Mazda 323F 1.6. 72 kW 2002 Po výměně řemenice nejde nastarto

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 20. 3. 2023 19:27

Už odtaženo? Napínavý příběh.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekM94 21. 3. 2023 14:21

Ještě to tam je. Vyměnily se 2 pojistky, ukazatel teploty už pracuje správně, kontrolky svítí stejně. Na diagnostice to ukazuje tohle. Prý je to "snímač vačky". Vůbec nevím,o co jde. Tak jsem řekl, ať teda ještě zkusí vyměnit tohle, když to nepůjde, tak už mám domluvený jiný servis. Co si o tom myslíte? Mohlo by to být tím? Poslední, co je ještě nechám udělat.

Diagnostika Mazda V43.20
PCM
P1345 Signál SGC - žádný signál SGC

-- 21. 3. 2023 15:24 --

Může to být tím, proč to nefunguje? Vyresi výměna Vačky to, proč auto nehází nebo hází slabou jiskru?

-- 21. 3. 2023 15:26 --

Nebo je to totální pi... A mám to nechat odtáhnout jinam? Ta výměna mě vyjde tak na 500 Kč, ale zase říkal, že to bude tak pozítří než přijde. To jsou další dva dny v ***** a já už to auto opravdu nutně potřebuji. Ale odtah do jiného servisu jsou další tisíce. Fakt nevím,co mám teď dělat.

-- 21. 3. 2023 15:27 --

Další tisíce a dny navíc, já nevím, fakt

-- 21. 3. 2023 15:30 --

Navíc už se tam měnilo několik čidel a picovi... A nic nepomohlo. Ale prý nesla diagnostika načíst. Že prý to vypálila stará lambda sonda, co tam byla asi dva roky a ukazovala kontrolku motoru (ale to auto jsem neměl ve svém vlastnictví) až teď jsem ji nechal vyměnit, co je auto moje
MarekM94
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 21. 3. 2023 14:32

Puč si káru v pučovně.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod MarekM94 21. 3. 2023 14:33

Láká mě to tam nechat aby to vyměnili, ale nevím, jestli je to "ten problém". Navíc jsem na zahraničním fóru četl, že to může být jen nějaká nesmazana chyba po tom, co se něco dělá s rozvody nebo s klikou

-- 21. 3. 2023 15:36 --

puk123 píše:Puč si káru v pučovně.

To se mi nevyplatí. Ten litr dva denně, které k vůli tomu že autem stíhám víc denně vydělám by šly do půjčovny, to radši budu doma a nebudu mít nic než to dělat jen tak pro pár stovek co zbydou.

-- 21. 3. 2023 15:39 --

Problém je, že místo v součtu hodiny dvou denně co najezdím autem trávím denně 5-6 hodin v MHD a vlastně k vůli tomu mam úplně zkažený život, protože nic nestíhám. A já bych si ho i půjčil jako, asi by to za to stálo, kdybych věděl, že to bude trvat takhle dlouho. Já už měsíc čekám na zítra. Mě prostě nechce se dávat litr nebo kolik to stojí denně za nic a další tisíce do servisu... Nevím jsem fakt ***** a nebaví mě to řešit. Proč to sem vůbec píšu.

-- 21. 3. 2023 15:40 --

Jsem si chtěl postěžovat �

-- 21. 3. 2023 15:50 --

A dobře jsem udělal. Jak jsem se vytočil, objednal jsem na zítra ráno na 9 odtah a servis. Takže už nic měnit ani dělat nebudou. Pak dám vědět co mi řekli.
MarekM94
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 21. 3. 2023 14:57

A to jim jako furt platis vic penez, nebo co?

Snímač vačky to sice být může, ale z popisu to bude spíš nemožný signál od CPS, ne?

Ale tak to jen tak odhaduju, zatím jsi furt nedal fotku toho jak vypadá ta rozbitá řemenice.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 21. 3. 2023 15:22

Aby mi to, že je 20 let starý auto tejden v servise zkazilo život, to bych nechtěl.
Mě sralo když jsem na jaře dva tejdny sháněl díl, měsíc hledal servis co chce dělat na autě a další měsíc čekal, až budou mít čas. :D
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 3. 2023 16:15

Já bych do toho to stáří auta moc netahal, ale tyhle mazdy stojí tak 15 000, když mají funkční motor ...

-- 21. 3. 2023 16:18 --

to co popisuje furt od zacatku dava smysl; to nevim jestli trol by dokazal takhle

-- 21. 3. 2023 16:22 --

Kolik jim už teda celkem platíš? A to jim zaplatíš 500 za CPS (za tu cenu to bude aftermarket nebo z vraku) ať už to problém vyřeší nebo i když nevyřeší?

-- 21. 3. 2023 16:28 --

MarekM94 píše:Může to být tím, proč to nefunguje? Vyresi výměna Vačky to, proč auto nehází nebo hází slabou jiskru
A už jsi viděl, že to nehází jiskru, může to být ochrana v ECU před zničením motoru, ale spíš ne.

-- 21. 3. 2023 16:30 --

MarekM94 píše:Navíc už se tam měnilo několik čidel a picovi... A nic nepomohlo. Ale prý nesla diagnostika načíst. Že prý to vypálila stará lambda sonda, co tam byla asi dva roky a ukazovala kontrolku motoru (ale to auto jsem neměl ve svém vlastnictví) až teď jsem ji nechal vyměnit, co je auto moje

co vypálila? :D

-- 21. 3. 2023 16:32 --

dáš teda fotku té rozbité řemenice? Nebo ta už je vyhozená? :)
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekM94 21. 3. 2023 16:47

Zkazilo život, no jde o to, že jsem to auto na něco potřeboval a dost si to podle toho zařídil. Nechtěl jsem si kupovat nic drahého, tak jsem prostě vytáhl peněženku a za kes koupil starší Mazdu, abych měl klid. Bylo to super a šlo to přesně podle plánu. Ale pak se stalo tohle a v tom servisu už je to měsíc. Ničí mi to život proto, protože prostě a jednoduše nutne potřebuji. Kdybych věděl, že tam bude měsíc, koupil bych si jine. A je tam měsíc s tím, že zítra to bude.

-- 21. 3. 2023 17:49 --

Co máte pořád s tou řemenici? Já jsem ve Stodůlkách a auto je v Běchovicích, psal jsem, že nemám na nic čas s poslední na co mám čas je jet do Běchovic fotit řemenici. Zítra to bude v jiném servisu ráno, už je všechno zařízené.
MarekM94
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 21. 3. 2023 16:54

To je paráda. Já vždycky musím 2-3 tejdny čekat, ty si brncneš do random servisu a máš hned druhej den termín.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekM94 21. 3. 2023 16:59

Nic takového jsem ale nepsal, to nebyl žádný random servis. Píšeš nesmysly a jsi od tématu, bylo to úplně jinak, ale to tady nebudu rozepisovat. Že to bude taková katastrofa, to jsem prostě nevěděl, protože jsem byl naivní. A nevím co máš za auto, mně to opravili vždycky všechno všude hned (všechny auta), maximálně mi řekli, ať přijedu zítra (jiné autoservisy než tento)
MarekM94
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 21. 3. 2023 16:59

Mozna ta obsazenost souvisi s kvalitou servisu? :hm
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 21. 3. 2023 17:08

MarekM94 píše:Nic takového jsem ale nepsal, to nebyl žádný random servis. Píšeš nesmysly a jsi od tématu, bylo to úplně jinak, ale to tady nebudu rozepisovat. Že to bude taková katastrofa, to jsem prostě nevěděl, protože jsem byl naivní. A nevím co máš za auto, mně to opravili vždycky všechno všude hned (všechny auta), maximálně mi řekli, ať přijedu zítra (jiné autoservisy než tento)

No vidiš jaký máš štěstí, to já se musim všude objednávat na týdny dopředu. Toho tvýho "mechanika" bych já poslal do ***** hned po tom, co by mi začal bulíkovat na nos hovadiny jak ze 3 řemenic poskládal 1.
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 3. 2023 17:25

Protože víš co je řemenice...
A nejspíš proto, že tě tolikrát v servisu ojebaly, že tě to donutilo to zjistit

-- 21. 3. 2023 17:26 --

Z toho co píšeš je nejpravděpodobnější, protože se motor nemůže potkat, pokud to teda není jen trolling, což podle mě je, že to prostě není správně načasovaný

-- 21. 3. 2023 17:27 --

MarekM94 píše:A nevím co máš za auto, mně to opravili vždycky všechno všude hned (všechny auta)

Spíš nepoznáš, že ne
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 3. 2023 17:33

To Evlo generuje smysluplné příspěvky. A Evlo musí vědět, co je to trolling.
:-)

Jinak já se tomu nesměju. Ono jít s autem do servisu je hodně podobný, jako jít k doktorovi.

Nikdy nevíš v jaké kondici z toho vyjdes a vždycky doufám v to nejlepší.

O to horší bývají ty konce...

To tak je.

Čím dřív si na to člověk zvykne tím líp.

S novým autem se zase platí za cenu nejmíň budoucích problémů.... Ani jedno není příjemný a vždycky to nějak přijde.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 21. 3. 2023 17:37

Tak nový auto je menší pravděpodobnost že to bude rovnou rozbity ale dneska často je a pak při garancce maj dost šanci to rozbít
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků