Kia ceed 1,6 benzín, alebo 1,6 crdi?

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod sTiLL 28. 9. 2007 23:02

Pri tak malo kilometroch jednoznacne benzin, 1,6l je super, jazdil som na nej, ked nejazdis dialnice len okresky tak aj ta 1,4 ti postaci.
Skoda 105, Skoda 120, Skoda Felicia 1.6MPi 75k, Cee'd EX 1.6CRDi 115k
http://moje.auto.cz/sTiLL/ceedik.html
sTiLL
Nováček

Odeslat příspěvekod kefish 28. 9. 2007 23:45

Kokoweet píše:já bych volil naftu...je s tim prijemny prakticky jezdeni,clovek ma z ty jizdy lepsi pocit, ze to auto hezky taha...benzin sice ma tu moznost vytocit se,ale zase pak ta spotrebaa/quote]

Tak aspon uz vidime, kdoze tady cucha toluen.
kefish
Štamgast

Odeslat příspěvekod Ardeth 29. 9. 2007 01:44

kefish: A neni to snad pravda? Diesel je urcite prijemnejsi ve meste i spotrebou. Nevyhodou je,ze se dele zahriva. Jinak spotreba benzinu je ve meste naprosto silena...
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 29. 9. 2007 02:33

kamarád, který doteďka měl mondeo 2,5l R6, a byl tedy spíš benzínovej typ (předtím také samé benzíny, fávo, 105, sierru, accorda) si kupodivu koupil to crdíčko, do mailu mi tvrdil že rozdíl mezi motorama co se týče síly a kultivovanosti neni nijak hroznej, a tak se těší na menší spotřebu. Já nevim, prostě benál ke klasika a pokud člověk touží ušetřit je lepší LPG a benál než Nafta ... Takže bych šel do benzínu :-)
Dr. 120L
Inventář

Odeslat příspěvekod kefish 29. 9. 2007 02:57

Ardeth: Brat na pojizdky ve stylu 20km-vychladnout-20km-vychladnout a tohle furt dokola diesel neni dobrej napad. A nevim, jestli ti realne namerena spotreba po meste 7,1 l/100 u te benzinove 1,6 (navic jeste zcela syrove a s vyuzivanim dynamiky) prijde naprosto silena. Co se tyce prijemnosti dieselu, ja na uzkem rozsahu otacek a otresnem zvuku nic prijemneho nevidim.
kefish
Štamgast

Odeslat příspěvekod Driver 29. 9. 2007 09:33

Při tom nájezdu si kup benzin. Ale v 1.6 CRDi jsem jel a je to fakt luxusní motor, jen tomu chybí 6. kvalt!!! 200 to jelo uplně v klídku, ale na zbytečně vysoké otáčky, motor by tu šestku klidně utáhl.
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod Driver 29. 9. 2007 09:35

kefish píše:Ardeth: Brat na pojizdky ve stylu 20km-vychladnout-20km-vychladnout a tohle furt dokola diesel neni dobrej napad. A nevim, jestli ti realne namerena spotreba po meste 7,1 l/100 u te benzinove 1,6 (navic jeste zcela syrove a s vyuzivanim dynamiky) prijde naprosto silena. Co se tyce prijemnosti dieselu, ja na uzkem rozsahu otacek a otresnem zvuku nic prijemneho nevidim.

Asi si v žádným moderním dieselu nejel. Projeď se v dieselu od BMW nebo CRDi a pak něco říkej o nepříjemném zvuku. Tyhle diesely jsou krásně tiché. Samozřejmě se zvukem třeba šestiválce od BMW se to srovnat nedá, ale zadny neprijemny zvuky se nekonaji.
Das Auto
Driver
Štamgast

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 9. 2007 09:40

Driver píše:Při tom nájezdu si kup benzin. Ale v 1.6 CRDi jsem jel a je to fakt luxusní motor, jen tomu chybí 6. kvalt!!! 200 to jelo uplně v klídku, ale na zbytečně vysoké otáčky, motor by tu šestku klidně utáhl.l/quote]

No auto co má papírovou maximálku 188 a 85kW a 200 to jelo v pohodě......každý tím pádem máme asi jinou představu co je jet " v pohodě" :shock:

Mě to s 96kW 200 teda v pohodě nejede, asi někde udělali soudruzi z NDR chybu, nebo jsou korejci kouzelníci. :wink:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Lukino 29. 9. 2007 09:52

Na takhle maly najezd benzin, pokud by jsi jezdil delsi a treba i dalnicni trasy, diesel, neni o cem debatovat.
Lukino
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 29. 9. 2007 10:00

Tak, tak. Dálnice a delší trasy jednoznačně. Já jezdím do práce necelých 35km a v zimě je to už tak na hraně, aby se motor dokonale prohřál.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Raven007 29. 9. 2007 19:18

MELLO píše:
Driver píše:Při tom nájezdu si kup benzin. Ale v 1.6 CRDi jsem jel a je to fakt luxusní motor, jen tomu chybí 6. kvalt!!! 200 to jelo uplně v klídku, ale na zbytečně vysoké otáčky, motor by tu šestku klidně utáhl.l/quote]

No auto co má papírovou maximálku 188 a 85kW a 200 to jelo v pohodě......každý tím pádem máme asi jinou představu co je jet " v pohodě" :shock:

Mě to s 96kW 200 teda v pohodě nejede, asi někde udělali soudruzi z NDR chybu, nebo jsou korejci kouzelníci. :wink:

Víš, oni někteří lidé neznají trojčlenku a valej těch 200 i s htp :D
Stačí si dosadit do tabulky otáčky, převodové stupně, stálý převod a obvod kola a jsme doma. Další a zásadní věc je ovšem aby to ten motůrek utlačil. Měl jsem R19 16V, ten na to měl. Maximálka byla v i TP 212 při 6500 ot. Omezovač zabíral na 7000 ot. Stačí použít opravdu jen tu trojčlenku. Skutečně to 200 jelo. Ve 160 jsem přidal plyn a ono to skutečně akcelerovalo. Ovšem od 200 to už šlo pomalu. Odpor vzduchu prostě neojebeš i s 99kW. Další věc je že jsem se už v pohodě necejtil. A to 16V sedělo na silnici rozhodně lépe než CEED i s tím multilinkem. Takže ty co jezděj s 1.4 a s 1.6 v pohodě 200 nijak neřeším.

Nicméně nafta patří do kamen a do traktoru :lol:

S pozdravem Raven
S pozdravem Raven
Raven007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 29. 9. 2007 19:28

Ja bych jenom mistni traktoristy co jezdi dveste rad varoval, ze jeden z rozdilu mezi benzinem a dieselem je ten, ze diesel opravdu nema rad dlouhodobejsi provoz kolem maximalnich rychlosti a to tak ze hodne. Maximalne kratkodobe predjizdeni, ale jinak je bezpecna (pro motor) rychlost tak maximalka minus tricet kilaku.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod King of Potato People 29. 9. 2007 19:30

kefish píše:
Kokoweet píše:...ale vim ze lidi co pricuchnou k nafte nechtej uz nic jinyho...

Tak tohle je prinejmensim odvazne tvrzeni.

to je prinejmensim blbost jak cyp :) nebo nejsem clovek :)
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod King of Potato People 29. 9. 2007 19:32

Ardeth píše:kefish: A neni to snad pravda? Diesel je urcite prijemnejsi ve meste i spotrebou. Nevyhodou je,ze se dele zahriva. Jinak spotreba benzinu je ve meste naprosto silena...

ROFL spotreba benzinu ve meste je silena ROFLik :)

prijemnejsi ve meste? jsem si nevsiml, teda pokud clovek nepocita za prijemnost, ze si malem urve ruku pri rozjezdech :)
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod King of Potato People 29. 9. 2007 19:33

Dr. 120L píše:kamarád, který doteďka měl mondeo 2,5l R6, a byl tedy spíš benzínovej typ (předtím také samé benzíny, fávo, 105, sierru, accorda) si kupodivu koupil to crdíčko, do mailu mi tvrdil že rozdíl mezi motorama co se týče síly a kultivovanosti neni nijak hroznej, a tak se těší na menší spotřebu. Já nevim, prostě benál ke klasika a pokud člověk touží ušetřit je lepší LPG a benál než Nafta ... Takže bych šel do benzínu :-)f/quote]

kdy bylo v mondeu R6 2,5i ???
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Předchozí stránkaDalší stránka