Mazda6 2.3 vs 3.0 vs Mazda3 2.3 hatch

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Koby 27. 4. 2005 19:50

mitak: Samozřejmě sem myslel tachovmetrových 220km/h :-) Nemáme moc možnost to někde změřir přesně. Tak se omlouvám, měl sem to napsat. Ale myslím, že každej když řekne že jede 200 tak myslí tachometrových. ALe je to moje nepřesnost, tak se omlouvám, ale i tak je známo, že auto jede ve většině případů víc než to co je v papírech, ne? Alespon jsem viděl několik testů, ktreé to vždy potvrdily...

Jinak, neví někdo náhodou proč tachometry přeměřujou? Měří víc než je skutečná rychlost.Je to pro "větší bezpečnost", že člověk si prostě řekne, mám už tam 180, víc nepojedu, ale vlastně jede třeba jenom 170 a kdyby měřily dobře, jel bych těch 180 doporavdy, nebo kvuli čemu to je? Neni přece problém ocejchovat tachometr už v továrně...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod Lubos1 27. 4. 2005 19:57

JackNO.1 píše:Když už probíráte ty tachometry... Jakou odchylku může dělat změna kol ze zimních 16 na letní 18 bez seřizování tachometru...?a/quote]

18" ???
No mne sa zdali uz 17" dost tvrde a mal som co robit, aby som auto udrzal na ceste s vyjazdenymi kolajami. na 18" sa musi jazdit ako bez pneumatik :)
Ja mam letne 16" a zimne 15" a pohoda. Aj ked je pravda, ze s tymi 15" som to prehnal a auto vyzera divne, ale 16" su podla mna idealne. Ale je to samozrejme vec nazoru.
Lubos1
Nováček

Odeslat příspěvekod mitak 29. 4. 2005 14:20

Koby: já myslím, že záleží na autě, BMW (ÚDAJNĚ) mají tachometry velice přesné, v tomto mě Mazda zklamala.
mitak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JackNO.1 29. 4. 2005 14:55

Luboš1: no, můžu říct, že já s těmi 18" problém nemám. Samozřejmě je to na jízdě v porovnání s 16" znát, ale kromě extrémních kolejí a děr je to pohoda...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 4. 2005 15:29

Jack: na kterem aute mas 18kola?
anonymni

Odeslat příspěvekod dabel 11. 5. 2005 13:44

V prvom teste Mazdy6, ktory som kedy cital (2.3i sedan na 17", nemecky auto motor und sport) namerali odchylku vo vsetkych rychlostiach +3km/h.

Podla mnohych merani majitelov Mazdy6 (zdroj: nemecke M6 forum, vacsinou na 16" pneu), ktori porovnavali realnu rychlost podla GPS a udaju tachometra, pri cca. 230 tacho ide M6 v skutocnosti 210.

Inak zovseobecnovat nieco v style "Mazda ma nepresne tachometre" je dost plytke. Moja 626 ma tachometer velmi presny aj pri 180 - potvrdilo mi to uz zopar bezplatnych merani stopkami a par platenych merani policajnym radarom ;)
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dabel 11. 5. 2005 13:46

Koby píše:Jinak, neví někdo náhodou proč tachometry přeměřujou?
dabel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mitak 12. 5. 2005 17:09

dabel píše:Podla mnohych merani majitelov Mazdy6 (zdroj: nemecke M6 forum, vacsinou na 16" pneu), ktori porovnavali realnu rychlost podla GPS a udaju tachometra, pri cca. 230 tacho ide M6 v skutocnosti 210.

Takže jsem měl vlastně pravdu když jsem tvrdil, že při dvoustovce to proměřuje o 20km/h (viz můj příspěvek z 27.dubna). Čili můžeme to paušalizovat jako: Mazda6 má velmi nepřesný tachometr ... i když to samozřejmě nemá vliv na jízdní vlastnosti 8)
mitak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dabel 17. 5. 2005 11:23

mitak píše:Čili můžeme to paušalizovat jako: Mazda6 má velmi nepřesný tachometr ... i když to samozřejmě nemá vliv na jízdní vlastnosti 8)>/quote]

Skor by som pausalizoval: "Mazda6 ma rovnako nepresny tachometer ako drtiva vacsina ostatnej produkcie v danej triede". Potom budem spokojny a mozeme sa zase presunut o kusok dalej :D :lol:
dabel
Kolemjdoucí

Předchozí stránka