Japonec až nakonec?

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 4. 2005 13:54

Mazda a Subaru to dokazují jinak (MX-5, RX-8, resp. Impreza WRX STi, Legacy 3.0 spec. B), jinak opravdu nevím, v čem by mohla převyšovat Almera Mazdu 3 nebo Primera Mazdu 6.

Ty jsi sice big boy z USA a i takový Lexus nebo Acura TL je pro tebe spotřební *****, ale my socky z ČR musíme brát v úvahu i obyčejná auta ;-)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Lubos1 13. 4. 2005 14:31

Jedine, v com je Primera lepsia od Mazdy 6, je o triedu nizsia uroven vnutorneho hluku, ci uz hluku aerodynamickeho, alebo hluku od kolies. Az na ten silny hluk je M6 fajn.
Lubos1
Nováček

Odeslat příspěvekod huugh 13. 4. 2005 14:49

jen poznamka: podivejte se to jak vypada v usa acura tsx a jak v evrope honda accord (a pak se muzete mrknout co je accord v usa :) ), rozdil bude asi ve vybave
jinak nevim co je tak uzasneho na infiniti (design nanic a ceny ani nemluve)? i celkove nissan moc nemusim. lexus uznavam, ovsem lexus ktery se mi libi se v evrope neprodava (nevim proc, prodavaji se tu jen drazsi a starsi verze), o acure ani nemluve (obzvlaste nsx)
ovsem design chrysleru (300c a crossfire) a caddilacu (sts) ma neco do sebe
huugh
Nováček

Odeslat příspěvekod acho 13. 4. 2005 20:20

Ked sa tu uz obuvate do japonskych znaciek, skuste okomentovat Mitsubishi... :-) ...sam som vlastnikom jedneho, ale svoje postrehy napisem az ked zazneju vase, aby som nikoho neovplyvnil.
acho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spectral 13. 4. 2005 22:55

acho píše:Ked sa tu uz obuvate do japonskych znaciek, skuste okomentovat Mitsubishi... :-) ...sam som vlastnikom jedneho, ale svoje postrehy napisem az ked zazneju vase, aby som nikoho neovplyvnil.

Mně přijde, že běžná auta od Mitsu nejsou nic zvláštního, spíš teda nic moc. Vzhledem k tomu, že umí vyrobit takový klenot, jakým je Evo, je zbytek jejich portfolia slabota. :? A to říkám jako fanoušek Mitsubishi, pro kterého je Evo to nej auto na světě.
Spectral
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod drgi 14. 4. 2005 05:14

Spectral píše:
acho píše:Ked sa tu uz obuvate do japonskych znaciek, skuste okomentovat Mitsubishi... :-) ...sam som vlastnikom jedneho, ale svoje postrehy napisem az ked zazneju vase, aby som nikoho neovplyvnil.

Mně přijde, že běžná auta od Mitsu nejsou nic zvláštního, spíš teda nic moc. Vzhledem k tomu, že umí vyrobit takový klenot, jakým je Evo, je zbytek jejich portfolia slabota. :? A to říkám jako fanoušek Mitsubishi, pro kterého je Evo to nej auto na světě.o/quote]

a ako sa Ti vidi novy Colt? Mne sa zatial vidi celkom dobre ;-)

drgi
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive Roadster, 2001 (NBFL), 1.8, 90 000 km.
'Zero' : Toyota Corolla AE92, 1991, 1.6 4AF hatchback bez plutvicky, 190 000km.
drgi
Nováček

Odeslat příspěvekod Lubos1 14. 4. 2005 09:29

Mne sa skor velmi paci nove Suzuki Swift. Pre manzelku ako stvorene :D
Lubos1
Nováček

Odeslat příspěvekod Fl.89novy 16. 4. 2005 10:11

doubt:Podivej, Mazda a Subaru je UPLNE JINA kategorie aut, nez je Infiniti, Lexus a Acura, ja Ti je neberu, ale se vsim respektem k Tobe, tyhle znacky se proste nedaji srovnavat..... :wink: pozor2
Fl.89novy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fl.89novy 16. 4. 2005 10:32

huugh:".....jinak nevim co je tak uzasneho na infiniti (design nanic a ceny ani nemluve)? ....."

Rekni me prosim Te kolik Infiniti jsi ridil a kolik jsi v nich najezdil miles?????S kazdym autem s kterym jsme prisli od roku 2003 jsme "successful" (2003 G35 Auto Roku v USA, FX35 / FX45 Nejlepsi v Kategorii, 2004 QX56 "big hit" mezi Full Size SUV a ted nejvetsi BOMBA 2006 M35 / M45 jak Motor Trend, Car and Driver, AutoWeek, USAToday jmenovali M jako #1 ve VSECH testech kteryma Infiniti M35 nebo M45 proslo.A konkurence ???Audi A6 4.2Quattro, Acura RL, BMW530i, Cadillac STS V-8, Jaguar S-type 4.2 VDP Edition, Lexus GS430, Mercedes-Benz E350). :tleskani

Tohle je na Infiniti tak "uzasne" a "ceny" NIZSI nez konkurence.. :wink:
Fl.89novy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Fl.89novy 16. 4. 2005 10:34

...ale jinak jak uz jsem napsak KAZDY ma pravo na svuj vlastni nazor a ja mu ho neberu...
Proud To Be An American
Fl.89novy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mitak 16. 4. 2005 10:49

huugh píše:jen poznamka: podivejte se to jak vypada v usa acura tsx a jak v evrope honda accord (a pak se muzete mrknout co je accord v usa :) ), rozdil bude asi ve vybave

Mezi Acurou TSX (USA) a Hondou Accord (Europe) není opravdu žádný rozdíl, pokud tě překvapil vzhled středové konzoly, které v USA má obvykle navigaci, tak tě můžu ubezpečit, že i v Evropě si můžeš koupit Accorda se sériovou navigací a i v Americe si můžeš koupit TSX nez navigace (tento model má trošku jinou palubku než EuroAccord).

Jinak všechny vás zvu na fantastické stránky o Hondách (Acura):
http://www.acurazine.com

BTW: Americký Accord jsem si na jednom parkplacu v ČR prohlížel asi před týdnem a opět (jako u většiny aut poslední doby) mě překvapilo, že na fotkách se mi vůbec nelíbí, ale ve skutečnosti je to krásné auto, srovnatelné se střední nebo vyšší střední třídou, jak ji chápeme v Evropě.

No a nakonec si ještě musím postěžovat, že největší problém japonských automobilek v Evropě je ten, že Evropu (právem) odsuzují jako malý nezajímavý trh s hloupými konzervativními kupujícími (taky většinou pravda), kteří si radši koupí "své" české, německé nebo francouzské auto, které je obvykle dražší a méně vybavené než auto japonské.

Kdyby se do Evropy aspoň oficiálně dovážela ACURA TL, to by byl panečku pošmak...
mitak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JP 16. 4. 2005 12:29

Mne osobne pripada, ze Mitsu je znacka, ktera si skoro rika o to, aby sla ve stopach Roveru. Ale je to jen muj nazor ....
JP
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Flavio 16. 4. 2005 15:54

Mitsubishi Motors je na rozdíl od MG Roveru součástí obrovského koncernu, který ji jistě pomůže překonat současnou krizi.
Flavio
Nováček

Odeslat příspěvekod huugh 16. 4. 2005 15:58

fl.89 - z tve odpovedi hadam, ze jsi US prodejcem infiniti (mozna by neskodilo neprokladat to anglickymi vyrazy, vypadas pak trosku jako massa bob, zkus treba tohle, kdyz si nebudes vedet rady s nejakym slovem:
http://www.skrivanek.cz/slovnik/search.php ),
problem je v tom, ze US trh ma ponekud posunute potreby nez evropsky (mozna potreby neni to prave slovo; spis by se dalo rici, ze lidi chteji na co jsou zvykli), tech rozdilu je hafo, kolikrat jsou uplne zcestne (podle me, napr. n1 kombiky (pred tydnem jsem videl jaguar v kombiku, neco STRASNYHO)), v nich diesely atd., nektere jsou zase mimo v us (zase podle me, napriklad obliba "offroad" pickupu), takze nelze rici, ze co "leti" v americe, bude mit uspech i evrope (a naopak)

a ten design skutecne nemusim, me se vic libi cadillac sts
kazdopadne te muzu ubezpecit, ze ani k tobe, ani ke konkurenci nepujdu :)
huugh
Nováček

Odeslat příspěvekod JP 16. 4. 2005 16:02

Flavio píše:Mitsubishi Motors je na rozdíl od MG Roveru součástí obrovského koncernu, který ji jistě pomůže překonat současnou krizi.s/quote]

Ja v to pevne doufam. :wink: nejsem z tech, kteri by chteli nechat umrit vsechny znacky a videt na nasich cestach zase jen Skodovky. To by byla hodne nuda.
JP
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka