Honda Accord 2.2 iCTDi

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod KubaPa 28. 4. 2008 11:47

Dusan, Hondaman: R5 103 kw, sorry, zapoměl jsem na možnou záměnu.

Skyline: Jo, chápu, že u CR je to jinak, ale stejně platí to, že radši 200 a vědět, co bylo měněný a co ne, než těch 12x xxx, zejména pokud se prodávající tváří, že nic takovýho jako omezená životnost vstřiků neexistuje.

Dusan: Nebyly vstřikovače Denso zrovna to, čím byly proslulý první Mondea TDCI? :mrgreen:
KubaPa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Dusan 28. 4. 2008 11:58

KubaPa píše:Dusan: Nebyly vstřikovače Denso zrovna to, čím byly proslulý první Mondea TDCI? :mrgreen:

Ne to byly Delphi.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod Skyline 28. 4. 2008 12:15

Fl.89: Jiste, ze je mensi, nez Accord, kdyz USDM Accord je JDM Inspire. A neni to tak, ze by se TSX prodavala v EU jako Accord, ale presne opacne - protoze v USA uz se jako Accord prodava Inspire a navic se auto melo prodavat jako Acura, dostalo jmeno TSX. Vsude jinde na svete je to Accord. Ze s dieselem neudelaji diru do sveta zalezi ciste na tom, jake ekoteroristicke zakony kongres schvali a jak velkou vymyvarnu dostanete. Dle vseho se budes divit.

Dusan: mas pravdu. Vlastne - vyrazne kvalitnejsi to byt nemuze, je to jen rejze, kam se na germose hrabou :-D
Skyline
Štamgast

Odeslat příspěvekod KubaPa 28. 4. 2008 13:11

Dusan píše:
KubaPa píše:Dusan: Nebyly vstřikovače Denso zrovna to, čím byly proslulý první Mondea TDCI? :mrgreen:

Ne to byly Delphi.

JJ, to je fakt, poplet jsem to.
KubaPa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lubos1 28. 4. 2008 15:54

Motor 2.2 iCTDi od Hondy pouziva prave vstrekovace znacky Bosch, aj ked to nie je pre japoncov typicke. Denso pouziva Mazda, Toyota...
www.autogratis.sk
Lubos1
Nováček

Odeslat příspěvekod nikdo 28. 4. 2008 16:15

A jsou považovány za nejspolehlivější. Tedy to Denso.
nikdo
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod BrayenPetr 28. 4. 2008 16:52

kluci,ehm kdo z vás má s timto motorem osobní zkušenosti? protože to je to co mně zajímá,ne jedna babka povídala...
pokud ste s tímto autem nejeli,neměl ho váš kolega,nebo rodinný přítel kamarád,tak raději ani nepište. Takových řečí co se tady vedou jsem už slyšel hodně,takže pokud možno objektivní tipy,hm? Thanks
BrayenPetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod on-dra 28. 4. 2008 17:19

Tento motor měl táta v Hondě CR-V rv.2006 . Pokud můžu připojit zkušenost člověka co není rozený automechanik, tak během 126 tkm co ujel za dva roky(kupoval nový) absolutně žádnej problém.Mám i dojem, že to byl někdy motor roku asi.
Motor je dobře odhlučněn, takže uvnitř kabiny laik naftu sotva pozná (pozná,ale váhá :-) ) . Táta ho nějak nešetřil a s motorem a vůbec celkově nebyly s autem žádné problémy. Má 140 koní, což není moc,ale jízda je pružná,bez megaturbo efektů. Spotřeba v CR-V byla max 8litrů,to už se musí ale vyloženě hnát. Jinak se dá jezdit za 6,4l . Nevím jak akord,ten bude na tom možná o něco lépe. Akorát co si tak pamatuju, letos v lednu než ho prodával se začali objevovat nepatrné vibrace při volnoběhu,ale nikdo v Hondě nepřišel na to čím to je. Ale to může být jiná věc než motor.
Jinak naprostá spokojenost. Možná by někomu mohlo vadit i větší pískání turba,ale nevím jak jiné modely. To ale není závada. Naftu tankoval výhradně od OMW dováženou z rakouska.Takže asi tak. :-)
on-dra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T.E.CH 28. 4. 2008 18:25

BrayenPetr píše:kluci,ehm kdo z vás má s timto motorem osobní zkušenosti? protože to je to co mně zajímá,ne jedna babka povídala...
pokud ste s tímto autem nejeli,neměl ho váš kolega,nebo rodinný přítel kamarád,tak raději ani nepište. Takových řečí co se tady vedou jsem už slyšel hodně,takže pokud možno objektivní tipy,hm? Thanks

Mám ho doma. :-D Sice málo najeto, takže nejsem měřítko, ale co jsem četl a slyšel, tak problémy opravdu nejsou.Slyšel jsem jen o jednom "problému" a to že byl problém vyměnit žhavící svíčky, t.j nešli vyšroubovat.Nakonec je to CR druhé generace které je vychytané + motor a ty Honda umí.Myslím že není co řešit. :-)
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 28. 4. 2008 18:32

BrayenPetr píše:kluci,ehm kdo z vás má s timto motorem osobní zkušenosti? protože to je to co mně zajímá,ne jedna babka povídala...

a co je objektivni hodnoceni spolehlivosti? Zkušenost jednoho majitele? To je hodnocení? Není lepší např. hodnocení 100 000 kusů, než jednoho dvou?
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod Whistler 30. 4. 2008 08:42

Tento motor ma otec v CR-V,tiez 2006,za 160 000km bez jedinej zavady.Spotrebovo,ako pise on-dra,fakt sa da jazdit za 6-6.4.

Tento motor pokial viem ma obrovsku vyhodu v tom,ze sa nemusi zohrievat za statia,ale zohrieva sa prave za jazdy,teda v zime nie je treba cakat,kym sa motor ohreje.

Hodnoceni spolehlivosti Radku,pokial viem,tento motor je snad nepokazitelny ;)
Whistler
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubos1 30. 4. 2008 11:51

Whistler píše:Tento motor pokial viem ma obrovsku vyhodu v tom,ze sa nemusi zohrievat za statia,ale zohrieva sa prave za jazdy,teda v zime nie je treba cakat,kym sa motor ohreje.

:D
Ktory sucasny motor sa musi zahrievat inak ako za jazdy?
www.autogratis.sk
Lubos1
Nováček

Odeslat příspěvekod Aluz1 5. 5. 2008 18:15

Lubos1 píše:
Whistler píše:Tento motor pokial viem ma obrovsku vyhodu v tom,ze sa nemusi zohrievat za statia,ale zohrieva sa prave za jazdy,teda v zime nie je treba cakat,kym sa motor ohreje.

:D
Ktory sucasny motor sa musi zahrievat inak ako za jazdy?

motor v mem zetoru
Nobody gonna take my car Im gonna race it to the ground
Nobody gonna beat my car Its gonna break the speed of sound
Oooh its a killing machine Its got everything
Like a driving power big fat tyres And everything
Aluz1
Nováček

Odeslat příspěvekod BrayenPetr 8. 5. 2008 23:13

Radek Ondrášík píše:

a co je objektivni hodnoceni spolehlivosti? Zkušenost jednoho majitele? To je hodnocení? Není lepší např. hodnocení 100 000 kusů, než jednoho dvou?

tys měl možnost všech 100tis aut poznat,vidět a odzkoušet? znáš všechny majitele,jejich styl jízdy,důraz kladený na ůdržbu? asi ne že? ja taky ne,ale raději si vyslechnu názory lidí co s tim měli zkušenosti,ale ne jenom pohledem očí ;-) a uší :-]
BrayenPetr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 29. 8. 2016 16:25

dovolím si oživit jednu mrtvolu ... jaký olej do Accord 7G diesel?
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Předchozí stránkaDalší stránka