NEW HONDA CIVIC 9G

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Známka jako ve škole:
1 32 %  42%  [ 32 ]
2 11 %  14%  [ 11 ]
3 12 %  15%  [ 12 ]
4 8 %  10%  [ 8 ]
5 13 %  17%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 76

Odeslat příspěvekod goes 10. 9. 2021 07:31

A kdyz v recenzi napisou “skoc z okna” tak skocis?

Jestli kukam ok tak max vykonu to ma 6500 takze minimalne do 6500 to smysl ma velky
LukasKoudak 3. 12. 2021 08:06
..domnívám se, že vím o ní nejvíc zde na garáži...
goes
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 9. 2021 07:34

Já na to reagovat nechtěl...

Napíšu asi jen toto:

Dokud měl Civica Malcolm a já 150 koňové Bravo (které mělo 100 za 8,2 s), tak stejně byl pro VŠECHNY Civic rychlejší... A Malcolm tady na to dával různé grafy... atd.. a když už jsem všechno vyvrátil, tak stejně byl rychlejší na papírovou Vmax (ke které se silný liter a řekněme že i silná 1,4T asi nikdy papírově nedohrabe v produkčních autech), páč v čem je Civic hodně silný, tak je to aerodynamika. Rozdíly jsou malé, ale je to tak. Potud teorie a papír.

A řeknu to asi takto. Jezdit rychle se s tím dá, systém VTEC opravdu funguje, kdy to auto nad 3500 otáček prostě ožije a začne se mu chtít jezdit. No, mne to v běžném režimu je stejně na prd, protože 90% jízd sem dal na ekorežim... Na druhou stranu by si Civic s trochou umu řazení namazal silný litr dle mého názoru na chleba vždy už jen kvůli podvozku, který funguje líp než nějaký podvozek v Rapidu a nebo základní Octávce..., ale mne tento fakt byl celkem u zádele, protože to auto prostě proti Bravu (a nebo nedej bože motorce) je pomalé a na nějaké dovádění mne nikdy nějak extra nesvedlo. A pravdou taky je, že Bravem sem Vmax (myslím papírovou, ale často i reálně rychleji) jezdil co chvila, u Civicu sem se na těch 214 (nebo kolik) nedostal ani jednou (možná jednou mi to ukázalo na displayi 200, ale to prostě tak volné a dlouhé dánice tady teď už skoro nemáme).

Takže asi tak... Kde sem s Civicem když už jel relativně rychle, tak prostě klikaté okresky, kde se dá jet oproti okolnímu provozu hodně rychle s minimálním využitím brzd, to auto si nechá hodně líbit. To mne občas bavilo... Jenže pak to při předjetí zase donutilo řadit a dřív a nebo později sem se na to vždy vykašlal... Ale jako kdo chce může... Srovnávat to se silným litrem je blbost a nebo neznalost (tam se to protíná snad jen v běžném provozu na dálnici, jinde jsou to rozdílné světy).

-- 10. 9. 2021 08:35 --

MV_cz píše:no v té recenzi píšou, že u 9G už nemá cenu točit za 5500 otáček, tak k čemu je pak takový vítek?

Tohle je ovšem pitomost. Ale kdo věří ať tam běží, jeho věc...
:D
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 10. 9. 2021 07:43

Dokud neprisla ta pasaz s dennim jezdenim vmax mel sem za to ze se jedna “o pribeh na zaklade skutecnych udalosti” pak uz z toho byla jen zahada bler vic. Tedy neco oc se tvari jako autenticke ale je to divadlo.
goes
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 9. 2021 07:44

BTW. I u toho turbomotoru člověk musí na ten plyn šlapat aby to trochu jelo. A co hůř ty litry ze začátku huj, ale nahoře poměrně rychle fuj a když se vezmou do ruky stopky, tak to prostě poznat je. To že ty malé přeplňované motory většinou umírají až v pásmu, kam se běžně člověk nepodívá na tom faktu nic nemění. 100 koní je 100 koní, 140 koní je 140 koní.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 10. 9. 2021 07:45

Jenze je rozdil mit 100 koni 3000-5000 nebo 140 koni 6499-6500
goes
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 9. 2021 07:48

goes píše:Dokud neprisla ta pasaz s dennim jezdenim vmax mel sem za to ze se jedna “o pribeh na zaklade skutecnych udalosti” pak uz z toho byla jen zahada bler vic. Tedy neco oc se tvari jako autenticke ale je to divadlo.

Kde vidíš denní?? Napsal sem co chvila... To znamená, že pokud sem jel po dálnici, tak sem to často na vmax rozjel (netvrdím vždy). To je prostě pravda. A kdo mne zná tak to ví. Teď už jezdím jinak, ale s Bravem sem jezdil hodně do rychla. To tady byla i debata o spotřebě... Svého času...
:mrgreen:
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 10. 9. 2021 07:50

Ja ti to neverim. Kdybys rekl do dvou kil tak mozna jeste jo. Navic ten pribeh jak to jezdilo aj vice jak vmax… to uz je moc. Hele priste v tom uber.
goes
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 10. 9. 2021 07:51

goes píše:A kdyz v recenzi napisou “skoc z okna” tak skocis?

Jestli kukam ok tak max vykonu to ma 6500 takze minimalne do 6500 to smysl ma velky

no ale svoji recenzi (navíc na starší gen) jsi tu bral jako bernou minci, takže.... ?
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 9. 2021 07:52

goes píše:Jenze je rozdil mit 100 koni 3000-5000 nebo 140 koni 6499-6500

To ano... Ale tady si to zase trošku přešvihl...
;-)

Prostě je fakt, že ten turbomotor má na začátku obrovskou výhodu. Pokud ty motory jsou stejně výkonné, tak ta atmosféra už to nemá šanci dohnat. ale pokud ten výkonový rozdíl je takto velký, tak by neměl být problém tu ztrátu ze začátku dohnat... V reálném životě je to pak jen o té ochotě točit. To víme všichni. Pokud tu atmosféru budeš držet pořád od těch 3000 nahoru, tak se v podstatě žádná ztráta nekoná... Ale to je to co psal Maty... Pak člověk působí jak někdo, kdo chce furt závodit (tedy jako Arni)...
:-P
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 10. 9. 2021 07:54

MV_cz píše:

no ale svoji recenzi (navíc na starší gen) jsi tu bral jako bernou minci, takže.... ?

Me argumenty a zdroje vyzzivam dle toho jak se mi hodi. Kdyz se nehodi odmitam je brat v potaz. Ses tu novy?
goes
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 9. 2021 07:55

goes píše:Ja ti to neverim. Kdybys rekl do dvou kil tak mozna jeste jo. Navic ten pribeh jak to jezdilo aj vice jak vmax… to uz je moc. Hele priste v tom uber.

Bravo jezdilo 220 (samo možná to už chtělo trochu lepší profil dálnice). 210 real nebyl žádný problém (samozřejmě už to chvilku trvalo, ale prostě to nebylo nereálné). Vždycky sem tvrdil, že to nejezdilo hůř než 1,8 TSI (se kterou sem taky jezdil) v soudobých autech... Tam není co ubírat.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 10. 9. 2021 07:57

Chlapi, pekne jste to rozebrali.
Goes za nic nemuze! Budte dobri.
Ja mam asi v aute VTEC taky, bo to mam do 3500 chciple a pak se to teprve rozjede 8-D
maXX_CZ
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 10. 9. 2021 07:58

Ale jo. Ver a vira tva te uzdravi… 230 tacho kazdou chvili… kor ty
goes
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 9. 2021 08:00

Tam fakt u toho Vtecu to prostě cítíš i na plynu na noze, jak kopne dopředu (nevím jak to popsat)... I ručička otáčkoměru se znatelně zrychlí... (při plynulém zrychlování)... Fakt to funguje. Prostě je poznat, že se tam "něco" stane...

:-))
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 10. 9. 2021 08:01

goes píše:
MV_cz píše:

Me argumenty a zdroje vyzzivam dle toho jak se mi hodi. Kdyz se nehodi odmitam je brat v potaz. Ses tu novy?

ajo, promiň, máš pravdu :D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka