Honda Jazz - klady a zápory

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Laky 26. 7. 2007 13:19

To, ze sa niekomu paci Jazz je jedna vec a rozdiel v cene 10 % je druha vec...

Ono ani s tym jedlom to nie je take jednoduche, staci sa pozriet co ludia kupuju v obchode...

Takze take vyhlasenia, ze 10% z ceny auta je nic, su nasmiech....

A ostatne chcem vidiet toho, kto si v dnesnej dobe necha jedno auto 8 rokov...

Pravda ako to nie je dochodca...
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod Laky 26. 7. 2007 13:20

Proti Jazzu nemam nic, je to celkom pekne mile auto, ale....

U korejskych a japonskych aut sa mi niektore veci ohladne vybavy nepacia a preto si ich asi nikdy nekupim
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod Skyline 26. 7. 2007 13:57

achjojik: to, cos popsal ale neni nic jineho, nez nastaveni priorit. Ty bys treba radsi dal 30k za auto a pak nakupoval v Lidlu. Nekdo jiny naopak bude dal chodit do Intersparu a auto koupi o tech 30k levnejsi. Vzdy jsme ale u toho, ze tech 30k je potreba nekde vzit, uprednostit auto pred necim jinym. Tvuj priklad se v tomto nelisi od tech mych - a kazdy si pod 30k predstavi neco jineho.
O vyberu auta nepolemizuji, ja vidim Jazze jako o hodne lepsi auto, nez zminovane konkurenty a vadil by mi jen motor. Reagoval jsem ciste na to, ze auto o 10% neni problem.
Skyline
Štamgast

Odeslat příspěvekod achjojik 26. 7. 2007 15:09

30 tisic se sice zda hodne, ale opravdu to nic neni, alespon pro ty, co si porizuji auto za 300 tisic. Predpokladam, ze v tom aute taky chteji jezdit. Kdyby to auto chteli mit dejme tomu 10 let, tak to vychazi 30 tisic rocne, kdyz najedou 10 tisic km se spotrebou 6.5 (Fabie), tak je to dalsich 20 tisic. A k tomu to pojistej povinne+havarijne+skla a vyjde to na 15 tisic. K tomu nejake ty garancky, obcas gumy apod., dejme tomu za 5 tisic rocne. Rocni naklady vychazeji na 70 tisic. A to pro lidi, kteri moc nejezdej. Kdyz najedu rocne 25 tisic, auto mi tedy vydrzi mene (8 let) a rocni jine naklady budou taky vyssi (dejme tomu 10 tisic), tak uz je to 37500+50000+15000+10000=112500,- korun rocne. Opravdu si myslim, ze pak nejakych 30 tisic co dam nebo nedam jednorazove pri porizeni auta je pakatel.
achjojik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinV76 26. 7. 2007 15:14

Sorry,ale 30 tis.není rozhodně pakatel a to ani když kupuješ auto za půl mega. Aspoň teda né pro mě. Jak už psal Skyline, je to např. dovolená nebo třeba sada zimních pneu.
To už by sis mohl říct, že když chci auto za 300 tk tak proč ne rovnou za 330 a když už jsem takhle na 330 tak proč ne rovnou za 360. Když to rozpočítáš na splátky tak je to něco jiného, ale když kupuješ za hotový tak je každejch 30 tisíc navíc znát.
martinV76
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod fabka2004 26. 7. 2007 18:25

je jedno ci na splatky ci v hotovosti, stale je to 30tisic a rovnakych 30t
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod Laky 26. 7. 2007 19:38

to Ach.........

vies ono pre niektoryh ludi je problem dat dokopy aj tych 300 tis a kaya usetrena tisicovka pre nich znamena vela....
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod NiceOne 26. 7. 2007 19:40

martinV76 píše:Sorry,ale 30 tis.není rozhodně pakatel a to ani když kupuješ auto za půl mega. Aspoň teda né pro mě. Jak už psal Skyline, je to např. dovolená nebo třeba sada zimních pneu.
m/quote]

...takze u me je to asi 7 sad zimnich pneumatik :D
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod NiceOne 26. 7. 2007 19:41

achjojik píše:A pokud jsem ochoten si kupovat lepsi zradlo a priplacet za nej desitky procent, nevidim sebemensi problem si koupit trosku lepsi auto.

To auto neni trosku lepsi. ....to aute je jen a pouze drazsi. ...protoze je to honda.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod Laky 26. 7. 2007 19:53

napr. ja radsej peniaze invesujem do kniziek alebo dietata
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod Laky 26. 7. 2007 19:54

to poradie malo byt samozrejme naopak - ako prve dieta
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod achjojik 27. 7. 2007 05:29

NiceOne píše:
achjojik píše:A pokud jsem ochoten si kupovat lepsi zradlo a priplacet za nej desitky procent, nevidim sebemensi problem si koupit trosku lepsi auto.

To auto neni trosku lepsi. ....to aute je jen a pouze drazsi. ...protoze je to honda.

Chapu, ze je problem to pochopit. Clovek, co to nevidel na vlastni oci a nezkusil na vlastni kuzi, to nemuze nikdy ocenit. Ale clovek, co se parkrat vezl ve Fabii na zadni sedacce za nekym, kdo ma sedadlo soupnuty dozadu a pak si tutez cinnost vyzkousi v Jazzu pochopi. Clovek, ktery nekdy plnil kufr Fabie i Jazzu az po strechu, pochopi, ze do Jazze se nevejde vic jen o 46% jak tvrdi oficialni udaje udavane po hranu zadni sedacky, ale o vyrazne vic, protoze zatimco u Fabie se operky zadnich sedadel pomalu opiraji o zadni sklo, u Jazzu je tam jeste pul metru mista (tady nutno poznamenat, ze na tomto jedinem Skodovka ve Fabii II zapracovala a naskok Jazzu se snizil na trapnych 26%). Clovek, co nikdy nevyzkousel vyklopna zadni sedadla ala kino, taky nikdy nepochopi jejich genialitu, ani neoceni, ze pod kazdou se v nevyklopenem stavu vejdou dve velke tazky. Kdyz si clovek zkusi sklopit u Jazzu zadni sedacky a uvidi ten nadherny rovny prostor, ktery je dostatecne vysoky, aby tam clovek zajel se 2 detskejma neslozenejma kocarkama, tak pochopi, ze rozdil mezi konkurenci opravdu je.
Pokud clovek tydne minimalne jednou netankuje za tisicovku, tezko dokaze ocenit nenazranost Jazzu. Momentalne mam prumer od koupe tj. za 34 tisic km 5.03 litru na 100 km. A to jsem se pres 5 dostal jen proto, ze jsem to ted parkrat protahl po dalnici 180, ale 2-3 tydny jezdeni podle predpisu me vratej pod 5.
Muzes mi tedy rici, proc Jazz neni trosku lepsi nez konkurence? Myslis, ze redaktori toho nedavneho testu na autowebu kecaj, kdyz rikaji, ze kdyby nekoukali na cenu, skoncil by Jazz na prvnim miste? Myslis, ze je normalni, ze 5 let stare auto, daleko nejstarsi v testu, to vlastnostma natre vsem souperum?
Ja si myslim, ze vzhledem k recenemu snad mam pravo rici, ze Jazz je trochu lepsi auto.
achjojik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 27. 7. 2007 06:22

Vzadu nejezdim, v kufru vozim destnik. ...az budu potrebovat kombi nebo rodinne auto tak si ho koupim.

Jezdim jako ridic, a tocit denne tim uzouckym volantem, radit tou tenouckou pakou a poslouchat drnceni tvrdych plastu opravdu nechci.

Nemoci si podelne nastavit volant, coz je pri me vysce naprosta nutnost, je tragicke.

Bocni airbagy bych jeste nedavno ozelel, dneska koupit auto bez nich? ....setreni na nespravnem miste. ...u Hondy? ...ani za priplatek!!!

5.03 ...to je opravdu zazracna spotreba. ....ja mam za poslednich x tisic km spotrebu 5.2l/100km ... a to prosim s nenazranym HTP.

Jazz je naprosto prumerne auto za nadprumernou cenu...nic vic, nic min.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod Laky 27. 7. 2007 07:03

Normalne, ked som cital tie "skvele" vlastnosti Jazz-u zacinam mat obavy, ci vlastnik nema nahodonou nejake ine auto a pripisuje jeho vlasnosti jazzu....

Alebo, ze by bol len zaujaty a tak trosku neobjektivny?
Laky
Štamgast

Odeslat příspěvekod Laky 27. 7. 2007 07:08

Kazde auto ma svoje vyhody a nevyhody...

Jednoznacne vyhoda Jazzu, napr. v porovnani s kratkou fabiou je riesenie kufra... Ale tato vyhoda sa straca v porovnani s inymi autami podobnej ceny (napr. fabia combi, nissan note)

Jednoznacne ma nevyhodu vo velmi obmedzenej vybave a ponuke motorov...

Takze Jazz je pekne auto a moze byt vyhodne pre niektorych.... Ale neda sa pausalizovat, ze je to NADAUTO...
Laky
Štamgast

Předchozí stránkaDalší stránka