hyundai FD i30

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod xsrespect 13. 11. 2007 22:19

hlobilp: mno ja mel spis namysli skladovky ale to je jedno, muze byt :-) beru tvuj nazor ;)
xsrespect
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Posraldescu 13. 11. 2007 22:35

hlobilp píše:tohle bych dvakrat netvrdil!!! Pred nekolika dny jsem mluvil se znamym co dela v Kvasinach ve Skodovce... a jemu auto na prani trvalo tri mesice, nez se dockal. Rikal, ze kdyby na to nemel takovou slevu, tak se na skodovu uz davno vykasle.. nevim co to bylo presne za model.. jen rikal OII 1.9TDI.

Já čekal na OII 4x4 6 týdnů, ale asi to bylo tím, že se čtyřkolky dělají ve Vrchlabí.
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu

Odeslat příspěvekod kefish 13. 11. 2007 22:41

rewi píše:
rewi píše:
Dusan píše:
rewi píše:objednavali sme si i30ku 14.zari a bylo nam receno, ze uz je nami zadane auto na ceste. ze sme se proste trefili. no ale prodejce nam rekl, ze dojede az na konci rijna nejdriv. ze spise na zacatku listopadu. pripada vam to normalni? mate nekdo podobne zkusenosti? auto nekupuju kazdej den, takze nevim :)

Takze brzy bude novy nejlepsi pritel? :mrgreen: (viz billboardy Kia)

Tohle je tezka pohoda. Mesic a pul na dodani neskladovky je velmi rozumna doba a na asijske automobilky hodne dobra. Kdyz zacinal Civic tak doba dodani byla deset az ctrnact mesicu, ale to byl samozrejme opacny extrem.

No tak jsem se informoval, jak to s autem vypada, jestli maj neake zpravy o nem, kde treba je nebo tak a bylo mi receno, ze auto je teprv ve vyrobe :oboze Hlavne jak mi prodejce tvrdil, ze uz je na ceste a podobny recicky. Jo a misto dodaci lhuty do konce rijna az max zacatek listopadu, je jak nic pulka listopadu. Hlavne, ze mi baba poprala hezky den :oboze Doufam, ze to neskonci na tech deseti mesicich jak na civica :D

A pozor pozor. Mame tady dalsi pokracovani... Dneska nam volal zastupce prodejny a rekl nam, ze auto teprve 30. listopadu dojede do CR a tak tyden jim bude trvat, nez ho nachystaji k predani :oboze No, takze vidim to tak, ze budem radi, kdyz bude auto do Vanoc. dementi. Jo a jedna se o dealera HYUNDAI v Olomouci.

Co to zkusit resit u dovozce?
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast

Odeslat příspěvekod ITTI 15. 11. 2007 19:49

Proč zrovna "DEMENTI",když objednací, resp.dodací lhůty jsou zhruba 5 měs., pokud se netrefí někde náhodou na nějaké očesané auto v libovolné výbavě,barvě a se zákl. motorem?
Holt to trvá, než loď s auty dopluje z J.Koreje do Evropy a pak tirákem do Česka.
Je to novinka,přednost mají jiné trhy...asi nepovalí Hyundai "i30" sem, když potřebuje urvat podíl na vyspělých trzích záp. Evropy. Konečně, je k sehnání domácí Ceed, byť se také vozí spíš sm.západní část EU. :mrgreen:
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod rewi 15. 11. 2007 20:33

ITTI píše:Proč zrovna "DEMENTI",když objednací, resp.dodací lhůty jsou zhruba 5 měs., pokud se netrefí někde náhodou na nějaké očesané auto v libovolné výbavě,barvě a se zákl. motorem?
Holt to trvá, než loď s auty dopluje z J.Koreje do Evropy a pak tirákem do Česka.
Je to novinka,přednost mají jiné trhy...asi nepovalí Hyundai "i30" sem, když potřebuje urvat podíl na vyspělých trzích záp. Evropy. Konečně, je k sehnání domácí Ceed, byť se také vozí spíš sm.západní část EU. :mrgreen:m/quote]

No protoze mohli rict rovnou ze auto bude az za dlouho. Ne mazat med kolem huby!! Navic mi psala baba z te prodejny, ze me bude informovat, jak je na tom to auto a taky prd. Chapu, ze musi nalakat lidi na ruzny veci,ale stve me to no:P
Zákon schválnosti mi komplikuje život.

Za snížené viditelnosti používejte potkávací = tlumená světla, nikoliv světla pro denní svícení ! ! !
rewi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod honzam22 23. 11. 2007 06:23

Výňatek z mého příspěvku do recence I30 autora "hruodolf" na http://www.auto.cz (doporučuji si ji přečíst, je pěkně udělaná):

19.11. jsem se stal po (pouze) 3 týdnech čekání majitelem (resp. účastníkem leasingu) úplně stejného I30 jako má Ruda.
Předtím jsem měl R-Megane z roku 2000 a tak mohu srovnávat.
Je to auto, které na vás jak interiérem, tak exteriérem velice zapůsobí: skvělý posez a výhled (dopředu, dozadu je to horší), tichý motor (spíše slyšíte kola), modré podsvícení je velice šik (a dá se ztlumit a na rádiu úplně vypnout), řazení velice krátké (syn prohlásil, že by se s tím dobře závodilo).
Motor je živý, ale vyžaduje trochu vyšší otáčky než Megane (výkon 80 kW je deklarován pro otáčky nad 6000, při nižších jde o srovnatelnou úroveň se Megane).
Výkon i spotřebu je ale předčasně hodnotit (podle pravidla, že auto jezdí tak, jak si ho vychováte, tj. příliš se s ním nemazlit - kdysi jsem úplně "zkazil" Felicii, kterou jsem v době záběhu choval jako v bavlnce). Seřízení sedadel a nastavení volantu vám umožní najít optimální polohu pro každého.
Protože není vždy všechno ze zlata, proti Megane má I30 podprůměrný počítač (schází mě okamžitá spotřeba a přepínání na palubní desce místo na ovladači stěračů je úplně mimo) a při přebírání mě úplně vyděsilo zjištění, že výměna žárovky není záležitostí 5 minut, ale spíše případ pro servis (jak přední, kde jakousi naději máte u dálkových světel, tak zadní světla). Pokud Vám tedy odejde levé tlumené světlo, doufejte ve shovívavost strážců zákona. Ale zjistil jsem na internetu, že jde o všeobecný problém novějších značek (v motorovém prostoru je velká tlačenice).
Alternativou při výběru byl Nissan Note (teď měl zlevnit v základní verzi na 298 tis, skvělé řešené úložné prostory, posuvná zadní sedadla), Fabia Elegence (vynikající výbava, ale fatální nedostatek prostoru - milé auto pro menší lidi) a Ford Fusion (malý tereňáček se slušnou výbavou, ale se sedadly alá Trabant a s dýchavičným motorem).
Zdravím
Honza

Tatra 57B (pravostrané řízení, dřevěná podlaha)
Škoda Popular (bez diferenciálu)
Škoda Oktávia (řazení pod volantem)
MB 1000 (tohle bylo na svou dobu povedené auto)
Škoda 105 (nejdéle sloužící dělník na stavbě našeho baráku)
Felicia Combi (auto pro výlety)
Renault Megane (moc dobré auto 1,4 70 kW se spotřebou 5,5, za odměnu zůstane v rodině)
Hyundai I30 (srdeční záležitost)

P.S. Měl jsem štěstí, že tato I30 (červená, 1,4 comfort) byla nalezena v ČR u jiného prodejce (jinak dodací lhůtou byl leden 2008).
honzam22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rewi 23. 11. 2007 15:31

honzam22 píše:Výňatek z mého příspěvku do recence I30 autora "hruodolf" na http://www.auto.cz (doporučuji si ji přečíst, je pěkně udělaná):

19.11. jsem se stal po (pouze) 3 týdnech čekání majitelem (resp. účastníkem leasingu) úplně stejného I30 jako má Ruda.
Předtím jsem měl R-Megane z roku 2000 a tak mohu srovnávat.
Je to auto, které na vás jak interiérem, tak exteriérem velice zapůsobí: skvělý posez a výhled (dopředu, dozadu je to horší), tichý motor (spíše slyšíte kola), modré podsvícení je velice šik (a dá se ztlumit a na rádiu úplně vypnout), řazení velice krátké (syn prohlásil, že by se s tím dobře závodilo).
Motor je živý, ale vyžaduje trochu vyšší otáčky než Megane (výkon 80 kW je deklarován pro otáčky nad 6000, při nižších jde o srovnatelnou úroveň se Megane).
Výkon i spotřebu je ale předčasně hodnotit (podle pravidla, že auto jezdí tak, jak si ho vychováte, tj. příliš se s ním nemazlit - kdysi jsem úplně "zkazil" Felicii, kterou jsem v době záběhu choval jako v bavlnce). Seřízení sedadel a nastavení volantu vám umožní najít optimální polohu pro každého.
Protože není vždy všechno ze zlata, proti Megane má I30 podprůměrný počítač (schází mě okamžitá spotřeba a přepínání na palubní desce místo na ovladači stěračů je úplně mimo) a při přebírání mě úplně vyděsilo zjištění, že výměna žárovky není záležitostí 5 minut, ale spíše případ pro servis (jak přední, kde jakousi naději máte u dálkových světel, tak zadní světla). Pokud Vám tedy odejde levé tlumené světlo, doufejte ve shovívavost strážců zákona. Ale zjistil jsem na internetu, že jde o všeobecný problém novějších značek (v motorovém prostoru je velká tlačenice).
Alternativou při výběru byl Nissan Note (teď měl zlevnit v základní verzi na 298 tis, skvělé řešené úložné prostory, posuvná zadní sedadla), Fabia Elegence (vynikající výbava, ale fatální nedostatek prostoru - milé auto pro menší lidi) a Ford Fusion (malý tereňáček se slušnou výbavou, ale se sedadly alá Trabant a s dýchavičným motorem).
Zdravím
Honza

Tatra 57B (pravostrané řízení, dřevěná podlaha)
Škoda Popular (bez diferenciálu)
Škoda Oktávia (řazení pod volantem)
MB 1000 (tohle bylo na svou dobu povedené auto)
Škoda 105 (nejdéle sloužící dělník na stavbě našeho baráku)
Felicia Combi (auto pro výlety)
Renault Megane (moc dobré auto 1,4 70 kW se spotřebou 5,5, za odměnu zůstane v rodině)
Hyundai I30 (srdeční záležitost)

P.S. Měl jsem štěstí, že tato I30 (červená, 1,4 comfort) byla nalezena v ČR u jiného prodejce (jinak dodací lhůtou byl leden 2008).y/quote]

jj,mam nastudovano. cetl jsem to:) ale dik. Jenom ze zvedavosti bych rad vedel, jestli nahodou modra I30 s vybavou comfort, na kterou dlouho cekame, taky neni nekde v CR u prodejce :lol:

Za snížené viditelnosti používejte potkávací = tlumená světla, nikoliv světla pro denní svícení ! ! !
rewi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod rewi 4. 12. 2007 10:32

rewi píše:
rewi píše:
Dusan píše:
rewi píše:objednavali sme si i30ku 14.zari a bylo nam receno, ze uz je nami zadane auto na ceste. ze sme se proste trefili. no ale prodejce nam rekl, ze dojede az na konci rijna nejdriv. ze spise na zacatku listopadu. pripada vam to normalni? mate nekdo podobne zkusenosti? auto nekupuju kazdej den, takze nevim :)

Tohle je tezka pohoda. Mesic a pul na dodani neskladovky je velmi rozumna doba a na asijske automobilky hodne dobra. Kdyz zacinal Civic tak doba dodani byla deset az ctrnact mesicu, ale to byl samozrejme opacny extrem.

No tak jsem se informoval, jak to s autem vypada, jestli maj neake zpravy o nem, kde treba je nebo tak a bylo mi receno, ze auto je teprv ve vyrobe :oboze Hlavne jak mi prodejce tvrdil, ze uz je na ceste a podobny recicky. Jo a misto dodaci lhuty do konce rijna az max zacatek listopadu, je jak nic pulka listopadu. Hlavne, ze mi baba poprala hezky den :oboze Doufam, ze to neskonci na tech deseti mesicich jak na civica :D

A pozor pozor. Mame tady dalsi pokracovani... Dneska nam volal zastupce prodejny a rekl nam, ze auto teprve 30. listopadu dojede do CR a tak tyden jim bude trvat, nez ho nachystaji k predani :oboze No, takze vidim to tak, ze budem radi, kdyz bude auto do Vanoc. dementi. Jo a jedna se o dealera HYUNDAI v Olomouci.

Tak nase story s koupi I30ky se blizi k uspesnemu konci.Doufam. Auto mame slibene na ctvrtek na 10h. Sem zvedav, jestli prodejce opet nekecal. Jo a ten, co nam sliboval, ze auto brzo dojde, ze uz je na lodi nekde, nam s klidnym xichtem rekl, ze kdyz nam to rikal, tak na to auto nemeli ve vyrobe ani plechy. Pekny,ze? :tleskani :oboze Jinak takovy drobnosti, jako ze nam slibil, ze zavola, kolik mame platit za to auto a nezavolal (uz me to ani neprekvapuje) tady ani nebudu rozebirat :)

rewi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 12. 2007 10:50

Kdyby jste si koupili auto, tak takovéto starosti nemáte. :wink:
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod rewi 6. 12. 2007 14:10

rewi píše:
rewi píše:
rewi píše:
Dusan píše:

Tak nase story s koupi I30ky se blizi k uspesnemu konci.Doufam. Auto mame slibene na ctvrtek na 10h. Sem zvedav, jestli prodejce opet nekecal. Jo a ten, co nam sliboval, ze auto brzo dojde, ze uz je na lodi nekde, nam s klidnym xichtem rekl, ze kdyz nam to rikal, tak na to auto nemeli ve vyrobe ani plechy. Pekny,ze? :tleskani :oboze Jinak takovy drobnosti, jako ze nam slibil, ze zavola, kolik mame platit za to auto a nezavolal (uz me to ani neprekvapuje) tady ani nebudu rozebirat :)-/quote]

Tak auto je doma,ale starosti nekonci. Auto ma prevozku, takze litani kolem toho na nas jeste ceka. Po predani bylo v nadrzi benzinu na 10 km, to bych snesl, ale ze v kufru chybi slibovane prihradky a display od klimatizace je viditelne poskrabany me totalne n.a.s.r.a.l.o. A to ne ze bych to hledal lupou nebo tak neco. Fakt uzasny! Jestli se chce nekdo totalne nas.rat pri koupi hyundaie, tak vrele doporucuju dealera v Olomouci.

rewi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod rewi 11. 12. 2007 21:57

rewi píše:
rewi píše:
rewi píše:
rewi píše:
Dusan píše:

Tak nase story s koupi I30ky se blizi k uspesnemu konci.Doufam. Auto mame slibene na ctvrtek na 10h. Sem zvedav, jestli prodejce opet nekecal. Jo a ten, co nam sliboval, ze auto brzo dojde, ze uz je na lodi nekde, nam s klidnym xichtem rekl, ze kdyz nam to rikal, tak na to auto nemeli ve vyrobe ani plechy. Pekny,ze? :tleskani :oboze Jinak takovy drobnosti, jako ze nam slibil, ze zavola, kolik mame platit za to auto a nezavolal (uz me to ani neprekvapuje) tady ani nebudu rozebirat :)-/quote]
Tak auto je doma,ale starosti nekonci. Auto ma prevozku, takze litani kolem toho na nas jeste ceka. Po predani bylo v nadrzi benzinu na 10 km, to bych snesl, ale ze v kufru chybi slibovane prihradky a display od klimatizace je viditelne poskrabany me totalne n.a.s.r.a.l.o. A to ne ze bych to hledal lupou nebo tak neco. Fakt uzasny! Jestli se chce nekdo totalne nas.rat pri koupi hyundaie, tak vrele doporucuju dealera v Olomouci.

Jou jou chybi nam mimochodem technicak, kterej nam nedali a taky ulozny schranky v kufru. Na dotaz nam rekli ze proste smula. Dobry. :tleskani :oboze

rewi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pallos 17. 12. 2007 09:48

Spis bych rekla zwe se opici Kia ktera je jiz nejakou dobu dcerinou spolecnosti Hyundai a ten ji zachranil pred bankrotem. Jeden ze způsobů je ze Kia bude delat modely hyundai v horsi a levnejsi verzi
Pallos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rewi 13. 1. 2008 18:05

Pallos píše:Spis bych rekla zwe se opici Kia ktera je jiz nejakou dobu dcerinou spolecnosti Hyundai a ten ji zachranil pred bankrotem. Jeden ze způsobů je ze Kia bude delat modely hyundai v horsi a levnejsi verziz/quote]

co to je? k cemu to patri?

rewi
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod PedroKV 13. 1. 2008 20:47

to REWI: nejhorší je, že člověk se nemá jak bránit, říct, že dokud auto ty přihrádky a já nevím co mít nebude, tak to nebere. Protože už jednou složil jistinu za auto (10-20 tisíc)..

Další vtipné zjištění je kupní smlouva dle Obchodního zákoníku..

Hlavně ať jinak jezdí jak má.
PedroKV
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod rewi 13. 1. 2008 20:49

PedroKV píše:to REWI: nejhorší je, že člověk se nemá jak bránit, říct, že dokud auto ty přihrádky a já nevím co mít nebude, tak to nebere. Protože už jednou složil jistinu za auto (10-20 tisíc)..

Další vtipné zjištění je kupní smlouva dle Obchodního zákoníku..

Hlavně ať jinak jezdí jak má.H/quote]

no zatim jezdi jak ma. tuk tuk

rewi
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka