Antikorozní ochrana korejských aut

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fabka2004 15. 1. 2007 11:28

Fabia 03 bez koroze
Fabia 04 bez koroze
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod Deli 15. 1. 2007 11:35

jj, já to říkam pořád, že je Škodovka korejská... :D ;)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Joz 19. 1. 2007 11:59

Mal som Nexiu rv 96, zacala velmi jemne hrdzaviet v r. 2003, na prahoch dveri, podbehoch a lemoch zadnych blatnikoch, tak som ju osmirgloval, natrel a v r. 2004 som ju predal. Teraz mam Fabiu 2004 a ta zatial nehrdzavie :lol:
Tica 96, 97 som videl uz prehrdzavene ako reseto.
Viem ze Daewoo stale nezinkuje a ako budu po 8 rokoch vyzerat sucasne Kalosy a Lacetti nevie povedat nikto.
Joz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaTER 27. 9. 2007 11:15

Joz píše:Mal som Nexiu rv 96, zacala velmi jemne hrdzaviet v r. 2003, na prahoch dveri, podbehoch a lemoch zadnych blatnikoch, tak som ju osmirgloval, natrel a v r. 2004 som ju predal. Teraz mam Fabiu 2004 a ta zatial nehrdzavie :lol:
Tica 96, 97 som videl uz prehrdzavene ako reseto.
Viem ze Daewoo stale nezinkuje a ako budu po 8 rokoch vyzerat sucasne Kalosy a Lacetti nevie povedat nikto.

A to Ti řekl kdo? Lacetti určitě má pozink. Kalos nevím.
Chevrolet Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací.
PaTER
Nováček

Odeslat příspěvekod Kokoweet 28. 9. 2007 21:34

měl jsem lantru 95 a uplne bez koroze po 10ti letech...ochrana se mi zdala vyborna...treba proti felicii....
Kokoweet
Nováček

Odeslat příspěvekod eMKa Slovensko 7. 4. 2008 09:06

mam Daewoo Lanos r.2000, hrzda ziadna okrem kapoty kde mam jednu dubku odkamena asi 4 roky a nebolo to este osetrene a po tejto zime sa mi tam objavila hrdza. ako je mozne ze sa objavila az teraz neviem...

Lanos ma pozink, cize by nemal byt problem s hrdzou, ale najdu sa aj "ukazkove" kusy. uz davno som videl jednu fotku Lanosa ktory bol zrejme po nejakej povodni, bol hrzdavy ako reseto, normalne som tomu nechcel verit.
Kde nieje vôľa tam nieje cesta.
eMKa Slovensko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Totalschade 7. 4. 2008 10:09

eMKa Slovensko píše:mam Daewoo Lanos r.2000, hrzda ziadna okrem kapoty kde mam jednu dubku odkamena asi 4 roky a nebolo to este osetrene a po tejto zime sa mi tam objavila hrdza. ako je mozne ze sa objavila az teraz neviem...

jestli ono ti to nezaclo korodovat.

jinak hodne stesti s kadetem z osmdesatych let. :-D
goes: 3 - dyt mne znas, tak co resis?
ceda: nestačí to voroštovat na mokrý trávě?
Totalschade
Štamgast

Odeslat příspěvekod Head 7. 4. 2008 11:32

Nám Lantra rv. 99 rezaví jen na lištách mezi okny a koncích střešního nosiče. Jinak nikde nic
Yesterday is history, tomorrow a mystery, today is a gift, thats why it's called the present
Head
Nováček

Odeslat příspěvekod eMKa Slovensko 7. 4. 2008 16:13

totalschade píše:
eMKa Slovensko píše:mam Daewoo Lanos r.2000, hrzda ziadna okrem kapoty kde mam jednu dubku odkamena asi 4 roky a nebolo to este osetrene a po tejto zime sa mi tam objavila hrdza. ako je mozne ze sa objavila az teraz neviem...

jestli ono ti to nezaclo korodovat.

jinak hodne stesti s kadetem z osmdesatych let. :-D

ono to asi naozaj zacalo korodovat :D , ale to by zacalo kazde ked sa neosetri taketo nieco, al myslel som to tak ze ta hrdza sa objavila asi po 3 - 4 rokoch cize to je pozinkovane...

mylis si to z Nexiou, troska postuduj skor ako napisies ;-)
ale nevravim ze technologia v Lanose patri medzi najnovsie, ta bbola uz pri vyrobe o generaciu starsia ako mal OPEL, ale to viem, a myslim ze to vedeli a vatsina co sa o tieto auta aspon troska pri kupe zaujimala - nebolo to ziadne tajomstvo.

BTW mam najazdenych este len 72 000 km, a s toho 31 500 najazdila majitelka predo mnou. cize nejazdim esxtra vela, ale jazdim kazdy den leto zima, plus nejake tie dovolenky.
Naposledy upravil eMKa Slovensko dne 7. 4. 2008 16:19, celkově upraveno 1
Kde nieje vôľa tam nieje cesta.
eMKa Slovensko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Totalschade 7. 4. 2008 16:19

to si teda nemylim. lanos je prevlecenej kadet.
goes: 3 - dyt mne znas, tak co resis?
ceda: nestačí to voroštovat na mokrý trávě?
Totalschade
Štamgast

Odeslat příspěvekod am88 7. 4. 2008 16:40

totalschade: Racer/Nexia boli prezlecene kadety; Lanos uz nie - ten uz bol vyvijany pod hlavickou GM!
http://en.wikipedia.org/wiki/Daewoo_Lanos
A potvrdil mi to aj technik v autorizaku Daewoo/Chevrolet, ked som tam siel na GO brzd s mojou Astrou a trochu sme sa zakecali. Vtedy sme sa nejak dostali k tomu ze kedy vlastne Daewa prestali byt prefarbene Ople - a ze jednoznacne s koncom Nexie.
am88
Nováček

Odeslat příspěvekod am88 7. 4. 2008 16:42

A vlastna skusenost s hrdzavostou korejcov - ked rodicovska Nexia prestala zit (mala 6 rokov), mala len par hrdzavych fliacikov na kapote, jak sa odlupol lak od nejakeho kamienka (a tam to teda hrdzavelo sakra rychlo - vyslovene par dni/tyzdnov)
am88
Nováček

Odeslat příspěvekod ITTI 15. 4. 2008 12:54

JoKo_ píše:urcite hrdzveuju menej ako konkurencne vyrobky jednej automobilky z europy.
skus sa prejst po sidlisku a pozriet sa kolko korejcov uvidis hrdzavych...

Tak u nás na sídlištích není ani jedna kia ;-)

Nicméně anikorozní ochrana je např. u ceeda,jak jsem zjistil asi nejlepší na světě, dávám citaci z jejich klubových stránek, kde je doslova uvedeno:
"87% konstrukce karoserie je tvořeno nerezovými díly. :tleskani :tleskani
To nemá ani RR...no jo, ta terminologie.Karoserie z nerezu, to by stál ceed 2 mega bez motoru.

Nicméně dobrý je i zbytek, např. jeden hošan,asi nějaký učeň,bych to tak tipoval, píše kecy jak tatík v poho čipuje 1,6 CRDi, nepřijde se o záruku a kouzelná je metoda="dává tam krabičku na vstup do potrubí u CR...."...chce si to přečíst. Chápu, že jeho nadšení,že traboše vyměnili za nové auto, ale jsou hranice nadšení,že...si kluk myslí, že všichni jsou úplně blbí,bo co?
Ta prostoduchá úvaha, jak za 15 min je vyřešeno to, co výrobci řeší roky a s mld. investicemi je neuvěřitelná.
Zde je to komplet. Podobní budou i jinde, ale dotazy, jestli ujel někdo Octávce mi přijdou dětinské...
http://www.kia-club.org/index.php
ITTI
Servismen

Odeslat příspěvekod Marek_Km 16. 4. 2008 10:09

to ITTI:

Možná sám nemáš na auto, možná jo, já Ceeda v plné výbavě vlastním a jsem spokojený. Že se na forech sem tam objeví nějaký úsměvný příspěvek se nedá zabránit.
K tomu prvnímu mám odpověď tady:
http://img441.imageshack.us/my.php?imag ... ardgm0.jpg
a pokud nevěříš, tak se zeptej někde jinde, já to okopíroval z podrobného prospektu, takže buď je chyba v něm a nebo v Tobě. To druhé o tom čipování jsem nenašel.
S pozdravem
Marek_Km
Nováček

Odeslat příspěvekod ITTI 16. 4. 2008 20:08

[size=50]
Marek_Km píše:to ITTI:

Možná sám nemáš na auto, možná jo, já Ceeda v plné výbavě vlastním a jsem spokojený. Že se na forech sem tam objeví nějaký úsměvný příspěvek se nedá zabránit.
K tomu prvnímu mám odpověď tady:
http://img441.imageshack.us/my.php?imag ... ardgm0.jpg
a pokud nevěříš, tak se zeptej někde jinde, já to okopíroval z podrobného prospektu, takže buď je chyba v něm a nebo v Tobě. To druhé o tom čipování jsem nenašel.
S pozdravem

Auto nemám, teda mám, je to Škoda 1000 MB, skrz naskrz prorezlá,laminovaná,zadrátovaná...chudobný člověk, prostě socka.Byt 1+0-obecní pastouška.
Vzdělání-jsem opravář pluhů a dělám v JZD-v kravíně.

Nicméně vím,že pojmem nerezový díl je v technice myšlena zpravidla nerezová ocel. Plech může být oboustranně pozinkovaný, ale nerezová karoserie se nevyrábí nikde. Naposled jsem ji viděl na MSV(Mezinárodní stroj.veletrh)v Brně někdy v roce 1977/1978. Bylo to BMW a stálo kousek od pavilonu Z na volné ploše.
Cena byla astronomická, byla to jen ukázka-pro propagaci firmy. Dnes na to mají modelky...Auto bylo plně funkční. Takže v době,kdy leckdo byl na houbách, jsem dělal stroj.fakultu,konstr. spal. motorů a mot. vozidel a od té doby se kolem toho tak trošku "motám". Takže o tom cosi málo vím.

Ona kia obecně má problém s terminologií. Klamavá reklama o záruce 7 let, když je 5+2/ 150tkm je dost jiné, než 7 let,ale číslice 7 vypadá líp,to chápu. Jsem docela trpělivý, takže se těším na reklamace např. vstřikovačů common railu po 148 tkm a měsíc před koncem intervalu 5+2. Klidně si tipnu, jaký bude výsledek. Velké kulové.
Takže jsem ještě navíc krom trpělivosti i důsledný a v odhadech se moc nemýlím. Ona totiž,ve vší úctě.nemůže kia vyrobit extrémně kvalitnější auto,když se vše vyrábí v EU spolu s díly pro jiné výrobce.Ale jsme zpět u znalosti věcí.

Čím jezdím skutečně,to si dohledej v jiných diskusích.Není to ani korejec ani VW. Doporučuji další studium, já to dělám průběžně 27 let po VŠ a stále se dovídám nové věci, denně.

V tom odkazu mají holt odbornou-terminologickou chybu a říct tohle u zkoušky na VŠ, tak letíš a příště.Možná...to by si tě docela pamatoval. Jasné?
OT:osobně je mi kia i cokoliv jiného ukradeno,ale je třeba netvrdit něco, co je nepravda,ať nepíši slovo lež.

OT na nekonečno minus jedna: Vidím, že je pro někoho je na odkaze problém najít diskusi,kdy i majitelé ceda poslali hošana do prd€l€ s jeho bláboly, neb píše naprosté stupidity, takže zde je odkaz a číst už snad zvládneš,doufám, začni str.2:

http://www.kia-club.org/viewtopic.php?t=95
ITTI
Servismen

Předchozí stránkaDalší stránka