Mazda Skyactiv nafta v oleji

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Shr3k 15. 11. 2017 15:13

Míchají se tu jab'ka a hrušky.

Jeden problém je, že dieselová auta bez Eolysu nebo vstřikovače nafty do výfuku ředí olej naftou při vypalování DPF, všechna. Což je případ i tady toho strejdy z Kozomína (nevím co sem píše, mám ho v ignore listu), kterýho navíc vošulily různé servisy a nechaly ho všechno zaplatit. Minimálně jednou tam byl souběh s tím, že ŘJ špatně napočítala míru degradace oleje, na což byla vydaná SI, přesto mu to servis nechal zaplatit.

Ten si k tomu načetl (ačkoliv sám několikrát přiznal, že tomu prd rozumí a že chce jen jezdit) na fórech víceméně ode mě pocházející info (ode mě ho měl i Vaculík), že zjednodušeně řečeno motory 2.2 Skyactiv-D vyrobené do září 2013 mají u 4 ventilů z 16 tvrdší vahadlo než vačku, což v kombinaci s různou karbonizací oleje (styl jízdy, počet startů, kvalita oleje, interval) má za následek různě velký otěr, někde malý, někde velký (stejně tak to měly třeba všechny 110-120kW VW Škoda/Audi V6 2.5 TDI, 103kW 2.0 TDI-PD 8V, podotýkám, že na všech ventilech) a celé to pomíchal a dodnes míchá dohromady. Jsou auta "letců" (osobně znám) s tím motorem, co najela bez výměny vačky/vahadel a všeho okolo 150000 km, u jiných se to odporoučelo po 13000 km ježdění ve městě.

Ten strejda nikde nedal žádné faktury, servisní historii, VIN ani nic od čeho by se mohl člověk odpíchnout a něco seriózního říct. Uvedl se jako retard, mlel cosi o insolvenčním návrhu a furt dokola, asi si myslel, že budou všichni v překlonu vykonávat jenom jeho přání a rozkazy. Když se potázal s nepořízenou, tak začal kolem sebe kopat a ve finále se chová jako úplný cvok.
Naposledy upravil Shr3k dne 15. 11. 2017 15:32, celkově upraveno 1
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T Exclusive, Glory Red
2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G Kizoku A/T, Dynamic Blue
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 11. 2017 15:18

pěkný resumé
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod anonym 15. 11. 2017 15:21

Zaslouží si srdcoje
anonym

Odeslat příspěvekod Shr3k 15. 11. 2017 15:23

No co byste řekli, kdyby vás stalkoval s podobnými zprávami? Já s ním mám na svém fóru trpělivosti až až, a vůbec se nedivím, že ho někde vyrazili.
Tak jsem se včera náhodou díval na TV.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097 ... 801081106/
a napadlo mě, že bych to mohl taky zkusit s TV, když na ně neplatí články ve SM, diskuse na netu atd..
Vyřiď tvému zaměstnavateli, že má ještě něco málo času jak se domluvit.
Dík a přeji hezký den.

Můj zaměstnavatel vzkazuje, že se chce domluvit a žádá tě o schůzku, Türkova 2319/5b v pátek v 10:00. Je ochoten vyměnit tvůj vůz za libovolný skladový model (6, CX-5) v libovolné výbavě i motorizaci. ;)
1.Očekávám řádné pozvaní od prodejce Auto Jeremiášova a ne nějaký blábol od hackera.
2. Jak jsem se již vyjádřil, Mazda mi do garáže nesmí.

Držím se hesla, že psychicky labilním jedincům se jejich utkvělé představy nemají vyvracet. Co se týče výběru kompenzace, zaměstnavatel tedy nabízí vrácení plné ceníkové částky, jinak si prý máš na*rat. :D
Drž se svého hesla a nic mi nevyvracej. Děkuji.
Tady číslo mého učtu:

Tak mám info z účtárny, že to tam letí. ;)
Hodláte to řešit, nebo to budete ještě dlouho protahovat. Už se o tom bavíme 1/2roku? Dochází mi s vámi trpělivost. Klidně ještě můžu přidat, kdyby Vám to nestačilo, ale pak už nebude cesty zpět a proděláte majlant.

Vydrž prťka vydrž, peníze jsou na cestě. A nejedou vlakem. ;)
OK jak chcete. ja vas varoval.

Bojíme se Tě strašně moc... :-S
...a tak dál.
Naposledy upravil salam01 dne 15. 11. 2017 18:51, celkově upraveno 1
Důvod: Zveřejňování osobních údajů ne, prosím
Shr3k
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod T.E.CH 15. 11. 2017 15:37

Nuž dobrá, ale to že to má, měl i VW tak nemá s tím že to jeho auto (NE) funguje jak má a je problematické přeci nic společného.Nemá cenu zde řešit, jaký on je, ač to z jiného úhlu pohledu to chápu.Třeba se teď polepší. Možná neuměl s Mazdou jednat a jiní ano a teď má problémy a už je to v rovině osobna, což je vždy problém.
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázali.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Shr3k 15. 11. 2017 15:50

Myslel jsem, že je celkem jasně vyjádřeno, že podstata příspěvku není o tom, že podobný problém měl i VW... Byl to jen příklad, že podobné záležitosti se prostě dějí. Hon za spotřebou si žádá oběti v nízkopopelnatém nemazajícím a řídkém oleji. Stačí nevhodná povrchová úprava a je tu slabina na světě.
2018 Opel Insignia Country Tourer 2.0T Exclusive, Glory Red
2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G Kizoku A/T, Dynamic Blue
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Shr3k
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod DaciaFan 15. 11. 2017 15:55

.
Naposledy upravil salam01 dne 15. 11. 2017 18:51, celkově upraveno 1
Důvod: Zveřejňování osobních údajů ne, prosím
DaciaFan
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod T.E.CH 15. 11. 2017 16:28

Shr3k píše:Myslel jsem, že je celkem jasně vyjádřeno, že podstata příspěvku není o tom, že podobný problém měl i VW... Byl to jen příklad, že podobné záležitosti se prostě dějí. Hon za spotřebou si žádá oběti v nízkopopelnatém nemazajícím a řídkém oleji. Stačí nevhodná povrchová úprava a je tu slabina na světě.

Tak jasně, podobné věci se dějí, o tom žádná, já to pochopil.Teď je jen otázka, jak to vyřeší Mazda. Mně by jejich slabina tedy rozhodně nezajímala a to auto bych nechtěl. Pravda já už bych měl benzínovou Mazdu a byl spokojený. ;-)
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázali.

T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod kembuaa 15. 11. 2017 16:46

Mně to přijde tak, jak shrnul shr3k...okcak tomu prostě nerozumí, motá spoustu věcí dohromady, přidává k tomu afektovanost a ve výsledku působí jako cvok. Byť věřím, že spravedlnost je na jeho straně, ale jestli se něčeho domůže, to si netroufám hádat.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod SerifJohn 15. 11. 2017 17:38

Domuze se leda zaludecnich vredu. Prodat do Ruska a koupit neco spolehlivejsiho. A hlavne - nacist si, kterej motor je vychytanej - neni to zaruka, ale kdyz se to verejne vi, tak tomu preci nepujdu naproti. To je pak na facku. Mj Mazda ma opravdu spatne zastoupeni a pokud mohu porovnat jednani Mercedesu/ Skodovky a Mazdy, tak Mazda opravdu bida.
SerifJohn
Štamgast

Odeslat příspěvekod okcak 15. 11. 2017 18:03

T.E.CH píše:Nuž dobrá, ale to že to má, měl i VW tak nemá s tím že to jeho auto (NE) funguje jak má a je problematické přeci nic společného.Nemá cenu zde řešit, jaký on je, ač to z jiného úhlu pohledu to chápu.Třeba se teď polepší. Možná neuměl s Mazdou jednat a jiní ano a teď má problémy a už je to v rovině osobna, což je vždy problém.

To není o jednání a tom jaký jsem. Stejný problém měl Slávek, který to popsal jak s nim jednali (Dědič) na Spořilově. Je to někde ve předu zkopírované. Stejný problém měl i ten Slovák jak to popsal, že mu udělali výměnu vačkového hřídele. Auto od něj vykoupil prodejce (za kolik to už nenapsal) a prodal mu další za ,,výhodnou.. cenu. Udělali z něj blbce dvakrát. Mám kontakty na další lidi , kteří mají stejný problém. Stejné jednání. Stejné výmluvy. Noty od zastoupení Mazdy. Shr3k mlží a tlačí to odborna. Já se tím neživím. Já nejsem automechanik! Ja si koupil auto aby mě vozilo, sloužilo a ne abych ho tlačil. To jsem si mohl koupit auto v bazaru a běhat po servisech. To že si to servisy nechali vše zaplatit (3x) je pravda. Ale dělali to na pokyn z Mazdy. Dokonce mám maila z BEK Ústí, kde jim Mazda dává pokyny jak mají postupovat. Odmítli zapsat výměnu oleje do el. servisní knížky. Tak jsem to nechal napsat technikem rukou na fakturu. A důvod? No chtěli to smaznout garanční prohlídkou, včetně výměny oleje a udělat tak ze mne blbce :-). A už by tam nebylo, že auto mělo znehodnocený olej a bylo dotaženo odtahovkou. Mě je fakt úplně jedno jaký má Mazda problém. Pro mne je rozhodující že auto nefunguje jak má. A keci shr3k, že mám měnit olej každých 10.000km ať si strčí do p*dele.
Záruku neuznávají, jak jsem již psal. 3x mě tahala odtahovka do servisu. 3x jsem měl půjčené auto od asistenční služby. 3x měli auto v servise se stejnou vadou. Měli ji odstranit. Auto bylo v záruce. Když to nejde, tak ho měli vyměnit za jiné. To taky nechtěj. Tak jsem podal žalobu na odstoupení od smlouvy a tady jej jejich další vyjádření k žalobě, žalované Auto Jeremiášova=Bílý Kůň. Prý jsem neprokázal závadu na autě. A to jsem měl štěstí v neštěstí, že mě 3x tahala odtahovka. Kolik jich je, kterým teče nafta do oleje, ale ještě to není na odtahovku. Zatím!!! O to to bude horší až budou mít po záruce. Zatím mají představu, že jim platí prodloužená záruka o dva roky. Další podvod.
Přílohy
IMG_2208 (1) (1).jpg
Naposledy upravil okcak dne 15. 11. 2017 21:01, celkově upraveno 1
okcak
Nováček

Odeslat příspěvekod T.E.CH 15. 11. 2017 18:30

No pokud jsi jim to zaplatil, tak vlastně nepřímo jsi uznal, že to není na záruku, ale že auto nepoužíváš dle návodu. Jsou tedy pěkně "vychcaný" a vědí že mají problém.

Musíš sehnat více lidí, co má stejný problém a odborně jim dokázat, že ti prodali zmetek, což tak opravdu je a že to je vlastnost tohoto výrobku. Neměl by to být problém, to dokázat.

Co je ale velká otázka, je záruka. Záruka je pouze dvouletá. Ta tříletá je vždy dle not dodavatele a těžko jí lze jednoduše vymoci. Není se o co opřít, je to jen dle jejich not a smlouva mezi tebou a Mazdou.Tam nelze říci, že i když to dokážeš, tak vyhraješ.

Dle mého názoru, je nejlepší se dohodnout a bude pokoj. Máš jednu výhodu, pokud to hodně zmedializuješ,(kvalitně a pravdivě, jinak tě zažalují) tak mají problém i bazary a ty auta nikdo nebude chtít a to bude pro místní zastoupení hodně velký problém. Ovšem pokud to uděláš, už se nedohodneš.
Já bych se raději dohodnul a věnoval energii jiným věcem, protože tady tohle je pakárna pro všechny a nebude vítězů, budou jen poražení a toho času a peněz v prd-eli.
Dohodni se.

T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod okcak 15. 11. 2017 18:41

Zaplatit jsem to musel. Nechtěli mi vydat auto. Prý mu nic není a mám jezdit, Stálo tam asi 14 dní, než jsem vyměknul a zaplatil jim to v Ústí. Olej mám ve flašce :-) To bylo poprvé co mě tahala odtahovka. Škoda, že nemám olej z první výměny, kdy proběhla svolávačka. To bych se asi divil.
Já se dohodnout chci. Ale ne tak, že ze mne udělají blbce. Koupí od mě popelnici za cenu popelnice a prodají mi další auto za ,,výhodnou,, cenu. To už jsem slyšel. A několik lidi jim na to skočilo. A to moje naleští a prodají ho dalšímu chudákovi, který jim na to skočí. Prověřené, servisované auto blabla....
A když se nedohodnem, tak to min. v TV bude i kdybych to měl zaplatit, ale myslím, že to nebude nutné. Bude stačit ukázat vyjádření p. Kiriakovského ve SM a pak jejich vyjádření k žalobě.
Naposledy upravil okcak dne 15. 11. 2017 18:54, celkově upraveno 2
okcak
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 15. 11. 2017 18:49

Ja nejak nechapu, co shrek obhajuje - je to evidentne totalni strep, vseobecne se to vi, měli to vykoupit a sešrotovat nebo aspoň zdarma vymenit cely motor za opravenou verzi. Je jim urcite jasne, ze když je motor ***** od pilin, vymena vacky jen prodlouzi agonii. Ja mam taky DPF, regeneruje se docela často a olej mi nepribyva ani ***** naftou, pokud je valec, pist a krouzky OK, nemůže toho moc vzajemne pronikat.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod okcak 15. 11. 2017 19:06

Shr3k je buď sám Velký Kiriakovský, nebo si ho p. Kiriakovský platí a plká za něj nesmysly. Auto s tímto motorem si koupil? v roce 2014 jako ja a o tomto problému plká na netu od r. 2012? Je to normální???
okcak
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka