koupě Toyota Auris 1.6 vvti

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod sprint 7. 4. 2013 08:53

Auris docela ujde, ale nabídka motorů je bídná.
Opel Astra 1.4T
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod George_Couser 7. 4. 2013 09:30

Taky se přimlouvám za FL. Už jen proto, že po FL se díky akčním modelům vpodstatě neprodávaly úplné holobyty, které byly dražší než ty akční modely. Takže po FL to má vždy MF kožený volant a řadičku, USB vstup, loketní opěrku a plno dalších drobností (např aut. dojezdy na všech oknech). Navíc se zapracovalo na odstranění vrzání toho středového panelu, které bylo před FL celkem otravné (osobní zkušenost s před FL i po FL Aurisem). Co se týče samotného odhlučnění jsem žádnou změnu nezaznamenal, ale u benzínu tomu zcela jistě pomohla převodovka.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Sorry za kvalitu fotek.
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod uzi.vatel 7. 4. 2013 10:12

díky za info, no tak otázka jestli nepočkat ještě chvíli a koupit Aurise po faceliftu... ty argumenty co uvádíte jsou docela silný... třeba ještě klesne cena po příchodu novýho Aurise...
uzi.vatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod George_Couser 7. 4. 2013 10:14

Jinak jestli chceš tajný tip, tak teď bude mít pár ojetých FL Aurisů v nabídce Arval. I když to budou v drtivé většině nafty. ;-)
George_Couser
Moderátor

Odeslat příspěvekod uzi.vatel 7. 4. 2013 10:16

btw. diesel nevim - všechny nový diesely jsou s DPF a to pro mě - 70% dálnice a dlouhý trasy, ale zbytek město asi neni ideální. Hlavně když kupuju auto s 100tkm, tak mě u dieselu bude čekat asi dost investic oproti benzinu. A diesel v Aurisu? Máte nějaký zkušenosti? Popravdě ještě uvažuju o Avensisu - jasně, je to úplně jiný auto než Auris - mnohem větší a za tu cenu o dost starší, ale mám parkovací stání, takže nemusím hledat místo na parkování a jinak se mi taky dost líbí....

-- 7. 4. 2013 11:17 --

George_Couser píše:Jinak jestli chceš tajný tip, tak teď bude mít pár ojetých FL Aurisů v nabídce Arval. I když to budou v drtivé většině nafty. ;-)

Díky
uzi.vatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 7. 4. 2013 10:43

D1.8T píše:Ty jsi skromný, nesenzitivní, škodovák.

To je klidně možný. Ale rozhodně pojedu po dálnici raději s TDI, než s přetočenou 1,6.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Moucha 7. 4. 2013 10:48

já to řikám pořád, že mi je diesel na dálnici příjemnější než slabej benzín, ono možná i silný benzín kvůli spotřebě
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod D1.8T 7. 4. 2013 11:02

Tohle je samozřejmě otázka osobních preferencí.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán

Odeslat příspěvekod malcolm_ 7. 4. 2013 11:14

Moucha píše:já to řikám pořád, že mi je diesel na dálnici příjemnější než slabej benzín, ono možná i silný benzín kvůli spotřebě

+1
HTP, to pravé sportovní náčiní.
malcolm_
Inventář

Odeslat příspěvekod uzi.vatel 7. 4. 2013 11:23

trošku to upřesním - po dálnici budu jezdit ještě 12 až 18 měsíců - pak se situace změní (stěhování)- budu jezdit převážně město a rychlostní silnice - trasy do 80km - proto jsem vybral benzin - diesel zvažuju, ale nepřijde mi to nejlepší řešení - v tom městě bude trpět....
uzi.vatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 7. 4. 2013 11:37

Vol benzín, tu chvíli to přežiješ a 3300ot. je už na slušné úrovni.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod MirecBA 7. 4. 2013 11:42

v 2009 som porovnaval jazdou aurisa 1.6 vs avensis 2.2 D 150k na tusim 18 kolesach. Auris mierne kofortnejsi, prejav motora prijemnejsi. Volil by som tiez benzin. Ako sa tu pise, otacky do 3500 u dobreho auta niesu problem
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod uzi.vatel 7. 4. 2013 12:00

a můžete to porovnat s Mazdou 3? Jaký je rozdíl oproti Aurisu? Koukám, že bych jí mohl pořídit ještě o trochu levněji, než Auris...
uzi.vatel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Anonymni 7. 4. 2013 12:03

A je to tu :D
Anonymni

Odeslat příspěvekod Jelass 7. 4. 2013 12:08

uzi.vatel píše:a můžete to porovnat s Mazdou 3? Jaký je rozdíl oproti Aurisu? Koukám, že bych jí mohl pořídit ještě o trochu levněji, než Auris...

Problémy s korozí, horší 1.6 a podle Mazda klubu běžná spotřeba 8, zatímco s Aurisem se dá jezdit o litr míň. Taky má menší kufr s vysokou hranou.
Jelass
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka