Servis Toyota

Honda, Mazda, Mitsubishi, Toyota

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pech. 31. 1. 2021 20:53

No zrovna Vaculík nedávno nějakou mazdu měl a ukazoval místa, kde to hnít bude... Dveřní lem který je zároveň blatník... U C1, kde se šetřilo místem to pochopím... Ale u velkýho auta je to zbytečný riziko...
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George90 25. 6. 2021 09:00

Čau,

před měsícem jsem koupil bazarovou Corollu 2013/2014 1.6 a ted to začalo dělat v motoru takový divný chrčení, jen krátce a spíš při nižší rychlosti (2 - 3 stupen). Přijde mi že to dělá fakt random, do servisu to zatím dávat nebudu, protože někdy najedu 30 km a neudělá to ani jednou (těžko si to nasimulujou). A pak 2 km cesta na nákup třeba 3x, jen krátce. Já vím moc indicií jsem nedal, třeba někdo budete vědět. Prvně jsem myslel že je to zvuk jak kdyby se protáčela pneu, ale je to fakt asi motor.
George90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 27. 6. 2021 13:54

Neklouže řemen?
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 27. 6. 2021 19:59

já bych tomu nějakou tu kontrolu odbornou věnoval po koupi... kolik to má natočeno?
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George90 29. 6. 2021 23:09

Necelých 100 000 km. Do servisu bych to dal, už jednou jsem tam dával závadu, kterou bylo těžký nasimulovat a pak mi to akorát vrátili s tím, že vše je ok. Tady bych čekal něco podobnýho. Proto se ptám jen tak obecně.

Rozvody se dle serv. knížky ještě nedělaly takže by mohli pomalu začít zlobit. To by mohlo být.
George90
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Explosion_CZ 6. 9. 2021 15:51

Zdravím,

na našem autě Toyota Yaris 2018 jsme objevili škrábanec pravého zadního nárazníku - viz fotografie.
Mohli byste nám, prosím, poradit, jak nejlépe škrábanec odstranit (nebo aspoň zmírnit?). Díval jsem se a na trhu je mnoho různých vosků, kosmetik, případně fixů na opravu.

Dokázal by mi, prosím, někdo napsat, jakou kosmetiku/vosk/fix na opravu použít?

Děkuji
auto_škrábanec.jpg


PS: Nejsem si jistý, zdali jsem zvolil správné téma, kdyžtak prosím o přesunutí do správného.
Explosion_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 6. 9. 2021 15:55

To by mohlo ist rozlestit celkom pekne.

Pokial to mas cele take pekne leskle, tak chod k niekomu kto lesti/detailing studia, nech ti to prebehnu.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Explosion_CZ 6. 9. 2021 15:58

Děkuji za zprávu.

Aktuálně neznám nikoho, kdo by se zajímal o detailing auta. Dokázal bych to za použití správného postupu opravit i podomácku?
Explosion_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 9. 2021 16:07

jeden rus si na antarktite operoval i sam svoje slepe strevo... takze kdyz se to umi dokazou se doma divy...
anonymni

Odeslat příspěvekod yndezit 6. 9. 2021 16:46

Udělal bych to leštičkoj, ale až po pár letech, až jich bude víc.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 6. 9. 2021 16:49

Je tady detailing koutek, zkus pohledat.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod kurtoid 6. 9. 2021 17:24

Vypadá to, že to šlo celkem do hloubky. Tomu imho přeleštění moc nepomůže. Bude to chtít min. korekční tužku (možná předtím i vytmelit) a následně to nechat přeleštit.

Když na tu rýhu kápneš vodu, co se stane? Zůstane ta rýha bílá nebo je v barvě auta?
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Explosion_CZ 7. 9. 2021 07:32

Rýha zůstává v barvě auta.

Pomohla by tomu korekční tužka? Je mi jasné, že nedosáhnu stejného výsledku, jak v profesionálním detailingovém studiu. Jde mi o dočasné řešení - za pár let to může být už na studio.
Explosion_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 7. 9. 2021 09:27

tak pokud je rýha jen ve vrchním laku, tak bych s tím zajel k nějakému detailerovi, ať na to mrkne. buď jen rozleští nebo rýhu předtím vyplní bezbarvým lakem. korekční tužku v barvě bych tady nepoužil.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Explosion_CZ 7. 9. 2021 09:40

Dobře, děkuji za radu.
Explosion_CZ
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků