Cesta autem do Itálie

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod RRAAFF 30. 5. 2005 10:08

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat,zda jste již cestovali třeba do severní Itálie.Co je třeba za pojištění atd.(například auta).A nebo,zda by jste raději jeli spíše na jih.Slyšel jsem,že sever má špinavý moře.
Kolik tak finančně vyjdou poplatky za dál.známky v Rakousku nebo Itálii.Uvítám každou radu či odkazy na stránky.Dík
Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 238000km
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Jarda2 30. 5. 2005 12:53

V Itálii jsem byl asi před 10 lety, dnes bude mnohé jinak. Byla to krásná cesta. Aktuální informace nalezneš přehledně uspořádané na http://www.aba.cz/tour/ . Snad jen pár upozornění:
- směrové tabule jsou většinou až za křižovatkou, zpočátku mě to dost mátlo
- vždy těsně před turnikety, kde se vybírá mítné na dálnice je možnost odbočit a jet po neplacené obyč. silnici. Při orientaci je tedy třeba do poslední chvíle se řítit ukazately navádějícími na dálnici.
Šťastnou cestu.
Jarda2
Inventář

Odeslat příspěvekod RRAAFF 30. 5. 2005 20:20

To Jarda2:Tak moc díky.Pojedu tam asi na konci června,tak uvidíme.Jedu skoro úplně nahoru,je to odsud z Prahy asi 750km.Nejdelší část cesty bude to rakousko
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Mirek-607 30. 5. 2005 20:24

Red_Dwarf: Kudy jedes? Totiz taky kam jedes... jestli pres Brenner nebo pres Wilach. Pres Brenner jezdim kazdy rok.
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 05:56

Jel bych asi na ten Villach.Neplatí se na Brenneru nějaký velký poplatky,někdo mi to říkal,už přesně nevím:-).
Co Rakušáci,nedělají nějak problémy?Jeli jsme tam,když jsme ještě nebyli v EU a bylo to strašný.
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 05:58

No,jinak jedu do místa Lignano Sabbiadoro,je to kousek od Benátek.Neznáš to tam?Jestli mi třeba na tom severu nedoporučíš na poslední chvíli něco jiného:-)
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod wendy 31. 5. 2005 07:15

Red_Dwarf píše:No,jinak jedu do místa Lignano Sabbiadoro,je to kousek od Benátek.Neznáš to tam?Jestli mi třeba na tom severu nedoporučíš na poslední chvíli něco jiného:-)o/quote]

Při cestě Praha - Linz - Salzburg - Villach - Udine - Benátky budeš taky platit poplatky v Rakousku, na Tauernský dálnici se platí asi 10 Euro. Jinak jedeš pod stan, do karavanu nebo požaduješ hotel?
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Štamgast

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 07:27

To Wendy:Máme zatím 2 místa mezi kterýma se rozhodujem,oba jsou apartmány.Je to bez jídla.Jinak,znáš to tam?
A jaké je tam moře,názory lidí se rozchází.Jedni říkají,že za poslední dobu je to fajn.Jiní zase říkají,že je špinavý.
Jo a jinak to bude stát tak 5000Kč na týden za osobu-zdá se vám to hodně nebo O.K?:-)(je v tom vlastně jen ten pobyt,na pokoji je TV,WC,koupelna) a pak ta druhá volba stojí tak 5800Kč/osoba a tam je i klima a telefon:-)
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 07:28

To Wendy ještě:Takže myslíš,že kupovat dálniční známku je blbost a je lepší si vzít těch 10Eur na ten poplatek?Dík
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod wendy 31. 5. 2005 07:38

Red_Dwarf píše:To Wendy ještě:Takže myslíš,že kupovat dálniční známku je blbost a je lepší si vzít těch 10Eur na ten poplatek?Díkn/quote]

Dálniční známku do Rakouska musíš mít, na tauernský dálnici ještě navíc platíš ten poplatek. Dá se to někudy objet přes Alpy, ale já tu dálnici miluju, takže si vždycky rád zaplatím. Já jezdil do letoviska Eraclea (mezi Caorle a Lido di Jesolo) do kempu PortoFelice (http://www.portofelice.it) pod stan, nicméně mají tam i bungalovy a karavany k pronájmu. Kemp je luxusní s veškerou vybaveností (4 bazény - brouzdaliště pro děti, másážní, metr hlubokej pro neplavce a tělesně postižený, a pak klasická pětadvacítka s hloubkou 1,4 m; supermarket, pizzeria, super sociální zařízení, fotbalový hřiště, animační program pro návštěvníky, pláž asi dvěstě metrů krásnou procházkou borovicovým lesem. Co se týče moře, tak těsně po revoluci, kdy jsem tam jezdil, tak to bylo výrazně horší, to bylo fakt špinavý. Ale naposled když jsem tam byl před třema lety, tak už bylo krásně čistý, jen zvířenej písek (miluju písečný pláže).

wendy
Štamgast

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 07:57

Tak to jo,no 10Eur už nehraje roli.No,my ještě uvidíme,máme na to tak týden,je nějaký velký zájem o to cestování :D .Jinak díky za tip,zkusím se na to blíže podívat.
Jedu s Hradeckou cestovkou BKTour,pronajímáme u ní naší chatu,tak možná bude i nějaká sleva.
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod D1.8T 31. 5. 2005 08:14

Tunely na Tauernský dálnici na Vilach jdou objet a je to celkem hezká vyjížďka. Jen je to poměrně velkej výškovej rozdíl a nevim jestli by na to jedna-osmička nebyla slabá. :) Brenner je za 8 Euro. Takže je to jedno.
no risk, no fun
D1.8T
Inventář

Odeslat příspěvekod wendy 31. 5. 2005 08:18

D1.8T píše:Tunely na Tauernský dálnici na Vilach jdou objet a je to celkem hezká vyjížďka. Jen je to poměrně velkej výškovej rozdíl a nevim jestli by na to jedna-osmička nebyla slabá. :) Brenner je za 8 Euro. Takže je to jedno.e/quote]

Přes Brenner je to tuším k Benátkám delší, hlavně v Itálii, takže by se to asi odrazilo i na mýtným za tamní dálnici.

wendy
Štamgast

Odeslat příspěvekod Jezevcik 31. 5. 2005 08:22

Rakouska dalnicni znamka: okolo 8 EURO, nevim ted presne (plus minus pul EURO)

Brenner: 8 EURO jeden prujezd

Palivo tankuj v Rakousku, v Italii je to o chlup drazsi (0,1 az 0,2 EURO /litr)

Pokud budes sam ridic, doporucuji jet po dalnici a neobjizdet placene useky okolo, dost se to protahne. Az do Trenta to vyjde na par susniku.

Doporucuji se podivat na http://www.viamichelin.com/

Tam ti to rekne a spocita vsechny poplatky za dalnice i predpokladanou utratu za benzin/naftu. Nafta pri ceste na Brenner je nejlevnejsi (alespon co jsem narazil) kdyz sjedes z dalnice na Innsbruck v okoli Alpbach az Achensee, hned vedle dalnice par desitek az set metru jsou benzinky s cenami o 0,1 az 0,15 EURO/litr levnejsi nez na dalnici.
Jezevcik
Nováček

Odeslat příspěvekod Jezevcik 31. 5. 2005 08:29

Jo a rakouskou dalnicni znamku koupis i na pumpach v CZ pred hranicemi, klidne i na Rozvadove, at pak nemusis zastavovat na precpanych prodejnich mistech pred vjezdem z Nemecka do Rakouska a ztracet cas. Cena je srovnatelna.
Jezevcik
Nováček

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 08:48

To 1.8T:Ta zvládne všechno :D .A navíc jedu jen já a přítelkyně,takže to nebude zase tak zatížený:-)
Jinak ještě jednou díky všem za informace.četl jsem,že v Itálii je palivo dražší,tak budu brát v Rakousku.Jinak ještě tu cestu musím rozmyslet,kudy přesně.V plánovači ta cesta trvá tak od 9:00-19:30,takže zase nechci ještě popřípadě další zajížďky navíc,i tak je to celkem dost
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod p3k 31. 5. 2005 08:59

Nevíte někdo jaký je poplatek za dálnici v Maďarsku (popř. i Slovensku) při cestě z Sev. Moravy)
p3k
Nováček

Odeslat příspěvekod Mirek-607 31. 5. 2005 12:19

Red_Dwarf: Ja byl u more v severni Italii naposledy v 93' v Lido degli Scaci, nebo jak se to pise, takze neposlouzim. Ja jezdim v lete do hor... Pres Brenner byva cesta celkem v pohode, kolem Europa Brucke se to nastosuje, ale obvykle zase brzo rozjede, vyslovene zasek na dele nez pul hodiny jsem nezazil ani jednou z takovych 10-12 cest, ale pomerne hodne lidi to v tom krpalu jak se to zastavi uvari... Na Tvoji stranu to bude lepsi pres Villach, sice jsem slysel, ze tam je husteji, ale jak rikam, 12 let jsem tam nejel. Tenkrat jsme si cestou zpet zajeli krasnou zajizdkou pres Grossglockner Hochalpen Strasse, a to opravdu stalo za to (i kdyz Forman mel na Edelweis Spitze hodne co delat :)).
Jinak vrele doporucuju v Rakousku neprekracovat o moc rychlost ;)

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod Loox4xx 31. 5. 2005 13:03

Dálniční poplatky až na úplný jih Calabrie do 50€. V Calabrii je méně turistů a krajina je zajímavější. Apartmán v září pro 6 osob na týden (dvě místnosti + kuchyň + 2x WC a sprcha) cca 7000,- (ceny z loňska)
Loox4xx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pastelka 31. 5. 2005 13:48

Souhlas , čistý a krásný moře začíná až od Říma dolů .Anebo Sardinie a Elba ,ale to se prodraží trajektem . Severní Itálie - to jsou nádherný památky , ale moře nestojí za nic. Ale to je každýho věc , co se mu líbí.
Jinak v Rakousku skutečně je lepší dodržovat rychlost , zato Itálie - tam je dovoleno na silnici takřka vše :lol: Poplatky jsou vysoký , ale dálnice jsou celkem v pořádku a opravdu se člověk dostane velmi rychle po celé Itálii. Dost mi vadí značení. Lépe řečeno "neznačení". Někdy mám pocit , že některá místa schválně schovávaj :) To nemaj nikde jinde v Evropě. Všude jsou ukazatele na každou prkotinu , aby to místo "řádně prodali" turistům, Ale Italové nééé , ty to tajej :)
pastelka
Nováček

Odeslat příspěvekod Alex.. 31. 5. 2005 14:22

p3k: Co si tak matně vzpomínám, tak na Slovensku se myslím jedná o cca 150Kč nebo SK?
A v Maďarsku to pak vychází na pár euro - už nevím kolik ale moc to není - nejtěžší je asi se s nima domluvit :-D..ale to je asi jasné..
Jinak jel jsem loni - Ostrava - Brno - Bratislava - Budapešť - Bělehrad - Thessaloniki
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alex.. 31. 5. 2005 14:23

sakra..někde to mám v compu určitě poznačené, ale teď jako naschvál to nemůžu najít.. až to najdu( jestli to najdu :) ) napíšu
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pastelka 31. 5. 2005 14:36

Alex: Noooo , to musím říct , že by zajímalo mě. Cesta přes Balkán. Pokud chci do Řecka , tak letecky a tam si půjčím auto. Právě proto , že se bojím přes Balkán. Nevadí mi jet třeba do Portugalska , ale přes ty země směrem na druhou stranu , tam se teda bojím. Jaký to bylo až do Soluně autem??
pastelka
Nováček

