KIA Cee'd - problem s imobilizerom

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod DanHen 25. 4. 2021 14:53

Zdravim komunitu,
priatelka ma auto KIA Cee'd, 1.4, variant ED/F5PB1 / M56AZ1 (odpisane z technicaku).
Od isteho casu ma problem s imobilizerom, a to taky, ze nemoze nastartovat. Na palubke je (okrem inych) ikona 'oranzoveho auticka'. Ked zasunie kluc a otoci do polohy zapalovania, standardne sa tato ikonka rozsvieti a vtedy je vsetko v poriadku. Ked sa tato ikonka nerozsvieti, tak nenastartuje. V autorizovanom servise jej povedali, ze sa s tym nic neda robit, ze treba vymenit nejaku celu riadiacu jednotky, ktora stoji cca 1800 euro. To je dost masaker a vsetci vieme, ze autorizovane servisy si do vlastnej miery hreju vlastnu polievocku.
Ma nejakeho znameho automechanika, ktory jej pri tomto poslednom excese skusil odpojit celu riadiacu jednotku a zapojit nanovo. Nepomohlo. Taktiez sme skusili pouzit nahradny kluc. Ani to enzabralo. Dalsi znamy mi poradil takyto postup: zasunut kluc, otocit do polohy zapalovania, podrzat na kluci button na odomknutie cca 10 az 20 sekund, a potom znovu podrzat, tentokrat button na zamknutie, znovu v rovnakej dlzke. potazmo obrateny postup. Nepomohla ziadna kombinacia.
Moja otazka znie: da sa nejak ten idiotsky imobilizer obist, potazmo je nejake riesenie, ktore by nestalo priserne vela? Skusil som googlit, ale akosi som nenasiel riesenie :(
Este doplnujuca info: po nejakom case, cca po dvoch az styroch hodniach od prveho nenastartovacieho pokusu potom bez problemov nastartuje. Ako keby tam bol nejaky timer, alebo nieco, co vyhodnotilo neopravneny pokus o nastartovanie a po uplynuti timeoutu sa tento 'neopravneny pokus' ako keby 'vyresetuje' a potom je vsetko okay.
Dakujem za podporu.
D.
jedine smrt ve svete nespecha,
prichazi pomalu a v klidu
                                (kryptor)
http://danhen.lordcyber.net/
DanHen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 25. 4. 2021 14:58

7 let záruky to nemá? dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod DanHen 25. 4. 2021 15:28

auto, pokial viem, nie je v zaruke.
jedine smrt ve svete nespecha,
prichazi pomalu a v klidu
                                (kryptor)
http://danhen.lordcyber.net/
DanHen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Lukas063 25. 4. 2021 20:33

metyn píše:7 let záruky to nemá? dědek

i ty blázínku..

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanHen 26. 4. 2021 17:07

samozrejme, na odkazy od 'Katikakus' som natrafil, ale to nie je moj pripad. Motor nieze toci naprazdno a nechyti, on netoci vobec. Proste odstaveny cely startovaci system. Ja sa do tychto veci nevyznam, davno som mal favorita, kde bol imobilizer ako maly 'plosak', ktory bolo treba zastrcit do zdierky pred startovanim. Ten plosak sa mi casom vysuchal a obcas som tiez nenastartoval, ale stacilo nim pohybat, aby chytil kontakt a slo to. Tam bol problem jasny. V tomto pripade je vsak imobilizer priamo v kluci. V obidvoch klucoch su nove baterky, otvaranie dveri aj kufra funguje bez problemov. Stava sa to aj s jednym aj s druhym klucom, velmi nahodne a velmi obcasne.
Nejake ine napady, prosim?
jedine smrt ve svete nespecha,
prichazi pomalu a v klidu
                                (kryptor)
http://danhen.lordcyber.net/
DanHen
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 23. 7. 2022 23:42

Muhehe
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků