Japonec až nakonec?

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod AutoRevue.cz 10. 4. 2005 20:31

Myslíte, že Japonci dělají kvalitní auta? Proč se říká "Japonec až nakonec"?
AutoRevue.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Davep 10. 4. 2005 23:22

Tuhle rýmovačku už jsem někdy slyšel, ale má to vůbec souvislost s autama? Myslím, že ne. Honda (CRX) byla moje druhý auto, takže v mým případě platí spíš "Japonec pro začátek" :D
Davep
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 11. 4. 2005 10:39

Raději Japonec na začátek :-). Měl jsem už tři japonce a vždy maximální spokojenost - vyladěná auta s bohatou výbavou. Němec by stál o polovinu víc se stejnými parametry.
Navíc mám dojem,ž e Japonci se zrychlují, že jdou nahoru rychleji než konkurenční německé vozy - viz poslední Toyoty, Nissany.
bigdoc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod QX 11. 4. 2005 14:02

Japonec Forever!
QX
Nováček

Odeslat příspěvekod Hustoles 11. 4. 2005 15:59

Vivat Nissan!!
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patrik (novy) 12. 4. 2005 01:46

Tuhle rýmovačku jsem poslouchal od taxikářů někdy začátkem 90.let. Už tehdy ale japonská auta patřila k těm nejkvalitnějším. Pokud tak někdo veršuje ještě dnes, je opravdu hodně pozadu. Máme šestým rokem corollu, jednou dvakrát za rok jedeme na předepsanou prohlídku a servis, jinak jen přehazujeme zimní/letní kola, tankujeme a doléváme ostřikovače. Jo, a občas koupíme vůni. Nic nevrže, neodpadává, neloupe se. Není co řešit.
patrik (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sedan 12. 4. 2005 07:32

Moje další auto asi bude japonec, 5 let záruky jen tak nikdo nedá, asi ví, že mějí kvalitní auta.
Život je nuda
Sedan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marwinus 12. 4. 2005 10:10

Ja doufam, ze pristi japonec bude :o)
Marwinus
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 12. 4. 2005 11:43

Jiz druhym rokem sem majitelem Nissanu a jsem spokojeny. Nejvetsi nemila prekvapeni co sem snim zazil byli takova, ktere mi nechal "hodny" puvodni majitel a sice auto havarovane, ABS, malo najeto (vse mi bylo vyvraceno - njn.. holt v ceskem bazaru uz auto nikdy nekoupim - ale jinak.. proc jim neudelat reklamu.. byl to autobazar EUROCAR z brna.. pekne se rozsirili,takze asi vydelavaji:) ne ze bych jim to nepral... ale kdyz neco napisou o aute, ktere prodavaji, tak by tam opravdu nemuseli byt takove nedostatky, jako ze auto ma mit ABS a nema) Airbagy sem zatim dikybohu neotestoval

Jinak mi ale prijde Nissan jako kvallitni auto... a narozdil treba od Skodovky nebo Fordu ho koupis levneji :)
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 12. 4. 2005 11:48

Jezdil jsem Suzuki, pak Nissanem a ted kupuju Toyotu :)
Vsechna velmi kvalitni - Suzuki nic moc designem, ale vyborny motor (Swift), Nissan mi prijde v Cesku nedocenena znacka - vyborna auta (Almera za cenu Fabie) a Ted jdu do Corolly, tak me doufam nezklame ;-)
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flavio 12. 4. 2005 11:58

Tuhle rýmovačku říká jen ten kdo nikdy žádného japonce neměl. Kdo není úplně zaslepený musí vidět, že japonci se za poslední roky evidentně zlepšili a to nejen v technice a kvalitě zpracování (tu měli výbornou již dřív), ale hlavně v desingu, který už začíná být přijatelný i pro Evropana. Až odstraní určité nedostatky ve výbavě svých vozů, což je jen otázka času, tak evropským automobilkám nastanou moc krušné chvíle.
Flavio
Nováček

Odeslat příspěvekod patrik (novy) 13. 4. 2005 02:40

Corolla Vás určitě nezklame. Ale přece jen pár zkušeností: Pokud byste náhodou kupoval ojetinu z 8.generace (oválné reflektory a všechno ostatní), tak ta má hodně nízké sezení a krátkou dráhu nastavení volantu - naše familie už si na to zvykla, ale po nedělním obědě je to docela soukačka :lol: a ten, koho bolí kolena nebo kyčle, z ní i špatně leze ven. Zadní náprava je opravdu dost tvrdá - opět: zvykli jsme si, nemáme problém - ale kdo má rád komfortní houpání, ten se lekne. Základní 1.3 benzin (u Toyoty tvrdí, že je to 1.4) je živý a sympatický, ale jen dokud se vezou 2 + malý náklad. To se pak dají prohánět i dvoulitry a v maximu jet 180. Ale ve 4 lidech logicky ztrácí motor dech (hlavně do stoupání) a je nutno počítat se ztrátou akcelerace a nárůstem spotřeby. (Jinak dlouhodobě jezdíme asi za 7 litrů, hodně po městě). Já mám liftback a můžu ho vřele doporučit - už jsme v tom převáželi i velký ušák, lyže jsme nikdy nemuseli dávat na střechu... :|
patrik (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fl.89novy 13. 4. 2005 10:49

Nissan-Infiniti, Toyota-Lexus a Honda-Acura jsou nejlepsi znacky na trhu, ostatni Japonsti vyrobci znacne zaostavaji za temito tremi vyrobci.
Jinak ja osobne mam za poslednich 6 let treti novy Japonsky auto(2x Honda Accord, Sedan a Coupe EX V6 3.0L VTEC a nyni 2002 Acura 3.2TL -24000 miles) a jsem absolutne spokojen, zadny problem.
Behem roku budu kupovat auto nove a v soucasne dobe to vypada na 2006 Infiniti M45 V8 4.5L 335hp, ale jeste nejsem pevne rozhodnut protoze "ve hre" je taky Lexus LS430.....Ale mam dost casu na rozhodnuti, tak uvidime.....:-)
Proud To Be An American
Fl.89novy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 4. 2005 12:05

V čem jako zaostávají? V tom že nemají "luxusní" odnož, která vyrábí velké luxusní stroje. Jinak jsi vedle jak ta jedle.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fl.89novy 13. 4. 2005 12:57

Jak vidim tak vlastnis Mazdu, tak asi proto ta reakce....
Nic proti Mazde nebo proti treba Subaru nemam, ale myslim si ze za ta dlouha leta meli dostatek casu a prilezitosti dokazat ze se muzou rovnat se spickou......
Jinak pro "normalni lidi" je spicka Lexus, Infiniti, Mercedes a BMW, protoze ne kazdy si muze dovolit jezdit v Bentley, Ferrari nebo Lamborghini, ze :lol:
Ale mozna jsem "vedle jak ta jedle" jak pises , protoze kazdy ma pravo na svuj vlastni nazor..... :wink:
Fl.89novy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků