Kia Venga - první zkušenosti

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod runis 12. 2. 2010 18:07

Zdravím, vážně nad tímhle autem uvažuji, proto bych se chtěl zeptat, jaké jsou s ním zkušenosti. Samozřejmě majitelů, co jej již mají. I když na velké hodnocení je asi ještě brzo po cca. 3. měsících výroby. Nejspíše půjdeme s manželkou do 1,6 nafty. Toho motoru se nebojím, je už odzkoušený. Spíše mě zajímá, co karosérie, jestli se nekroutí, nevrže, nebo do ní někde neteče. A vůbec jestli můžete napsat váš názor na toto auto. Prosím, aby psali jen ti, kteří s tímto vozem mají zkušenost. Nejlépe jeho majitelé. Děkuji všem za ochotu.
Runis
runis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 2. 2010 18:17

je rok 2010 a torzni tuhost beznych vozu je takova, jake nedosahovaly nejpevensji vozy pred 15 lety. takze se karoserie kroutit nebude. Vrzat tak nic nebude v obecne rovine, nicmene nikdy nejde vyloucit, ze koupis konkretni kus, co vrzat bude, ale to neni problem Kie, ale vsech automobilek. Vrzou i auta za 5 mega. Opet podotknu ze je rok 2010 a opravdu nikam nezatika. Korejci kolem roku 1995 opustili test tesnosti s kockou, kolem roku 2000 opustili test testnosti s mysi, kolem roku 2005 test tesnost s mouchou a dnes jsou to auta temer vodotesna.

takze divej realne, na to co se ptas te nic trapit neusi. auto je to naprosto sorvnatelne s konkurenci a na toot nepotrebujes zadneho majitele. Jinak pokud chces, aby psali jeom majitele, tak rovnou nech tuto diskusi smazat, nikdo takovy tu neni. A zkusenosti z bezne projizdky ti asi stacit nebudou.

neni zac

goes
anonymni

Odeslat příspěvekod runis 12. 2. 2010 18:36

Dík za odpověď. Jen jsem chtěl, aby se tato diskuze vyhnula tomu, že se zde zase budou navzajem přečurávat lidé, co mají němce a že korejci jsou na ... atd. Teď se nechci nikoho z majitelů němců dotknout. Je to jen příklad. Já už se na to moc nedívám, kdo dělá auto...snad jen, že tímto bych přispěl někomu z nás na výplatu, když se to dělá tady. No je to lepší než to dát Číně, že? Osobně mám Hondu Civic, rok 2002. Koupená nová a spokojenost. Jen už chci něco vyššího jako MPV. Ale na pořádně velké nemám. Navíc Hondu si stejně nechávám, i když ty díly jsou docela dost drahé. Ale to mě teprve teď čeká. Do teď nic. :-) Jo a prosím nevíte někdo jaké disky 16" na to padnou? Vím, že to má 5 děr, ale rozteč ani ET nevím. Jen ať si pak nevyberu něco co tam nejde. Dík za rady všem.
runis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 2. 2010 18:44

hele neni se ceho bat. kvalita vozu je dnes vice mene stejna. korejci ji zvedli a nemci snizili, takze se v podstate podtkali a dnes se nedelaji spatna a nekvalitni auta, pokud nahodne trefis na spatny kus. jinak ono je to docela malinke, takze je to spise takove mini MPV, nez MPV jako takove.

jinak roztece apod. neporadim, zavolej si do kie.
anonymni

Odeslat příspěvekod miromen4 12. 2. 2010 18:46

Ale až rano teď už tam nikdo z vedeni asi nebude.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Captain Slow 12. 2. 2010 19:36

Smazan OT
Captain Slow
VIP moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 12. 2. 2010 19:40

goes píše:kvalita vozu je dnes vice mene stejna.


Říkám to nerad, ale musím souhlasit. Jestli je na autě korejská, německá, italská, francouzská, japonská nebo americká značka, je už dnes z hlediska spolehlivosti a kvality výroby fuk, je to o údržbě, o štěstí na kus a o vyhnutí se známým problémovým typům / verzím / motorizacím. Snad jen Rusko a Čína tvoří negativní výjimku.

Tohle ovšem NEPLATÍ o konstrukci a návrzích těch aut, tam rozdíly samozřejmě existují. V tomhle ohledu se to know-how dohání mnohem hůř než u výroby nebo kontroly kvality (dělá ji ještě dnes někdo kromě Bentleye, Ferrari a Lamba?).
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod V strom 12. 2. 2010 20:28

Absoloval jsem předváděcí jízdu a byl jsem hodně překvapený prostorností i výhledem z vozu. Jízda byla díky vyššímu posazu velmi příjemná. Dle mého názoru jde o velmi povedené auto.
V strom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miromen4 12. 2. 2010 20:34

Ale dle recenzi pry prkno a to se k rodinnemu autu tedy moc nehodi.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 2. 2010 20:40

Nebal bych se toho, jen je otazka, jak to je se servisem - ale horsi nez Skoda to byt asi nemuze ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 13. 2. 2010 17:07

goes píše:hele neni se ceho bat. kvalita vozu je dnes vice mene stejna. korejci ji zvedli a nemci snizili, takze se v podstate podtkali a dnes se nedelaji spatna a nekvalitni auta, pokud nahodne trefis na spatny kus. jinak ono je to docela malinke, takze je to spise takove mini MPV, nez MPV jako takove.

jinak roztece apod. neporadim, zavolej si do kie.


Mno, rozvor má větší než OII a na šířku je stejná - zas tak mini to není...
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 2. 2010 17:11

miromen4 píše:Ale dle recenzi pry prkno a to se k rodinnemu autu tedy moc nehodi.


zadne mini MPV neni komfortni, kazde je prkno :(
anonymni

Odeslat příspěvekod Heini 13. 2. 2010 17:12

Mimochodem, v případě Vengy bych šel do benzínu - 1,4 by měla stačit, pro slušnou jízdu 1,6. Dle mé (jedné) osobní zkušenosti a dvou z mého okolí ty korejské 1,6 CRDI dost žerou. To znamená 6,5 l/100km v kombinaci (stejná trasa jetá najednou s C4 1,6 HDI - Citroen si vzal 4,5 l/100km).
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk2 13. 2. 2010 17:14

Viděl jsem recenze v Autosalonu na Primě a AMR na ČT1 a vyzněly pozitivně. Obojí se dá vyhledat v archivu.
Sám o něm taky uvažuju. Mám teď Jazz a Venga je mu hodně podobná.
Zdeněk2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 2. 2010 17:16

jinak z pohledu mini MPV mi na tech aute vadi, ze tam clovek neda kocarek bez vyznamenho rozlozeni, coz je u auta oreientovaneho na rodinu dost blbe a to je duvod, proc pokud clovek nechce rozkladat kocarek pokazde, proc koupit kombi, suv nebo velke MPV,
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků