Vyplatí se pojistit japonské auto proti krádeži?

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 26. 6. 2008 20:07

Chtěl bych se zeptat na tuto problematiku-zda pojistit nebo nepojistit japonské auto proti krádeži...Já vím a chápu,že to bude individuální věc každého jedince vlastnící daný vůz,ale proč se nezeptat na názory...Existuje žebříček kradených aut a třeba Škoda Octavie je možná na 1.místě (všeobecně škodovky a pak německá auta)...A vždy se říkalo,že "japonci" se prý nekradou...Nebo se naskýtá možnost to nějak mechanicky zabezpečit (např. Constructem) a už to nepojišťovat proti krádeži...Jaké jsou na to názory?
Lubro
Nováček

Odeslat příspěvekod Plexisklo 26. 6. 2008 20:13

Nam v roku 2000 ukradli spred domu Toyotu Corrolu, jedno z najmenej kradnutych aut na slovensku...holt, stane sa... :)

Inak v sucasnosti mam tiez japonske auto a okrem povinnej poistky nemam ziadnu inu :)
Opel Vectra Caravan 1,8l 2005 a Honda Accord ´95
Plexisklo
Hodnostář

Odeslat příspěvekod Hustoles 26. 6. 2008 20:15

Kradou se všechny značky, některé víc, jiné míň.
"Vepřové zdražuje, ale sviní je všude pořád dost"
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Goggy 26. 6. 2008 20:18

Lubro: Oktavie je na 1. miste, protoze ji ma nejvic lidi... I tak mas ale vyhodu pokud mas pro mistni trh relativne netypicke auto, protoze zlodej pujde radsi po necem o cem 100% vi, ze to otevre a odjede s tim. I tak bych si ho ale dal pojistit, protoze pokud ho nepojistis, tak ti ho do mesice ukradnou...
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod Lubro 26. 6. 2008 20:33

Goggy píše:Lubro: Oktavie je na 1. miste, protoze ji ma nejvic lidi... I tak mas ale vyhodu pokud mas pro mistni trh relativne netypicke auto, protoze zlodej pujde radsi po necem o cem 100% vi, ze to otevre a odjede s tim. I tak bych si ho ale dal pojistit, protoze pokud ho nepojistis, tak ti ho do mesice ukradnou...

To snad ne...Že by každému ukradli auto do měsíce,pokud si ho nepojistí? To by tady pomalu nikdo neměl v čem jezdit... :roll:
Lubro
Nováček

Odeslat příspěvekod Goggy 26. 6. 2008 20:52

Lubro: jiste ze ne, ale protoze uvazujes nad tim jestli pojistit nebo ne, tak se pravdepodobnost ukradeni zvysuje :D

Asi takhle - zalezi na tom, kolik to auto stalo, jestli ho nutne potrebujes abys mohl jezdit do prace, a jestli si muzes dovolit koupit si jiny znovu, pokud ti ho ukradnou.
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář

Odeslat příspěvekod S-Tony 26. 6. 2008 21:35

Logicky se pojistka se vyplatí jen tehdy, když ti ukradnou auto.
Jinak to jsou vyhozené peníze :D
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář

Odeslat příspěvekod Skyline 27. 6. 2008 06:17

Lubro: vyplati, pro ten klid. Vyse pojistky je zanedbatelna s ostatnimi naklady na auto a je lepsi ty penize "vyhodit" (kdyz ti ho neukradnou) nez pak byt smutna vyjimka. Me pred lety ukradli CRX nejaci kreteni, kteri s tim jeli vykrast benzinku. Auto po vykradacce nezvladli a hodili do skarpy, odkud ho sice vytahli a odjeli, ale zapomneli za sebou predni SPZ. Nase vymatlana a neschopna policie pochopitelne ani za techto podminek nenasla ani howno. V Honde se na me divali jak na vtipalka. Takze ja rikam pojistit - na Civic VTi byla kradez+zivel za smesne 3k rocne, na Accorda totez nyni za 6300. Ceny auta ta pojistka dosahne tak za 60 let, takze se to dle meho vyplati.
Skyline
Štamgast

Odeslat příspěvekod mrazik 27. 6. 2008 06:40

Skyline vyse pojistky moc zanedbatelna neni, pokud ji mas na vsechno. U me treba dela 15 tisic rocne, ale mas pravdu, ze za ten klid to stoji.
jedna rejze
jeden henry
jednou uz se strazny andel zapotil
mrazik
Inventář

Odeslat příspěvekod Skyline 27. 6. 2008 09:04

mrazik: to mas ale i havarijni, ne? Lubro psal o kradezi, to vychazi tak, jak pisu (u CP, pojistene na casovou hodnotu, nikoliv na hodnotu noveho auta).
Skyline
Štamgast

Odeslat příspěvekod motorol 27. 6. 2008 10:46

Pokud někdo uvažje jen o pojistce proti krádeži, tak je to dle mého někdo kdo koupil ojetinu. Pokud to bylo do nějakých 100 tis tak bych na to kašlal. Pokud to bylo za víc tak bych to pojistil nejen proti krádeži, ale i havarijně (páč to zas není taková pálka a může se hodit). Jinak bych neřekl, že japonská auta se nějak málo kradou. Každej tu vychvaluje jakej je to super držák a když se podívám na net tak vidím, že japonec je z druhý ruky drahej. U čeho bych asi na pojistku kašlal by byl jetej korejec nebo něco z ruska.
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod Lubro 27. 6. 2008 13:41

Toť právě otázka - zda pojistit pouze na krádež nebo i celkově včetně havarijního pojištění...A je to i otázka ceny - za kolik u jaké pojišťovny. Já mám konkrétně povinné ručení u Kooperativy (včetně bonusů a také živelního pojištění-krupobití,požár,povodeň,atd.). Když jsem si nechal udělat od nich nabídku "pro případ odcizení vozidla" - tak mi nabídli toto:
1) spoluúčast 5% min. 5.000,- - roční sazba 16707,-
2) " 10% min. 10000,- - roční sazba 14245,-
3) " 20% min. 20000,- - roční sazba 11080,-

- což se mi zase úplně málo nezdá...a myslím si,že to musí být proti krádeži a včetně havarijního pojištění...Nebo ne??? Takže spíše přemýšlím o té 3.variantě (vzhledem k ceně) anebo zda by jiná pojišťovna nenabídla lepší podmínky (alias menší placení),musím to nějak promyslet...Jinak Construct je možné namontovat do auta za cca 7.500 kč,ale ani ten zcela nezabrání krádeži...
Lubro
Nováček

Odeslat příspěvekod motorol 27. 6. 2008 15:43

Prosimtě Construct se dává do auta kvůli slevě a dobrýmu pocitu. Krádeži to nezabrání. Co všechno je zahrnuto v té sumě co píšeš ses měl zeptat nebo se podívej do něčeho co ti k tomu dali. Brát to co vychází naooko nejlevněji není zrovna ideální. Protože spoluúčast 20% je dost drsná, jak píšou minimum je 20 tis a pokud auto stojí třeba půl mega tak když ti ho ukradnou tak platíš hodně a navíc pak vyhodíš oknem 100 tis jako spoluúčast. Já jsem to nikdy nesjednával, páč jsem měl zatím jen auta buď cizí nebo do 80 tis takže tam se takovéto blbosti nevyplatí.
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod Skyline 27. 6. 2008 16:35

Lubro: jsou dve moznosti:
a) muze jit o havarijni, ale to bys musel na rozpisu videt
b) jsou to proste jen smejdi, kteri ti uctuji pojistku z ceny noveho vozu, na kterou ale v pripade kradeze pochopitelne nemas narok. V takovem pripade honem rychle pryc. Ja mam Accorda pojisteneho na 300k kc za tech 6300 rocne (a to mam jeste bonus, takze ve skutecnosti platim min).

"Musi byt s havarijnim" - nemusi, je to na tobe. V pripade nizke ceny auta bych do toho nesel, to je lepsi holt jezdit s vedomim, ze kdyz to rozbijes, tak si to taky zaplatis. Nema smysl platit u auta za 100k pojistku 20k mesicne.
Zase jestli zavodis s kazdym a vsude, muze se to hodit:-)

Construct - nezabrani vsem kradezim, ale casti rozhodne ano. Kdo tvoje auto bude chtit, ten ho slohne i s constructem. Ale nejaky fetak, hnedocech a podobny retard se na to vykasle a ukradne auto, co bude stat vedle bez constructu. Na druhou stranu, ja jsem construct v Civikovi nemel a uvazoval jsem zcela racionalne - auto melo vyssi pojistnou hodnotu, nez za jakou jsem ho koupil, takze v pripade kradeze bych dostal plnou cenu, mozna i vic. Sleva z pojistky je pri namontovani constructu mala a behem doby, co jsem auto mel, by se mi to nevyplatilo. Tak jsem radsi platil 3000 pojisteni a na construct se vykaslal.

A 20% spoluucast - jak uz pise motorol, to je hloupost. Zaplatis o 5k min, nez pri 5% spoluucasti, ale pri prvnim tukanci zaplatis o 15k vic na spoluucasti (20k misto 5k v pripade nejake vetsi skody, coz je dnes skoro kazda). V pripade kradeze je takova uvaha uplne zcestna, protoze pojistovna te odrbe nehoraznym zpusobem - ty koupis auto za 100k, za dva roky ma hodnotu treba 80k. Oni to ale ohodnoti na 66k a ty dostanes 46, protoze minimalni spoluucast je vyssi, nez 20% z te jimi urcene hodnoty. Kradez bych bral max s 5% spoluucasti, sam ale spoluucast nemam zadnou.
Skyline
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lubro 27. 6. 2008 20:12

Tak teď opravdu nevím...Neboť ta stávající cena mého "japonského" auta se pohybuje okolo 400 tis. Kč. A v případě krádeže nemít vůbec NIC se mi moc ideální nezdá...Co mi doporučujete?
Lubro
Nováček

Další stránka