Suzuki Swift model 2005

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Qwe 12. 10. 2005 05:08

Dobry den vazeni, chtel bych se zeptat, jak je na tom suzuki s plechama. Chtel bych vedet jakou maji antikorozni upravu, a taky jak jsou na tom s odolnosti vuci neopatrnym lidem, kteri neumi otevirat dvere na parkovisti (male prohlubne, oderky atd.)? Doufam, ze mi rozumite. Nektere auta maji plechy silnejsi, a naopak. Predem dekuji za odpoved.

PS: http://koti.mbnet.fi/spide_r/Roskat/Suz ... odded3.jpg
:tleskani
Qwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wolfa 12. 10. 2005 08:29

Dlouho jsem se tak nepobavil jako nad tím mailem paní Borzovské,ze zvědavosti jsem ji dal do googlu a pracuje v oblasti půjčování peněz,tak to s tím třeba nějak souvisí,chce aby jsme jezdili rychle jako ona a pak si přišli k ní půjčit peníze na případnou opravu :D
http://domacipujcky.cz/?sid=5
Wolfa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ITTI 12. 10. 2005 14:23

Qwe píše:Dobry den vazeni, chtel bych se zeptat, jak je na tom suzuki s plechama. Chtel bych vedet jakou maji antikorozni upravu, a taky jak jsou na tom s odolnosti vuci neopatrnym lidem, kteri neumi otevirat dvere na parkovisti (male prohlubne, oderky atd.)? Doufam, ze mi rozumite. Nektere auta maji plechy silnejsi, a naopak. Predem dekuji za odpoved.

PS: http://koti.mbnet.fi/spide_r/Roskat/Suz ... odded3.jpg
:tleskani-/quote]

Antikorozní úpravu a ochranu bude vědět asi výrobce, možná dovozce :wink:
Odolnost dveří proti otloukání se nejlépe testuje na parkovišti u hypermarketů, lepší způsob neznám. :tleskani
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod Petr B. 14. 10. 2005 14:54

Dotázek na lidičky: má tu vůbec někdo Swifta 1.5?
Všechno hezké jednou končí...
Petr B.
Nováček

Odeslat příspěvekod ITTI 15. 10. 2005 12:50

To Broža: 1,5 do města a okolí jsem bral jako zbytečnost.
Plechy: nějaká dobrá duše s bílou dodávkou to ženě lehce lízla-zmáčklý blatník,rýhy na dveřích a ujel.
Kámoš to spravuje:držel jsem včera přední blatník-oba jsme tipovali tl. plechů spíš na 0,6 než 0,8 mm. Je to větší. tl. než papír, ale tenké hodně. Byly vidět i další plechy a tlouštka nic moc. Asi vysokopevnostní ocel? Nevím...V crash testu to nedopdlo zase tak tragicky. Ale vidět to část. rozebrané je jen pro nás, zocelené povahy. Výztuhy byly docela logoicky profilované, počítače zapracovaly...
Vzhledem k pohot. hmotnosti přemýšlím, kde se ta váha vzala?
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod Qwe 15. 10. 2005 13:35

Dekuji za odpoved, je to skoda, ze na tech plechach tak setrili (urcite ne jenom na nich) :hm .Docela negativne to ovlivnilo me rozhodovani o novem voze :( . Ale ten motor hmm, za tu cenu hmm :tleskani .
Qwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ITTI 15. 10. 2005 15:20

Qwe píše:Dekuji za odpoved, je to skoda, ze na tech plechach tak setrili (urcite ne jenom na nich) :hm .Docela negativne to ovlivnilo me rozhodovani o novem voze :( . Ale ten motor hmm, za tu cenu hmm :tleskani . /quote]

V čem? Já se přinutil podívat do TP, kolik to váží, takže:
Dcera má Fabii-pohot. hmotnost 1065 kg
Swift: 1065 kg.
Nachlup stejné.
Crash test Swifta někde kolem Fabie a starého Yarise. Kabina je podle mne robustnější, cheš-li klec pro přežití, než ve Fabii.Dveře těžší, to cítíš, když je uchopíš. Fabia je má lehčí. Je delší.
Takže já to nevidím, že by se šetřilo na úkor bezpečnosti.
Laguna, Scénic, Clio3 mají plastové blatníky a 5*****. Clio bude asi o malý chloupek bezpečnější při nárazu, ale ona je také aktivní bezpečnost, tj. předejít nehodě. Tam je Swift dost dobý, sedí,skvěle brzdí,výborně se předjíždí, drží stopu, boční vítr nevadí...
Bezpečnost není jenom o tl. plechů, jestli mohu zcela váženě, neb cosi o tom vím.
Nicméně, musíš si koupit to, co se ti líbí, vyhovuje atd. Nebo podle peněz.
Mně je jedno, kolik Swiftů jezdí. Už jsem to psal. Polo ve stejné výbavě +130 tis.Jistě že i s vyhřívanými sedadly atd...
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod Petr B. 18. 10. 2005 10:20

Za těch pár měsíců jsem poskládal hned několik minusů nového Swifta:
- kvalita zpracování interiéru, na nerovnostech lehce popraskává + při dovření levého okna se ozývá na kostkách podivný zvuk, jako by okno třelo o kov nebo něco podobného (řešení: zlehounka pootevřít, o dva tři mm dolů)
- zámek zpátečky je děs, odemykání docela hrůza (už jsem sice našel grif, ale trvalo to)
- nepříliš dobře naladěné řízení, posilovač
- rázy od náprav (to je asi největší minus)
- na 15" snad až příliš tvrdé tlumení

Jinak pohodové auto s rychl ým motorem a super výbavou. Fabii 1.4 74 kW jsem poskládal + cca 50 tisíc. A místa vzadu nemá i přes větší rozvor o moc víc, jen ten kufr je lepší.

Test přijde záhy, věřím, že někdy začátkem listopadu se k němu dostanu.

PS. Na Vitara dnech jsem zkusil po delší době 1.3 68 kW a jsem rád, že jsem vybral 1.5 75 kW, hlavně pružnost v nízkých otáčkách je lepší.
Petr B.
Nováček

Odeslat příspěvekod vita 23. 10. 2005 23:50

Nevíte někdo jsetli se 3d provedení nějak liší rozměrově od 5d? V prospektech uvádí stejné rozměry .
vita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Haya1 10. 11. 2005 11:54

Nazdar lidičky, už mám 14 dní objednané plechové disky u importéra ( potažmo dealera ) a stále nikde. Máte nějaké zkušenosti? :hm
Motorkář uz jen duší (první moto-Pionýr v 10, auto Škoda 1202 STW až v 16 letech...)
Haya1
Nováček

Odeslat příspěvekod dunaj 14. 11. 2005 16:47

Nazdar! Kupil som zene Swista 1,5 automat a uz par tyzdnov si ho poziciavam:-)
Hladam niekoho na vymenu skusenosti s montazou niektorych doplnkov. Mne sa zatial podarilo:
-vymenit orig. Panasonic radio za orig. navigacne VDO
-upravit otvaranie keylessu na odomknutie celeho auta na jedno stlacenie
-montaz nejakych somarin, ako laktova opierka, deflektory a pod.
-montaz parkovacich senzorov made in China
-montaz HF BT Parrot CK 3000 Evolution

aktualne sa chystam na CD Wechsler, co bude bez problemov
ale zasadny projekt bude montaz tempomatu.
Rozhodol som sa pre Global Cruis Control od Rostra Precision, nakolko ma oproti Waeco priatelskejsi ovladac. Nie su mi vsak jasne vsetky veci ohladne pripojenia. Ak by mal niekto chut pustit sa do niecoho podobneho, ide to na automaticku aj manualnu prevodovku a vyzerat by to malo ako z japonskeho Ostrihomu. :D
http://www.rostra.com/images/P1160898-rec.jpg
Auticko je inak za tu cenu super, ma aj kde tu drobne musky, ale to sa v tejto triede lahko znesie...
dunaj(a)mediatron.sk
dunaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr B. 14. 11. 2005 19:33

Ten navigační systém stojí kolik? Je v nabídce i v ČR?

Jinak loketní opěrku jsem zavrhl, je moc vysoká.
Petr B.
Nováček

Odeslat příspěvekod Aleš7 20. 11. 2005 18:42

To Dunaj: Mám dotaz ohledně toho centrálu, jak moc je složité předělat ho na otevření celého auta jedním stisknutím? Dvakrát mačkat kliku to je krajně otravné. Jo a za kolik jsi kupoval loketní opěrku? Dík Aleš
Aleš7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ITTI 30. 11. 2005 20:42

Nasazením zimních pneu 165/70 R14 namísto letních 185/60 R15 se auto-myslím rázy, výrazně ztišilo. I na kostkách je to dobré.Nedrnčí.
ABS: s letními se aktivuje,podle mne,hodně pozdě.Nyní přesně, jako všechna další auta doma,nebo bývalá. Takže je asi nastaveno na tento rozměr,což jsem tušil a potvrdilo se.
Stále to jezdí.Není o čem psát. :wink:
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod ITTI 30. 11. 2005 20:47

To Petr Broža: kdy bude test? Listopad nám končí...ale pohoda,také nestíhám.Test bude s motorem 1,5?Neškodilo by i 1,3-těch je asi většina.Časem... :wink:
ITTI
Servismen

Předchozí stránkaDalší stránka