KIA MAGENTIS

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod puck 14. 4. 2005 19:15

prave som objavil magentis. priznam sa, ze doteraz som ho nevide na ulici ani o nom nevedel. vyzera velmi dobre, skvela vybava ale divim sa, ze sa tak malo predava.

http://www.kia-slovensko.sk/magentis-info.html

co vy na to ?
puck
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mirek-607 14. 4. 2005 19:41

puck: Ma ho asi pul roku sestra, pokud Te neco zajima, ptej se.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod puck 15. 4. 2005 07:01

tak napis vsetko co vies :-)
jak to jazdi, jaky je servsi, co sa uz pokazilo ? pis pis pis ;-)
puck
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mirek-607 15. 4. 2005 11:19

Sorry, ze az ted. Takze je to 2.5V6, vsechno v elektrice, aut. klima, 4 x airbag (vic bohuzel nejde), autoradio Pioneer s MP3 (nevim presne typ), 6 repro, el. sedacka ridice, TCS, ABS, lita 15" kola (sestra nechtela nizsi), tmave modra metaliza, defend lock, kozeny volant a radicka... , to za 620 tisic Kc.
Najeto zatim asi 8 tisic km. Motor se zajizdi dost citelne, tj. ted jede o hodne lepe nez z pocatku. Tech 167 koniku jede pekne a tech 8.5s z 0-100 je podle me realnych. Tahne pekne vsude, ale nad 3500 je znat narust. Spotreba 8,6l/100km (v zime 9). Sestra jezdi tak 110 mimo obec, 150 dalnici, tak jednu desetinu tvori Praha. Ja najezdim tak jednu petinu o neco svizneji. Odhlucneni je vyborne. Podvozek skvele filtruje nerovnosti a kvuli plynovym tlumicum se mi z pocatku zdalo, ze auto tak zvlastne plave, je to ale jen pocit. Nastaveni je komfortni, ale sedi rozhodne slusne. Ma presne, ale dost lehke rizeni s uzasnym rejdem (10,4 m), razeni je lehke, ale kapku vic presnosti by mu neskodilo.
V aute je spousta mista, hlavne vzadu, tam je to na delku srovnatelne s nasi P607 i pres mensi rozvor. Nad hlavou uz to tak slavne neni, ale ja se tam vejdu v pohode (181 cm). Kufr je tak akorat, tj. asi 470l s negativy sedanu. Sedacky jsou sklopne, ale otvor je celkem maly. Sedacky mi naprosto vyhovuji, plasty jsou sice tvrdsi, ale to mi vubec nevadi. Poruchy zatim nevedem.

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod puck 15. 4. 2005 17:03

jooo buduci tyzden idem k dealerovi to pozriet :-)
nie ze by som rovno chcel kupovat auto, ale fakt sa mi to paci a za okuk to stoji :-)
mne by stacil aj 2.0 motor, tiez asi potiahne dobre.

btw... boli ste uz v servise ? (znackovom kia?) kolko stoja bezne opravy ?
puck
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mirek-607 15. 4. 2005 17:32

Tak to Ti nepovim, protoze preci jen to auto neni moje. Ted jsem si vzpomnel, ze si sestra nechala zamrznout ostrikovace a spalila motorek od ostrikovacu svetel, a to udelali zadarmo. I kdyz to zarucni oprava neni... Bylo to v servisu na Jiznim Meste v Praze.

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod Dusan 15. 4. 2005 22:25

Na Magentisu mne zaujalo, ze ackoliv je to Korejec, tak si v Nemecku velice dobre drzi cenu jako ojetina s propadem ceny odpovidajicim (nebo dokonce nizsim) nez napriklad Ford Mondeo, tedy kvalitni vuz renomovane znacky. Je to asi prvni Korejec, ktery to dokazal. Myslim si, ze i design je pomerne solidni a neni to takova cheesy obluda jako treba Opirus.
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod JP 15. 4. 2005 22:41

Magentis vypada dobre a ty ceny jsou vazne velmi lakave, ale lidi porad kupuji podle znacky a v Kia porad nema image nemeckych aut, i kdyz na tom z Korejcu pracuje snad nejlip - takze nizkym prodejum se neda moc divit, ale neznamena to, ze je to spatne auto (stejne jako vysoke prodeje Dacie Logan neznamenaji, ze je to dobre auto :lol: ).
JP
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Dusan 16. 4. 2005 09:44

JP píše:Magentis vypada dobre a ty ceny jsou vazne velmi lakave, ale lidi porad kupuji podle znacky a v Kia porad nema image nemeckych aut, i kdyz na tom z Korejcu pracuje snad nejlip - takze nizkym prodejum se neda moc divit, ale neznamena to, ze je to spatne auto (stejne jako vysoke prodeje Dacie Logan neznamenaji, ze je to dobre auto :lol: ).

Tobe westik jeste neobjasnil, ze Dacia Logan je ve skutecnosti uplne nejlepsi auto na svete? Mr. Green
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 16. 4. 2005 10:51

Neni 167 koni na 6 valec nejak malo?
lucas (novy)
Nováček

Odeslat příspěvekod JP 16. 4. 2005 12:32

Dusan píše:Tobe westik jeste neobjasnil, ze Dacia Logan je ve skutecnosti uplne nejlepsi auto na svete? Mr. Green

At si kazdy udela nazor sam ...... :wink:
JP
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mirek-607 16. 4. 2005 16:25

lucas: Motor je konstruovan pro americky trh, tudiz ma doporucene palivo 91 okt. benzin jako v USA. Tim padem musi mit nizsi kompresni pomer. Jen pro predstavu ma o 3HP mene nez Ford Mondeo, ale zas ma o 14Nm vetsi kroutici moment. Vim, ze ten sam o sobe nic neznamena. Jinak 167HP opravdu neni kdovijak moc, taky, krom vyse zmineneho duvodu, ten motor uz nejakou dobu na svete je.

Mirek-607
Štamgast