Vyplatí se pojistit japonské auto proti krádeži?

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 27. 6. 2008 21:26

Já mám sice auto jen za 50 tisíc, ale při představě že by jsem měl o něj přijít a nevidět ani korunu mi je zle. Další si z fleku dovolit nemůžu.
Proto se jedu v pondělí nechat pojistit ať to stojí co to stojí.
Prý se dá u Generalli nechat připojistit samostatně na kráděž. A když tam má člověk povinné tak má ještě slevu. No uvidím. :hm
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod Lubro 28. 6. 2008 16:46

Docela by mě zajímalo,v jaké pojišťovně mají nejlepší podmínky pro připojištění pouze na krádež...případně i s havarijním poj.
Lubro
Nováček

Odeslat příspěvekod Zdeněk2 28. 6. 2008 20:09

Projdi si pojišťovny a nech si udělat nabídku. Nebo si to najdi na webu. Lišit se budou nejen ceny, ale i pojistné podmínky. Jestli jsi dosud žádné pojištění neměl, tak máš smůlu, že budeš bez bonusu. Ten by zlevnil pojištění až o polovinu.
Zdeněk2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 28. 6. 2008 20:26

No ja nevim, pojistovat auto za 50 litru - jakakoli oprava muze prijit na pulku ceny auta, radsi bych to zabezpecil jinak, to stejne kradou akorat smazky, na to nikdo s kamionem nepujde ;-)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod motorol 28. 6. 2008 22:16

Já ve feldě construct měl už když jsem jí koupil. Navíc jsem to "zabezpečil" pomocí SPDS a amatérsky nastříkaných obou boků auta. Navíc jsem rafinovaně po autě rozesel rez. Nedávno při výměně čelního skla jsem se divil, že mi dole vůbec drží. Pokud by se přeci jen někomu líbilo byl bych naštvanej, ale rozdejchal bych to rychle. Kdybych měl auto za 400 tis. tak ho pojistim proti krádeži, havarijně i proti živlům. Páč jednou to půjčíš mladý/starý, dětem, komukoliv a jedna vyjížďka tě může přijít na víc jak pojištění na několik let. O krádeži nemluvě. Přijít o Feldu by mě přehnaně nebolelo, ale přijít o něco dražšího určitě jo. Ale jelikož havarijko nemám tak zatím nemůžu radit kde je nejvýhodnější. Nabídky musíš projít sám.
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod Lubro 29. 6. 2008 09:37

Bonus asi budu mít pouze u té Kooperativy,kde mám uzavřené povinné ručení...U ostatních pojišťoven zřejmě platit nebude,že? A ty mi nabídli toto:
1) spoluúčast 5% min. 5.000,- - roční sazba 16707,-
2) " 10% min. 10000,- - roční sazba 14245,-
3) " 20% min. 20000,- - roční sazba 11080,-

Budu tam muset zítra zajít a zeptat,co všechno v tom pojištění je...Zda je to pouze proti krádeži nebo i s havarijním poj. Být to jenom ma krádež,tak se mi to zdá docela dost peněz...
Lubro
Nováček

Odeslat příspěvekod martinV76 29. 6. 2008 11:21

Podle výše pojistky to bude i s havarijním.
martinV76
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Lubro 29. 6. 2008 18:31

To Skyline: když si pročítám příspěvek od tebe - viz. "Ja mam Accorda pojisteneho na 300k kc za tech 6300 rocne (a to mam jeste bonus, takze ve skutecnosti platim min)". Pochopitelně i já bych měl mít bonus a pokud bych měl mít cca podel tebe - na 300 tis. - platíš 6300 Kč, tak nějakou "úměrou" bych měl platit za auto v hodnotě 400 tis. třeba 8000 tis. (prostě jsem to plácnul od oka..).
A právě proto se mi ty cifry od Kooperativy- viz.

zdají logicky i přes nějaký ten bonus hodně vysoké...Navíc dle příspěvku od motorola se nevyplatí spoluúčast 20% a platit za rok téměř 17 tis.Kč kvůli spoluúč. 5% je fakticky pěkný ranec! (když se nic nestane,je to jak když se vyhodí z okna)
Lubro
Nováček

Odeslat příspěvekod Lubro 29. 6. 2008 19:40

S-Tony píše:Já mám sice auto jen za 50 tisíc, ale při představě že by jsem měl o něj přijít a nevidět ani korunu mi je zle. Další si z fleku dovolit nemůžu.
Proto se jedu v pondělí nechat pojistit ať to stojí co to stojí.
Prý se dá u Generalli nechat připojistit samostatně na kráděž. A když tam má člověk povinné tak má ještě slevu. No uvidím. :hm

Taky jsem se na netu dočetl,že pojišťovna Generali sjednává samostatné pojištění pro případ odcizení...Pozeptám se na to zítra.
Lubro
Nováček

Odeslat příspěvekod Skyline 30. 6. 2008 06:55

Lubro: 400k - samozrejme pojistit.

Jak jsem pak psal v predchozim prispevku, ano, cisla od Kooperativy jsou silena a zdaji se byt pocitana z nove ceny vozu, tedy napr. 800k. (predpokladam, ze kupujes nejakou zanovni stredni tridu). A nebo je to vcetne havarijniho, precti si ten muj prispevek jeste jednou.

A 20% spoluucast, jak jsem psal take, je blbost - u auta za 400k je to pri kradezi 80k pryc, to za to vazne nestoji (a to ti to jeste Kooperativa pro ucely likvidace oceni na 350, takze dostanes 280...).

Jinak ja to mam u Ceske pojistovny a neni to jen kradez, ale i zivel, coz mi prijde celkem slusne.
Skyline
Štamgast

Odeslat příspěvekod Marc159 30. 6. 2008 08:02

Lubro: Když chceš ušetřit, tak to prodej za 400 000,- a kup si šalinkartu. Rázem jsi vysmátý a cca 399 000,- v plusu. Čím déle to necháš před barákem rezavět, tím menší hodnotu to bude mít o riziku krádeže nemluvě. Takže ať děláš co děláš, za pár let to bude mít stejnou hodnotu, jako kdyby ti to dnes ukradli, čili žádnou. Zatímco u šalinkarty budou jistě nějaké věrnostní programy, takže jako investice do budoucna ideální. ;)
Marc159
Inventář

Odeslat příspěvekod Lubro 30. 6. 2008 09:16

Teď jsem mluvil se zástupcem poj. Generali a tam zase pro změnu nepojišťují auta do stáří 2 let samostatně pro případ odcizení...Je to společně s nějakým poj. "kasko" - tj. včetně živlu,vandalismu,střetu se zvěří,apod. - a na cenu auta cca 425 tis. to vypočítal na cca 13 tis. ročně...Prostě jak píše uživatel Skyline,tak pochopitelně ne na jeho cenu pojištění,ale např. na takových 8-9 tis. se nemohu prostě dostat...Zkusím zavolat ještě do české poj.,docela děs...

A to Marc159-u nás,v menší okresním městě žádné "šaliny" nejezdí,takže pořídit si "šalinkartu" by možná bylo dobré,ale u mě bohužel zcela nevyužité,,,
Lubro
Nováček

Odeslat příspěvekod am88 30. 6. 2008 10:14

Skyline píše:Construct - nezabrani vsem kradezim, ale casti rozhodne ano. Kdo tvoje auto bude chtit, ten ho slohne i s constructem. Ale nejaky fetak, hnedocech a podobny retard se na to vykasle a ukradne auto, co bude stat vedle bez constructu.

A presne preto mam na oknach constructie nalepky co nam ostali po starom aute...
am88
Nováček

Odeslat příspěvekod Lubro 30. 6. 2008 13:51

martinV76 píše:Podle výše pojistky to bude i s havarijním.

Tak drazí přátelé, jak jsem se před chvilkou dozvěděl, tak tyto dané cifry od Kooperativy - viz.

jsou pouze a jenom pro případ odcizení vozidla !!! :roll: a nikoliv i s havarijním pojištěním, jak se původně předpokládalo...Což se jsou vysloveně parádní ceny :tleskani Téměř nemám co dodat...Snad jen hledat dále a dále,kde ty ceny pojištění budou mít o trochu "lidštější" a mírnější... :hm
Lubro
Nováček

Odeslat příspěvekod Lubro 30. 6. 2008 17:14

Prostě zatím tu "filosofii" některých pojišťoven nedokáži plně pochopit...(nebo možná ano-vyinkasovat co nejvíce peněz...) Ale vezmu znovu příklad uživatele Skyline - "Takze ja rikam pojistit - na Civic VTi byla kradez+zivel za smesne 3k rocne, na Accorda totez nyni za 6300". Auto má pojištěné na částku 300 tis. - u Ceske pojistovny a neni to jen kradez, ale i zivel, což je opravdu slušné,jak psal...S tím souhlasím.
A pokud to vezmu teď matematicky - obyčejnou trojčlenkou - tak pokud je auto za 300 tis. pojištěno na krádež a živel za 6.300 Kč,tak by mě vycházelo pojistit auto za cca 425 tis. na cca 8.900 Kč ročně - a to by podle mě bylo dá se říci v podstatě odpovídající (ceny přes 15 tis. ročně je fakticky nehorázná šílenost)...Ovšem zdá se zatím pracné takovou pojišťovnu vybrat...
Lubro
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka