Toyota koutek

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod saabik 20. 4. 2022 19:47

Je tu nějaký odborník na hybridy od tojoty? V yarisu 09/2017 mám baterii cca 90 % času maximálně nabitou tak, že zelené nejsou poslední dvě čárky. Chápal bych to tak, že to je ochrana baterie z důvodu dlouhé životnosti. To je cajk. Ale pak je tu zbytek času, kdy je baterie nabitá tak, že zelená není jen jedna čárka a jednou se mi dokonce stalo, že svítila zeleně celá baterie. Viz fotka.

Dotaz zní: na čem to závisí? Proč je to maximum tak proměnlivé? Minimum je naprosto vždy takové, že jsou zelené jen poslední dvě čárky. To si zdůvodním bez problému. Ale variabilita plné baterie, to mě překvapuje. :hm

hybrid.jpg
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 20. 4. 2022 19:57

Kup si od Mouchy Octávku a ty dvě čárečky tě přestanou vzrušovat ;-) .
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 4. 2022 19:58

proste kdyz nema plne vsechny carky, tak neni plna. To ochrana je na pozadi a vubec se nezobrazuje...
anonymni

Odeslat příspěvekod saabik 20. 4. 2022 20:16

Tak proč se teda drtivou většinu času nenabíjí do plna?
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 20. 4. 2022 20:24

garážmistr píše:https://m.autorevue.cz/potvrzeno-toyota-supra-opravdu-dostane-manualni-prevodovku-a-prvek-ktery-pry-budeme-chtit-vsichni

Toyota si ide svoj svet.
Najs.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 20. 4. 2022 20:38

saabik píše:Tak proč se teda drtivou většinu času nenabíjí do plna?


Pravděpodobně se vždy snaží držet nějakou rezervu pro rekuperaci tak, aby měl kam ukládat energii. "Plně" (jak psal goes, ono to ve skutečnosti není plně) se nabije jen, když budeš generovat velký přebytky energie, třeba pojedeš třeba hodně dlouho z kopce.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 4. 2022 20:42

saabik píše:Tak proč se teda drtivou většinu času nenabíjí do plna?


Treba nerekuperujes tak abys to dal. Ja kdyz mel corolu hybrid tak se mi za 2400 km nepodsrilo to dostat taky na vice jak jeden dilek. Ale prebiral sem od kolegy s plnou
anonymni

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 4. 2022 21:47

Ingos píše:Kup si od Mouchy Octávku a ty dvě čárečky tě přestanou vzrušovat ;-) .

au :-S
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 24. 4. 2022 10:22

Presne jak píšou ostatní. 2 posledni policka jsou pro rekuperaci, kdyz nabijes baterku celou, tak pak uz ani nerekuperuje a brzdi hned brzdama. Baterka chodi od 20% do 80% kvuli zivotnosti. No a taky abys mel kapacitu na startováni
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dix_ 11. 8. 2022 08:01

Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 8. 2022 08:21

Něco takové, když čím dál častěji čtu, tak se mi otevírá nůž v kapse, za ty prachsprosté a nehorázné lži...
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 11. 8. 2022 08:35

Jsou tak krásně bezemisní, jako je někdo, kdo hodí odpadky k sousedovi přes plot.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod Dix_ 11. 8. 2022 08:54

Info k roadshow:

https://ekologickaauta.cz/toyota-pripra ... isni-vozy/

Od září pojede roadshow po České republice
Na letní kampaň naváže od začátku září roadshow Beyond Zero po celé České republice, která ukáže jednotlivé modely reprezentující to nejnovější v každé kategorii. Plně hybridní modely bude reprezentovat Corolla Cross s nejnovějším hybridem 5. generace, plug-in hybridy vysoce výkonná RAV4 plug-in, vodíkový pohon druhá generace vodíkového modelu Mirai a bateriové elektromobily model Toyota bZ4X. „Kromě jednotlivých modelů představíme interaktivní formou i jednotlivé technologie,“ doplňuje Michal Velička.
Bez bodů
Auto jedině v elektrice
Je putna kolik je koní pod kapotou.Záleží,kdo je za volantem.
Dix_
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 8. 2022 09:00

co jsem slyšel, tak zatím na roadshow předvádí upadávající kola
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 11. 8. 2022 09:19

:D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků