KIA CEED facelift 6-2020

Chevrolet, Hyundai, Kia

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod impact 23. 9. 2022 21:47

Tak u tý i30 to naštěstí po faceliftu poladili. Ne, že by to bylo supertiché auto, ale je to velmi akceptovatelný a ne tak hrozný, jako před faceliftem.

Co se týče zrcátek, pokud je to jak u Hyundaie, tak ta pamět sedadel a zrcátek je společná, ale jenom v těch nejvyšších výbavách a dodělat to do nižších nejde.

koenzym.q10 píše:K nákupu mě teď nic moc netlačí, ale auta v naší domácnosti už maj každý najeto 220+, tak z dlouhé chvíle matuju vše od Clia přes S-cross po Octu RS. :-D


Přesně tohle jsem absolvoval před rokem (včetně pokukování po S-Crossu :)), když se počítadlo kilometrů na rodinné O2 překulilo přes 300 tisíc a spotřeba oleje přes litr na tisíc. :) Kdyby to nežralo ten olej, asi by tu s námi ještě byla. :) A ze všech kandidátů (Astra - ještě americká, Scala, Octavia, Corolla, Camry, S-Cross a pár dalších) to nakonec vyhrála ta i30, protože je to prostě takový neutrální auto, ničím moc nevyčnívá, ale taky ničím nenaštve. Něco, jako dřív byly škodovky.

-- 23. 9. 2022 22:48 --

Mimochodem, i30 už nebude mít další generaci, čeká se jen jeden další facelift, Ceed je na tom jinak?
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 9. 2022 00:22

Tldr
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 24. 9. 2022 07:21

impact píše:Ten problém s hlukem od podvozku je vyřešenej až u XCeeda(má jinej, přepracovanej podvozek). Ale bohužel teda XCeed není zdaleka tak hezkej, jako ProCeed.

Když ten tlak v pneu snížíš, neplave to pak moc na dálnici?


Ne, neplave. Tlak pneu mám teď přesně podle manuálu. Naopak, jak auto mělo po koupi každou pneu nahuštěnou trochu jinak, chvílemi se mi zdálo, že na dálnici plave.


Spekulace, že by měl Ceed jako model skončit, jsem také viděl. Ale kdo ví, co za pár let v téhle turbulentní době bude.
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 24. 9. 2022 08:54

Jsem teď koukal na zeperfs, jako benchmark jsem vzal mocné TSi koncerny, a jsem docela překvapen, že ti korejští koňové na árijské koně, alespoň na papíře, vlastně neztrácej. 1.6tgdi v Proceedě jede do 180 kmh prakticky stejně jako 140kW TSi a 1.5tgdi v Xceedě taky vůči legendárnímu 110kW TSi vypadá ok.
Budu si to muset někde zkusit projet, ale když jsem koukal na web lokálního dealera, tak předváděčky téměř 0, to budu muset ženu vzít někam na výlet.
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 24. 9. 2022 10:20

Mno isiel som v Proceede asi tom starsom, 1,6T 150kw automat...a teda nepovedal by som tomu 200hp...pocitovo to neslo nejak extra, skor ako silnejsia atmosfera mi to prislo.

Tie novsie 1,5T uz vraj idu ako maju.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 24. 9. 2022 11:58

Jo, už jsem to tu od tebe četl, resp. korejští koňové jsou předmětem hejtu obecně, ale podle zeperfs je 150kW tgdi na úrovni 140kW TSi, tak bych to chtěl vyzkoušet na vlastní kůži. Nějaká extrémní dynamika ani neni žádoucí. Uvažoval jsem i o lehce proprděným Leonu Cupra s haldexem a DSG, ale jsem pak zavrh, protože to už je pro drahou na ježdění do práce fakt overkill... :-D
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 24. 9. 2022 12:36

Vyskusaj, to bude idealne.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 24. 9. 2022 14:28

1.5TGDi bude praktičtější, ta 1.6TGDI má prej o dost větší apetit.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod koenzym.q10 24. 9. 2022 14:59

Pro naše užití stačí 1.5, ale s 1.6 GT by mohlo bejt o trochu srandy navíc (ano, přesně o 0.1). Plus je u nich skoro pravidlo dobrá výbava. Proceed bych určitě s 1.5 nebral, nejsem fanoušek aut, který vypadaj rychlejc, než doopravdy jsou, což teda asi trochu platí i pro tu 1.6, ale aspoň je to "top motorizace". R-lajny, N-lajny, RS-lajny a podobné lajny mě moc neberou... Když už 1.5,tak asi raději v tom Xceedě, který by byl ve finále praktičtější, že neomlátíš dveře o obrubník. :-D
koenzym.q10
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kurtoid 24. 9. 2022 17:17

Ta korejská 1.5 je dost podobná 1.5TSI. Má to takový nedravý projev, ale ve finále tomu asi naměří podobné časy na dynamice jako 1.4TSI, která působí o poznání živěji.

Ta 1.5 turbo mi ale přijde jako dobrý motor. Hlavně tam není to úplně stupidní vypínání válců, které mi třeba u TSI vadí a teď už na 100% vím, že bych to ve svém autě prostě nesnesl.

1.6 turbo od korejců mi přijde taková nijaká. Konečně se mi podařilo vyzkoušet a je to motor, do kterého bych ten výkon neřekl. Navíc spotřeba jako kráva a základ motoru je ta stará problémová řada. Když už nabouchaného korejce, tak ten dvoulitr u H, ten je prostě skvělý. Škoda, že ho nenadělili i Kii, Proceedu by moc slušel, je to skvělé auto.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 24. 9. 2022 18:31

Suhlasim.
Po vyskusani by som 1,6T nechcel.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 9. 2022 19:38

glider píše:Mno isiel som v Proceede asi tom starsom, 1,6T 150kw automat...a teda nepovedal by som tomu 200hp...pocitovo to neslo nejak extra, skor ako silnejsia atmosfera mi to prislo.

Tie novsie 1,5T uz vraj idu ako maju.


to sem vcera zazival porad.. proste jakoby to nejedlo, letargicka dynamika
anonymni

Odeslat příspěvekod exBURN 24. 9. 2022 20:15

Máme tu 1,5 tgdi v xceedu a je to dobrý motor. Hodně dobrá je spotřeba - jde s tím jezdit celkem easy mezi 5-6l/100km. U Xceeda je super podvozek - žena s tím jezdí občas do práce přes pole atd a na to přesně se to hodí. Super je že to nemlátí na nerovnostech. Co ale mohlo být, tak 17 kola v TP - na výběr jsou jen 16 nebo 18, kde u 18 je rozměr 235/45/18 což je docela dost a 16 jsou zas na tom autě hnusné.
exBURN
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 9. 2022 20:17

Idealni rozmer ne?
anonymni

Odeslat příspěvekod exBURN 24. 9. 2022 20:19

Nevím, na letní asi cajk, ale na zimní bych si dovedl představit třeba 215/50/17 nebo tak něco užšího. Na mx-5 mám 205/45/17 a že by měla málo gripu?
exBURN
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků