Honda Jazz - klady a zápory

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Laky 27. 7. 2007 07:09

Ale toto presne o tom ako Achjojik pisal o tych peniazoch a 10% ceny auta - on ma svoj pohlad, o ktorom sa snazi presvedcit aj ostatnych....

Pritom si nechce priznat, ze nemusi byt spravny len ten jeho nazor
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod Skyline 27. 7. 2007 07:42

NiceOne: pusobis jako male dite. Jazz je objektivne mnohem lepe resene auto, nez konkurence, a fakt, ze jeho vyhody neocenis zrovna ty na tom nic nemeni. Nakonec skutecnost, ze tvoje kritika se omezila na prkotiny a poukazovani na veci, ktere by sice hatapkar mit mohl, ale ja neznam nikoho, kdo by je mel (bocni airbagy ve standardu nejsou a ochota si priplacet je nulova, i kdyz vyjimky se jiste najdou) svedci o tom, ze skutecne argumenty proti (skutecne, prakticke) jake prednesl achjojik nemas. K smichu je pak predevsim hlaska o spotrebe, protoze nejak zapominas, ze Jazz ma o poradny kus vyssi vykon a nakonec achjojik, ktery auto vyuziva jako rodinne, zatimco ty jezdis s praznym kufrem, jezdi za min. Ty bys jezdil s Jazzem za 4.5. Celkove pusobis trapne s tim, jak si za kazdou cenu potrebujes zduvodnit (nejlepe plivanim na jine) svou volbu. Proste typicky skodifkar.
Skyline
Štamgast

Odeslat příspěvekod NiceOne 27. 7. 2007 07:51

Jazz neni rozhodne objektivne lepe rese auto (pro me ani subjektivne).

> Proste typicky skodifkar.

Pravil typicky Honda fanatik :D
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod Skyline 27. 7. 2007 08:13

NiceOne: uz jsem rekl - ze to nevidis (spis nechces videt) ty na tom nic nemeni. Jo a uprav si podpis, mas tam 5.5 a zere ti pritom 5.2, jeste by si nekdo mohl myslet, ze je to moc na ten brutalni vykon.
Skyline
Štamgast

Odeslat příspěvekod martinV76 27. 7. 2007 08:15

Tak se přece nehádejte. :lol:
martinV76
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod achjojik 27. 7. 2007 08:51

NiceOne píše:Jezdim jako ridic, a tocit denne tim uzouckym volantem, radit tou tenouckou pakou a poslouchat drnceni tvrdych plastu opravdu nechci.

Nemoci si podelne nastavit volant, coz je pri me vysce naprosta nutnost, je tragicke.

Bocni airbagy bych jeste nedavno ozelel, dneska koupit auto bez nich? ....setreni na nespravnem miste. ...u Hondy? ...ani za priplatek!!!

5.03 ...to je opravdu zazracna spotreba. ....ja mam za poslednich x tisic km spotrebu 5.2l/100km ... a to prosim s nenazranym HTP.

Jazz je naprosto prumerne auto za nadprumernou cenu...nic vic, nic min.

Koukam, ze sis nasel argument. Bocni airbagy. A mas naprostou pravdu. Je to chyba Hondy. A ma jich predstav se vic, viz. nejaky muj prispevek v teto diskusi, kde vsechny, co se mi nelibi vyjmenovavam.
Co se tyce volantu, nevim, co se ti na nem nelibi. Ma uzasnej povrch a tenky se mi nezda. Mozna to je tim, ze se ho krecovite nedrzim, ale mam na nem jen polozenou ruku. Naopak manzelka, ktera se ho krecovite drzi jiste oceni, ze ho prstama v pohode obepne.
Co se radici paky tyce, tak tam uz to vubec nechapu. Radim bud prstama nebo dlani, takze jak je tlusta nebo velka neresim. A ze Jazz az na zpatecku radi vyborne po kratkejch drahach, to si muzes nekde vyzkouset.
Nastavitelny volant v podelnem smeru je z tve strany uz jen zaminka. Jestlize muzes nastavit volant nahoru dolu, nastavit sedacku nahodru dolu a nastavit sedacku dozadu dopredu, jiste najdes polohu, ktera ti vyhovuje. Nevim, kolik meris, ale ja mam 190 a pohodicka. Navic nechapu, ze pokud ses velkej, muzes jezdit ve Fabii. U nas z vyberu vypadla, protoze me stredovej panel tlacil pod koleno, kdyz jsem mel nohu na plynu.
Drnceni tvrdych plastu jsi nekdy v Jazzu slysel? Ja ne. Vetsinou slysim pouze cinkat klice v zapalovani (man jich na svazku asi 30) a chrastit Tic-Tacy, co mam v prihradce pred spolujezdcem.
Spotrebu ti asi nevysvetlim. Jen ti sem hodim malou statistiku. Tankoval jsem zatim 55x. Vzdy plnou nadrz. Spotreba pouze jednou prekrocila 6 l/100 km. Pod 4.5 litru jsem se dostal 4x.
Netvrdim, ze Fabie se na tuhle spotrebu nedostane. Uplne v klidu ano, o cemz svedci vysledky eco-ralye. Ale s Jazzem to je tak nejak lehci.
achjojik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod achjojik 27. 7. 2007 09:25

Laky píše:Normalne, ked som cital tie "skvele" vlastnosti Jazz-u zacinam mat obavy, ci vlastnik nema nahodonou nejake ine auto a pripisuje jeho vlasnosti jazzu....

Alebo, ze by bol len zaujaty a tak trosku neobjektivny?

Neprijde mi, ze bych byl nejak zaujaty. Opravdu netrvam na tom, vozit se v Honde. Predtim jsem se vozil ve Skodovce a taky jsem si nestezoval. Me jde jen o to, ze v teto diskusi se vyskytuji lide, kteri za kazdou cenu chteji Jazze pohanit.
A ne, ze by nemeli kolikrat pravdu. Jde jen o to, co clovek z vlastnosti vypichne. Neda mi to a zopakuji zde nejvetsi chyby Jazze.
1) Obcas jde blbe zaradit zpatecka. Dle autorizovaneho servisu je to vlastnost. Z meho pohledu me to stve.
2) Chybi nastavitelny cyklovac steracu. Tato chyba mi vadi asi nejvice.
3) Drahy originalni spotrebni material. Dat skoro 2000,- za predni sterace je opravdu dost. A original nahradni gumicky se neprodavaji. A neoriginal vrzou po skle.
4) Prodrel jsem koberecek vpravo vedle plynu. Mela by tam byt plastova krytka.
5) V zavislosti na rychlosti vetru, normalne tak ve 150, ale pri silnem protivetru uz treba ve 120 hnusny aerodynamicky hluk. Podle sluchu mate pocit, ze podle skel fouka dovnitr. V servise tvrdej, ze kdyby foukalo dovnitr, tak by dovnitr muselo i zatejkat, coz se nedeje, takze asi dovnitr opravdu nefouka. Ostatne ani tomu nic jineho, mimo toho zvuku, nenasvedcuje.
6) Palubni pocitac ukazuje spotrebu tak o 0.2 litru mensi nez ve skutecnosti.
7) CD se v prehravaci dost zahriva a nekdy se mu moc nechce ven.
8) Zadni pasy maji blbou (dle autorizovaneho servisu povinna vlastnost), ze kdyz se jednou kousnou, musite je cele namotat zpet a pak jdou teprve vytahnout dal. Takze kdyz dcera pri vystupovani skubne za pas, kterym je pripoutana v detske sedacce, tak uz ji priste nezapnu, ale musim pas vyndat ze sedacky, namotat zpatky a pak ho teprve muzu vytahnout a dceru pripoutat. Zabere to tak 5s, ale je to opruz. V servise take rikali, ze treba v Kanade tuhle vlastnost museji mit i pasy vepredu.
9) Dost se poti okna. Jakmile se zacnou potit zevnitr, pomuze klimatizace. Ale pri nevhodne konstalaci rosneho bodu se to odpoti zevnitr a zapoti zvenku. :-) Takze ac neprsi, musi se stirat steracema.
achjojik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Laky 27. 7. 2007 10:09

Takto je to lepsie....

Nepisat len to co sa mi na aute paci, ale aj to co mi vadi....

Potom je to podstatne objektivnejsie
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod fabka2004 27. 7. 2007 10:31

Skyline píše:NiceOne: pusobis jako male dite. Jazz je objektivne mnohem lepe resene auto, nez konkurence, a fakt, ze jeho vyhody neocenis zrovna ty na tom nic nemeni. Nakonec skutecnost, ze tvoje kritika se omezila na prkotiny a poukazovani na veci, ktere by sice hatapkar mit mohl, ale ja neznam nikoho, kdo by je mel (bocni airbagy ve standardu nejsou a ochota si priplacet je nulova, i kdyz vyjimky se jiste najdou) svedci o tom, ze skutecne argumenty proti (skutecne, prakticke) jake prednesl achjojik nemas. K smichu je pak predevsim hlaska o spotrebe, protoze nejak zapominas, ze Jazz ma o poradny kus vyssi vykon a nakonec achjojik, ktery auto vyuziva jako rodinne, zatimco ty jezdis s praznym kufrem, jezdi za min. Ty bys jezdil s Jazzem za 4.5. Celkove pusobis trapne s tim, jak si za kazdou cenu potrebujes zduvodnit (nejlepe plivanim na jine) svou volbu. Proste typicky skodifkar.

mne sa Jazz paci, aj jeho variabilita, ako kazde auyo ma aj svoje muchy a pre mna jedna z nich je maly kufor.

Niesom zatazeny na kufor, len potrebujem ho mat aspon v prevedeni 400 litrov (dobre pristupny), idelane by bolo 500litrov, so 600litrami by som uz chrochtal blahom, viacej nepotrebujem, ale aj 400litrov postaci, sice nenadchne (musism sa uskromnovat pri 400litroch), ale postaci, pricom o dnesych modeloch aut kde je aj Fabia ci Jazz skratka je ich objem kufra pre mna nedostatocna, pretoze to nieje kufor, ale nakupna taska.
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod achjojik 27. 7. 2007 12:33

fabka2004 píše:mne sa Jazz paci, aj jeho variabilita, ako kazde auyo ma aj svoje muchy a pre mna jedna z nich je maly kufor.

Niesom zatazeny na kufor, len potrebujem ho mat aspon v prevedeni 400 litrov (dobre pristupny), idelane by bolo 500litrov, so 600litrami by som uz chrochtal blahom, viacej nepotrebujem, ale aj 400litrov postaci, sice nenadchne (musism sa uskromnovat pri 400litroch), ale postaci, pricom o dnesych modeloch aut kde je aj Fabia ci Jazz skratka je ich objem kufra pre mna nedostatocna, pretoze to nieje kufor, ale nakupna taska.

Pokud ti staci 400 litru, tak to Jazz ma, i kdyz oficialne ma jen tech 380. Ale opravdu je to jen po hranu zadnich sedadel. A nad tim je jeste spousta mista. Takze narozdil treba od sedanu, kam nedas ani o litr vic nez udava vyrobce, tak tady jo. Kdyz k tomu pripoctes misto pod zadni sedackou o velikosti 20cmx25cmx50cm na kazde strane, dostanes se nad hodne nad 450.
Tim nechci rici, ze takova Oktavka combi nema kufr vetsi a praktictejsi. U Fabie combi o tom ale presvedcen nejsem.
achjojik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fabka2004 27. 7. 2007 13:03

ako som pisal nejde o absolutne cislo, ale aj o jeho pristupnost....

napisal som aspon 400litrov, a to cislo 380 nesplna, len sa priblizuje.
Aspon 400litrov znamena, ze 400litrov je tak na hrane ...
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod mark 29. 7. 2007 10:35

Hodnotenie majitela - Jazz mám niečo cez 3 roky, najazdených 40 tis. 1 vacsia havarka, viz vyssie.
1. Cena, v 2004 po zlave dealera 479000 vo vybave LS - ako dnesne Cool + drobnosti navyse. Vtedy cena konkurencna Fabii Combi 1.4 16V. Pri dnesnej ponuke na trhu by som ho pri danej cene a vybave asi nekupil.
2. Spotreba: leto priemer 5,5-6,0, zima 6,5-7,5 - 2-3 osoby, studene starty, mesto, kopce. Nizka spotreba v teple. dlhych trasach. T.r. Poprad-Slovinsko tam 5,4 späť 5,6 l - klima, dialnica 130.
3. Motor: 1 osoba OK, so zatazenim o nieco horsie, klimu pri rozjazodch a kopcoch vypnut
4. Radenie: presne, kratke drahy, obcas na 1x nejde spaitocka
5. Brzdy vyborne, bezproblemove
6. Design - moja verzia pred faceliftom uz okukana, pekne su faceliftovane vo vyssich vybavach ktore sa do CR-SR ani nevozia, treba novu generaciu
7. Interier - výborný priestor, pohodlné nastupovanie, dobré predné sedadlá. design spokojnost, tenky volant - od zaciatku mam potah takze neriesim
8. Kufor - velkost fajn, roletka obťažuje, dal som folie a dal som ju prec, magic seats funguju, pouzivane hojne - 2 deti -kocik, bicykel..
9. Vadi - poddimenzovany motor, spotreba nijak nevybocuje z priemeru, drncanie palubovky, odhlucnenie podvozka + občasný nepríjemný aerodynamický hluk vo vyssich rychlostiach, zasekovanie zadnych pasov (montaz detskych sedaciek!), zahmlievanie okien (riesi len klima), zly system uchytu strešného nosiča - praska tesnenie dveri a slabá nosnosť strechy 35kg!
Honda Jazz 1,2 LS 2004 Milano Red
mark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazik 29. 7. 2007 13:18

fabka2004 souhlasims tim ,ze litry jsou pekne, ale nejsou vsechno. Treba s mnoha kocarky je problem je dostat do Fabie, zatimco do Yarise neni problem a to ani tandemovy pro 2 deti.

Kazdopadne snahy NiceOne jsou k smichu jako on cely. Ocenuju majitele Jazze, jak dokazou po letech provozu ohodnotit auto a vidi i urcite nedokonalosti. Nicmene nikdo mi nevymluvi, ze Jazz je v mnoha ohledech daleko lepsi nez Fabie.
mrazik
Inventář

Odeslat příspěvekod fabka2004 29. 7. 2007 21:53

tak ako kazde auto v danej kategorii ma svoje plusy aj minusy ... v podstate su obidve auta na rovnakej urovni
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 30. 7. 2007 08:17

Když vidím ty hlášky o velikostech kufru, tak by mě opravdu zajímalo, co v těch HTP převážíte?
:hm

Já teda naplno využiju kufr v kombíku tak jednou za dva roky.. :wink:
Mr.Semtex
Hodnostář

Předchozí stránkaDalší stránka