevem.

A vyzera to, ze si zobral Fabiu RS :D
Tazko porovnavat rozdielne triedy.
Lubos1
Nováček

Další stránka