Hyundai Accent VS. Chevrolet Lacetti VS. KIA Cerato

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pavelII 14. 3. 2006 14:06

Tak šáhni po laceti 5DV, chvíli jsem se tím také jezdil a nenašel závažnější výhrady. Navíc má atraktivní design, z těch tří je podle mne nejhezčí, zejména zadní partie nemá chybu. A co jsem nečekal? Často se lidé otáčeli a na parkovišti se na něj ptali,
jako by to byla nějaká alfa :)
pavelII
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viki_ 22. 3. 2006 11:07

Vampireslayer píše:1.brezna jdeme na nakup, tak do te doby se jeste rozhodnu, dekuju vsem za konstruktivni prispevky a uzitecne rady, az padne definitivni rozhodnuti, napisu co a jak a az bude nove auto domu, vymenim avatar :-)


Tak jak to dopadlo, uz ho mate nebo to nechcete zbytecne uspechat ? :-)
viki_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vampireslayer 25. 3. 2006 15:24

Cekal jsem, az bude konecne zima pryc. Obednat ho jdeme v utery, akorat bude zase boj o barvu (cerveny vezmem jenom pres mou mrtvolu). Aby bylo jasno hovorim o Ceratu, nakonec padla volba na nej. Mmch, jeste jsem se byl podivat na Citroen C4, je za stejnou cenu v podobne vybave, ale ma motor 1,4. V autosalonu se me ujali a zkusil jsem i jak to jede - predvadeci vuz byl 1,6ka a mel nasazeny 17ky s pneu 225/55. Prijel jsem tam svym supersportem :-) a tak jsem mel hned primy srovnani. A stalo to za ***** - nevim jestli to zpusobily ty obrovsky kola, ale vuz mi pripadal strasne linej, vubec se mu nechtelo jet. Ten interier me taky nejak zvlast neuchvatil - sledovat tri displeje (kazdej jinde) jsem nestihal. Takze Citroen taky padl. Je to skoda, protoze zvenku se mi libi vic, nez Cerato. Co rikate na cernou barvu? Asi se hodne spini co? Ale zase je esteticky hodnotna a o 10K levnejsi. pozor2
Peugeot 309 GTi, KIA Cerato 1,6 LX
Vampireslayer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vampireslayer 6. 5. 2006 20:52

Takze Cerato uz mame cca 14 dni doma, chtel jsem to trochu otestovat nez napisu, jak jsem spokojenej. Nakonec jsme zvolili kompromisni stribrnou barvu, takze cervena se nekona a cerna ani seda metaliza bohuzel taky ne. Motor zatim hodnotim kladne, rozhodne lip nez 1,6 u Citroenu C4, protoze to byla tragedie (mozna s nim neco bylo, nechce se mi verit, ze by byl tak hroznej), neni to teda uplne podle mych predstav, ale snad se to jeste trochu zlepsi zajetim. Co bych vytkl:
- gumovy razeni, to je fakt bida, jak kdybych radil v medu
- paty dvere jdou pomerne ztuha zavrit, chce to dost bouchnout a vydavaji hnusnej plechovej zvuk
- kufr je strasne melkej, nedam do nej otcuv oblibenej nakupni kos :-)
- dalkovy ovladani centralu je takovy forovy, C4ka mela mnohem poctivejsi
- podivna funkce centralu, najednou je zavrenej kufr, kdyz ho odemcu (klicem) a otevru, tak se pak po zabouchnuti zamcou vsechny dvere - asi to tak ma byt, ale v manualu o tom neni ani zminka
- MANUAL!!! je tam popsana kazda blba hovadina, ale to co skutecne potrebuji, to tam nenachazim, napr neumim oddelat krytku :cry: , ktera kryje prostor, do kteryho se montuje radio a spoustu dalsich veci.

S montazi radia to urcite taky nebude jednoduchy, nemaji korejci nejakej jinej ISO konektor?

Abych to sesumiroval, s autem jsem v zasade spokojenej. Kdyby mel nekdo nejakej dotaz - rad odpovim.
Peugeot 309 GTi, KIA Cerato 1,6 LX
Vampireslayer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirek-607 6. 5. 2006 21:46

To znam, v sestrine navodu na Magentis je taky vsechno stylem "nesuste kocku v mikrovlnce"... No, ted mame Civic a je to to same v blede modrem, jediny rozdil je v tom, ze navod k Civicu je jeste dvakrat tlustsi...
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avantar 31. 5. 2006 14:59

Dneska jsem projel okolo salonu kia a chevrolet a nedalo mi to a nachvili si sedl do laceti a do cerata. V ceratu hatchbak se mi vepředu i vzadu sedělo luxusně,ale v laceti jsem si připadal nějak stísněně. Vepředu jsem dokonce narazil vlasy do střechy když jsem si sedl rovně. A to neměřím víc než 185 cm. Je možné že se mi to zdálo, anebo je laceti opravdu tak nízké ?
avantar
Nováček

Odeslat příspěvekod Vampireslayer 31. 5. 2006 15:11

- vyska Lacetti - 1445 mm
- vyska Cerato - 1470 mm

O trosku vyssi je, ja jsem byl pro Cerato hlavne kvuli prostoru, jsme velka a tezka rodina, takze bylo zapotrebi auto, do ktereho si sedne otec (aniz by mel kolena vedle usi) a za nim zbyde jeste prostor pro mati.
Peugeot 309 GTi, KIA Cerato 1,6 LX
Vampireslayer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avantar 31. 5. 2006 15:37

Vampireslayer
a jaký jsi pozoroval rozdíl za volantem mezi laceti a ceratem ?
avantar
Nováček

Odeslat příspěvekod Vampireslayer 31. 5. 2006 16:59

U Chevroletu se mi ten volant libil vic, u Cerata je to dost hrube strukturovany plast, poti se na nem ruce a potom klouze.
Peugeot 309 GTi, KIA Cerato 1,6 LX
Vampireslayer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avantar 31. 5. 2006 17:02

myslel jsem jak se ti zdá vysoko strop a výhled ven
avantar
Nováček

Odeslat příspěvekod Vampireslayer 31. 5. 2006 18:26

Jo, za volantem - sorry, cetl jsem mezi volantem :) , dneska mi to nejak nedochazi.

Abych pravdu rekl, tak vyhledem z Cerata nejsem nejak uchvacenej, prekazi tam ten prvni blbej sloupek. U Lacetti to bylo lautr to stejny - zadnej rozdil rekl bych, mozna to bylo o neco horsi, protoze se mi zda, ze Cerato ma DAL zasahujici predni okno - tudiz o fous lepsi vyhled.

Merim o tri centimetry min nez ty.
Peugeot 309 GTi, KIA Cerato 1,6 LX
Vampireslayer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kebort 23. 10. 2007 20:13

Zkuste podložit nebo lépe přidělat SPZ na zadních dveřích. Zdejší prodejci to montují špatně, tak to vydává ten plechový zvuk. V porovnání s montáží v Německu je to nebe a dudy.
kebort
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vampireslayer 27. 10. 2007 17:15

kebort píše:Zkuste podložit nebo lépe přidělat SPZ na zadních dveřích. Zdejší prodejci to montují špatně, tak to vydává ten plechový zvuk. V porovnání s montáží v Německu je to nebe a dudy.k/quote]


Diky za radu, dal jsem tam tri kulicky z certova hov.na (plastelina se rozpadla) a je to o mnoho lepsi.
Peugeot 309 GTi, KIA Cerato 1,6 LX
Vampireslayer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků