Poradte - moznost koupe Toyota Avensis

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod AdamB 26. 6. 2010 18:45

Zdravim,

v praci po 4 letech prodavaji Toyotu Avensis, 2.2 diesel v plne vybave. Ma najeto 150tisic km. Cena by se mela pohybovat kolem 210 000 Kc. Muzete mi poradit zda ma smysl do tohoto auta jit? Budu vedet presne co nefunguje, navic byl pouze jeden majitel. Je toto auto problematicke? Jak moc je nakladny servis a co lze cekat od tohoto motoru? Resp. jake muzu cekat naklady pri techto najetych kilometrech a vydrz motoru.

Dekuji za rady.

Adam
Naposledy upravil AdamB dne 26. 6. 2010 19:16, celkově upraveno 1
AdamB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moucha 26. 6. 2010 18:49

od motoru bych čekal hrdnost, sílu a výkon který se s ničím a nikým nesere
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 6. 2010 19:06

Nadherne napsane. :love:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod vsevedko 26. 6. 2010 19:44

Mam presne tuto verziu a absolutna spokojnost. V servise platim len standardne prehliadky. Toyota je dobra v tom, ze ti presne povie, kedy budes kolko platit. Ja mam teraz 70k km a olej menim kazdych 15k km, aj ked predpisanych je 30.
2.2/150k je prijemna podpora na jazdenie, vykonovo to uplne staci na to auto.
Skontroloval by som:
- snimac zatazenia zadnej napravy (ak mas xenony)
- zistil, ci uz bola menena spojka, pretoze tento motor lubi prepustat olej z motora (alebo prevodovky?) do spojky, cim ju znici (kolega menil pred 2 tyzdnami, mal 100k km)
- ak mas xenony, budes mat s vysokou pravdepodobnostou vypalene paraboly vybojok (vyrobna chyba), ale staci ist do toyoty a vymenia to. Mne a kolegovi to vymenili zdarma, on mal 4 rocne auto, ja 3.5 rocne. Nove svetla stoja 800E kus :-(

inac o ziadnych inych problemoch neviem...

Michal
vsevedko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 6. 2010 20:46

vsevedko píše: olej menim kazdych 15k km, aj ked predpisanych je 30.

Dalsi clovek co ma rozum :tleskani
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Honza42 26. 6. 2010 20:59

To se fakt nedá sehnat světlo jinak než za 800E? Druhovýroba?
Protože to by bylo auto na ...............
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 6. 2010 21:10

To je prave ta slabost japoncu
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod maro-01 26. 6. 2010 22:26

v Toyota Autogrand v Bratislave sa tento tyzden mihol avensis 2.2 so 103.000 km (tesne po zaruke) ktoremu odisiel motor.
Zacalo to zrat vodu (cez 3l / 200km), odhadovali to na vodnu pumpu, ktora ale bola OK sa ukazalo. Necakal som kym to zdiagnostikuju ale boli tam vsade zle tlaky a nikto sa v tom moc jednoznacne nevyznal..
Jako je to 1 exemplar z mnohych, chcem tym len poukazat ze neni vsetko biele ani cierne a urcite nie kvalita toyot vyrabanych mimo Japonska.
Golf VII (R line Highline, 2.0 tdi dsg, DCC, ACC, discover pro, panorama, 18" Durban, Dynaudio, R line interior, dynamic light assist, lane assist, rear view cam, MY2016)
Samsung s6
Toshiba Portege Z930
maro-01
Nováček

Odeslat příspěvekod Georga 27. 6. 2010 01:07

No jo, motor 2.2 diesel? Ale jaký konkrétně? Jinak auto jako samotné je bezproblémové. U výkonných dieselů velmi záleží na tom, v jakém režimu to jezdilo a jaká se do toho tankovala nafta.
Georga
Nováček

Odeslat příspěvekod vsevedko 28. 6. 2010 10:47

Honza42 píše:To se fakt nedá sehnat světlo jinak než za 800E? Druhovýroba?
Protože to by bylo auto na ...............

ee, hladal som, kym sa toyota neumudrila a nevymenila to zdarma. Tiez sa mi nechcelo dat 1600E za par svetiel.
vsevedko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza42 28. 6. 2010 11:30

Dík za info. Takže škrtám ze seznamu možných mých budoucích aut. Tolik masa třebas ze srny zase není. :-)
Honza42
Inventář

Odeslat příspěvekod hobitt 28. 6. 2010 12:20

Akorát to celkem dost žere...náš Avensis 2.2/150k má kombinovanou tuším 7,4l.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
1997 Škoda Octavia 1.9 TDI SLX Ghetto Line
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod major 28. 6. 2010 12:27

davál bych si pozor na světla (pokud jsou xenon) - můžou být "vypálená"...(pozná se to tak, že v noci člověk téměř nic nevidí)...
Pokud je auto původem z ČR, lokální distributor začal tento problém řešit i po záruce výměnou na goodwill ...

nebo je možnost nechat si světla opravit (pokovit vypálené čočky) v polsku (viz. forum toyotaklub.cz), kde oprava obou světel stojí myslím 130Euro.

Problémem v budoucnu můžou být vstřiky (jako u většiny common-railů)..

ke spotřebě: já mám verzi s D-Cat motorem a jsem s tím schopen jezdit za 5,5l/100km... včera jsem jel po dálnici 155tacho na tempomat se spotřebou 6,9km to mi nepřijde jako nic strašného (a to verze D-Cat je užranější)
major
Nováček

Odeslat příspěvekod hobitt 28. 6. 2010 13:09

Verze D-CAT má hlavně pozdější reakci na plynový pedál.

Plus co je u 2.2ky sympatické je to, že má na rozvodech bezúdržbový řetěz. :)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
1997 Škoda Octavia 1.9 TDI SLX Ghetto Line
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod Brus 28. 6. 2010 13:20

major píše:davál bych si pozor na světla (pokud jsou xenon) - můžou být "vypálená"...(pozná se to tak, že v noci člověk téměř nic nevidí)...
Pokud je auto původem z ČR, lokální distributor začal tento problém řešit i po záruce výměnou na goodwill ...

nebo je možnost nechat si světla opravit (pokovit vypálené čočky) v polsku (viz. forum toyotaklub.cz), kde oprava obou světel stojí myslím 130Euro.

Problémem v budoucnu můžou být vstřiky (jako u většiny common-railů)..

ke spotřebě: já mám verzi s D-Cat motorem a jsem s tím schopen jezdit za 5,5l/100km... včera jsem jel po dálnici 155tacho na tempomat se spotřebou 6,9km to mi nepřijde jako nic strašného (a to verze D-Cat je užranější)

předpokládám že nemluvíš o té 130kW verzi :-) 155 tacho tempomat bych tipl spotřebu tak na 8.5
Brus
Inventář

Další stránka