Odeslat příspěvekod Alex.. 31. 5. 2005 14:43

pastelka: Soluň neznám :-D, ale do Thessalonik to bylo v pohodě...
Já jsem Řek, takže mi nedělali problém..ale partnerka je češka a taky nic..
Srbsko je lepší než dříve - je to tam normální a FYROM je ještě lepší - jen zaplatíš dálniční poplatky a jedeš..
Jen v Srbsku hodně měří, takže si tam musíš dávat pozor na rychlost, ale pokuta není velká - cca 20€..
Já hrozně nerad lítám, takže tohle je pro mě celkem jednoduché. Z Ostravy do Katerini ( cca 70 km na jih od Thessalonik směrem na Athény) jsem to měl za 17:30 a zpátky jen 16 hodin..pohodička..
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod comm 31. 5. 2005 15:07

Alex.. píše:pastelka: Soluň neznám :-D, ale do Thessalonik to bylo v pohodě...
Já jsem Řek, takže mi nedělali problém..ale partnerka je češka a taky nic..
Srbsko je lepší než dříve - je to tam normální a FYROM je ještě lepší - jen zaplatíš dálniční poplatky a jedeš..
Jen v Srbsku hodně měří, takže si tam musíš dávat pozor na rychlost, ale pokuta není velká - cca 20€..
Já hrozně nerad lítám, takže tohle je pro mě celkem jednoduché. Z Ostravy do Katerini ( cca 70 km na jih od Thessalonik směrem na Athény) jsem to měl za 17:30 a zpátky jen 16 hodin..pohodička.. /quote]

Neznas Stavros?
comm
Nováček

Odeslat příspěvekod Alex.. 31. 5. 2005 15:36

comm: Vím kde je, ale nemám tam rodinu, tak jsem tam nikdy nebyl :-)
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 31. 5. 2005 16:12

Red_Dwarf:

Jak už tady bylo napsáno - přes Rakousko musíš mít dálniční nálepku, běžně vystačí ta 10-ti denní za tuším 8 Euro (vždycky ji ale kupuju na benzínce na Dolním Dvoříšti s plnou nádrží na kartu VISA). Pak už jen frčet přes A do I. Je jedno, kterou si zvoliš cestu, ale doporučuji jednoznačně dálnice.

Poplatky za tunely v A jsem platil vždycky kartou přímo na dálnici, stejně jako poplatky za dálnice v I. Je to pohodové a není se potřeba starat o to, kolik to vlastně je. Brenner vycházel asi kolem 10Euro jeden průjezd, dálnice v I cca 1 Kč na kilometr. Všechny placený úseky se dají objet. Stačí dobrá mapa. Nicméně je to vždycky trochu zdržovačka. U tunelů a někdy i u platičů mýtného se občas udělají tak na půl hodky kolony, to ale především o víkendech (střídání turnusů). Je dobrý si dát radějí tak 2 hoďky rezervu navíc na cca 800-1000km. Dálnice v A i I jsou pohodový, rychlý svezení. Hlavně v A hodně měří rychlost na omezeních a ve městech, doporučuji dodržovat.

Benzín bývá levnější v A, ale zato dávat bacha na otevřené benzínky v noci. Je jich málo, tak po 70km. Ne jako u nás, co 10 km to benzínka. Zkušenost je třeba taková, že v neděli brzo ráno je poslední otevřená benzínka na trase Linz - Dolní Dvořiště právě v Linci!!!. Pak je to ještě asi 70 km na hranice, takže bacha na dojezdy s prázdnou nádrží. V Itálii se kolikrát dá natankovat i na jinak zavřených benzínkách u fungujících samoobslužných stojanů přímo za hotové. Platby benzínu kartou jsou téměř všude v pohodě, ale stejně jako třeba i placení na placených parkovištích.

Hodně jsem jezdil do Caorle, Bibione, pak většinou Řím a okolí, Milano a Neapol. Itálii doporučuji jednoznačně po dálnicích (sice s poplatkem, ale mnohem rychlejší a pohodnější), pokud ti zbyde čas, cesta po Rakousku je hezká i mino dálnice (hlavně objíždění placených úseků), projedeš se Alpama, ale je potřeba očekávat slušné stoupáky. Zato příroda ale super.

Nicméně, jestli krásný čistý Jadran, tak spíš Chorvatsko...

Jinak - doporučuji mezinárodní řidičák, pas (většinou chtějí při ubytovávání), zelenou kartu, havarijní pojištění se taky může hodit, takové to pojištění na cesty a pobyt určitě, kartičku zdravotní pojišťovny. Těch pár ušetřených korun na pojištění se za případné trable vůbec nevyplatí... Pak dostatečnou hotovost, dobitý kredit na mobilu...

Přeji šťastnou a příjemnou cestu... ;-)
Je jen otázka času, kdy to nerozdejcháte... :-)
Name_and_Surname
Nováček

Odeslat příspěvekod pastelka 31. 5. 2005 16:45

to alex : tu Soluň mám ještě od Cyrila a Metoděje :D

to comm: Stavros je taková poměrně levná destinace pro Čechy. Velmi oblíbená , ale bohužel plná soukmenovců :)
pastelka
Nováček

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 16:46

Name_and_Surname:Moc díky za rozsáhlé informace.No,při mé orientaci tam pojedu týden po všech cestách,jen ne po té dobré :D .Ne,bude to snad v pohodě.Řidičák mám 3,5roku a je to má první delší cesta,tak snad se obejde bez komplikací.
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Alex.. 31. 5. 2005 17:20

pastelka: Soluň je česká zkomolenina :-)..
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod STANÍK 31. 5. 2005 19:19

To Red_Dwarf: Jestli jsi z Hradce Králové nebo z Prahy, tak pokud chceš jet pohodovou jízdu, tak se vybodni na Rakousko a jeď radši přes Německo. Vzdálenost je sice o kapánek delší, ale na 65% dálnce v Německu je neomezená rychlost a cesta je mnohem pohodlnější. Rakušani ke všemu teď už asi 2 roky opravují dálnici mezi Lincem a Salzburkem a na hodně velké části té trasy je povolená 80ti kilometrová rychlost a věčně jsou tam zácpy kvůli nehodám. Ale dej si pozor, aby si nechytl průjezd kolem Mnichova okolo 7-9hodin ráno nebo 4. až 7. hodiny odpoledne, jinak tam nadlouho zatuhneš. Přes rakousko budeš muset jet sice kousek mezi Kufsteinem a Brenerem stejně, ale to už tě nazbije. Já od té doby, co jsem za slunečného pařáku a za zimní cesty z hor zatuh mezi Lincem a Insbruckem na 2 a půl hodiny (kvůli těm pracím na silnici) jezdím už jen přes Německo. V Itálii nepřekračuj za Brenerem povolenou 110, i když italové tam jezdí i 150km/h, ale tebe chytnou policajti přednostně a ještě nikdy jsem nezažil, že by tam nebyli. Šťastnou cestu!
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 20:38

To Staník-Dík,podle plánovače tras je taky část vedena přes Německo,možná to tedy bude lepší.Možná pojedu nakonec do Rosolina Mare,což je ale stejně kousek od mého původně zvoleného místa,takže je to jedno.
Jinak jsem z Hradce:-)
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod RRAAFF 31. 5. 2005 20:46

Tak koukám na Route planner u Škody-auto a tam je cesta přes Rakousko a v D přes Mnichov.Z HK směr na Budějovice.
To Staník:Myslel jsi tuhle trasu nebo ještě více přes to Německo?
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Mirek-607 31. 5. 2005 22:16

Stanik, Red_Dwarf: Na dalnici z Linze do Salzburku bych nerekl, ze je to horsi s kolonami nez pres Mnichov, problemy jsem zazil na obou, u Mnichova vetsi (ted uz to snad nebude, ale zuzeni ze tri pruhu do jednoho a 3 hodiny skoro na miste je moc i na otrleho ceskeho ridice...). Tuhle trasu jezdime cca 4-6 krak za rok. Jinak ja jsem od Litomysle, tedy skoro soused Stanika ;) Za Brennerem jsme s italskou policii problemy nemeli ani jednou, 110 jsme tam nejeli snad nikdy (ale ani ne vic jak 140, krom jednou, kdy se hodne spechalo...). Pokud pojedes na jih na Budejovice, tak nevim jak ted, ale dokud byvaly na Dolnim Dvoristi fronty, tak jsme jezdili na maly prechod Halamky a odtud krasnou krajinou na Weitru a Freistadt. Uz jsme si na to zvykli a D. Dvoriste nema sanci :D Pokud pojedes na Brenner tak z HK je cesta pres Nemecko dobrou volbou s velkou neznamou v Mnichove, kde muzes projet v poradku, ale taky tam muzes dlouho stat. Pokud jedes na Willach, zkus zvazit i cestu na Brno a na Viden, coz by pro Tebe smerem na Lignano bylo asi nejrychlejsi (preci jen Brenner a teprv jizda pres Nemecko je zbytecne dlouha zajizdka).

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 31. 5. 2005 22:33

Cestu z CZ (Praha - Plzeň) přes D do I jsem už taky jel - z I pak dál do Francie. Měl jsem ale "štěstí" a potkal jsem na německých dálnicích směrem na I neskutečně Holanďanů. Ti se s oblibou táhnou svých 110-120 a vytvářejí sice jedoucí, ale dlouhej štrůdl a na předjíždění to zrovna taky moc není. A protože tě to navede stejně kousek přes A, i na těch pár km po A určitě zakoupit dálniční nálepku! Pokuta je dost velká a rakouský cajti můžou zabavit i auto...

Je těžký si vybrat, kdy jet. Když pojedeš k moři klasicky v pátek večer, chytneš kolony u tunelů a na omezeních stejně, jako když pojedeš ve všední den, kdy jsou zase ve špičkách hodně ucpaná okolí velkých měst. Takže určitě doporučuju počítat s nějakým tím sdržením. Optimální je jet přes týden a pokud možno přes noc... Jenže to jsou dálnice zase plný kamiónů... :-(

Když jsem jel delší trasy po Evropě poprvé, taky jsem měl trochu strach. Ale když máš auto v pořádku, aspoň trochu prošlé předpisy pro země, kterýma pojedeš, všechny doklady v pořádku, dost peněz a nebudeš za volantem dělat frajeřiny, dá se cestovat v klidu a pohodě. Když si dáš i nějakou tu časovou rezervu, lze cestou i semtam něco zajímavého omrknout. Prostě si užívat cestování... :-)
Name_and_Surname
Nováček

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 31. 5. 2005 22:44

Mirek-607:
Souhlas. Dolnímu Dvořišti se dá rozumně vyhnout, ale jen když je to tam fakt ucpaný. Já tam nestál nikdy víc jak 15 minut. Za to zájezdový autobusy si to tam užívaly na hodiny, když jim kontrolovali rakušáci brzdy.

Stalo se mi, že mě rakouský cajti ve Freistadtu ve dvě v noci zastavovali a ptali se kam jedu. Když jsem řekl, že do I, tak koukli, jestli mám dálniční nálepku, protože ta se dala pak koupit dál už jen na benzínce až na dálnici...

Pokud by ale jel na Lignano, asi by byla lepši cesta Wien-Willach, nicméně, už jsem popojížděl i v kolonách u Vídně, stejně jako pak i dál směrem na Willach...
Name_and_Surname
Nováček

Odeslat příspěvekod Mirek-607 31. 5. 2005 23:01

Name_and_Surname: Je to holt tak trochu loterie... Ja jezdim v poslednich letech jen do Tyrolska (at uz Rakouskeho, nebo Italskeho... to je taky krasny nasledek uzasneho deleni Rakouska-Uherska, kdyz se tam vsude mluvi nemecky...). Osobne bych jel na Viden, i pres riziko zasekani v zacpe. Pak bych to strihl pres Alpy mimo dalnici, porad radsi pojedu o x kilometru dal pomalu pres krasne hory, nez abych stal v zacpe pred Tauernskym tunelem, ja navic nejsem z tech, co spechaji...

Za Freistadtem nam taky jednou kontrolovali znamku, jestli je prava. Jinak na konci dalnice pred Freistadtem (v opacnem smeru) je extremne casto schovane na prave strane policejni auto...

U Holandanu jsou nejhorsi obytne privesy, obvzlast v horach. Ostatni jezdi dost nepredvidatelne a hur se podle me v Rakousku chovaji jen Cesi a specialne nasi severni sousedi z Polska (tim nechci vyvolavat nejake narodni spory, ale kdo jezdi po blbe I/11, vi sve...).

Ja od nas prijizdim od Jindrichova Hradce, tudiz Halamky nejsou zadna zajizdka. U Petra Voka si v Treboni slupnu na rozloucenou svickovou a vyrazim za hranice :) Ja mam rad cestu pres Weitru proto, ze se sjizdi do Freistadtu z leva (na tom kruhaci, kdyz prijizdis od D.D.) z hor (u nas se tak velke kopce nazyvaji hory :)) a je tam krasny vyhled, maly provoz, velmi dobra silnice...

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod wendy 1. 6. 2005 05:35

Name_and_Surname píše: Zkušenost je třeba taková, že v neděli brzo ráno je poslední otevřená benzínka na trase Linz - Dolní Dvořiště právě v Linci!!!. Pak je to ještě asi 70 km na hranice, takže bacha na dojezdy s prázdnou nádrží. s/quote]

Nechci rejpat, ale z Vyššího Brodu je to do Linze přes Studánky 34 km, takže z Dvořiště to bude tak nějak podobně. Místní tam jezdí nakupovat radši, než do Krumlova, ten je prý dražší :D

wendy
Štamgast

Odeslat příspěvekod pastelka 1. 6. 2005 07:02

Alex.. píše:pastelka: Soluň je česká zkomolenina :-)..>/quote]

Teda to naše školství , co nás to učili :) . Ne , to je spíš tím , že Thessaloniki je dlouhý a navíc nevím jestli se umím napsat správně. No kdysi jsem byla v Soluni , teď už budu jezdit jenom do Thessaloniki :)
pastelka
Nováček

Odeslat příspěvekod Koby 1. 6. 2005 15:26

Tak Lignano náhodou znám. Myslím, že je to zhruba 100km od Benátek. Byl jsem tam vloni v červnu. Moře studený jak svina, koupal jsem se jednou. 4istý fakt moc neni, ale o to mi zas tak nejde, jsou horší místa. Jinak to město je do velikosti akorát, ale upřímně, neni tam nic k vidění. Je tam jedna hlavní třída, ktreá je dlouhá asi 2 kiláky, ale záživný je z toho asi 500 metrů. Ta hlavní třída je docela pěkná, plná krámků atd., ale jednou, maximálně dvakrát se projít večer a dost. Pak je tam aquapark, ale jak řikám, byl červen, zima jak v morně, nebyl jsem tam. Nehledě na to, že byl strašně moc drahej. Myslím že v pondělí jsou před tim akvaparkem strašně velký trhy. Tam určitě zajdi. Já jsem tam nakoupil hodně věcí, kvalitních. Třeba bongo, ktreý stálo puvodně 100 Eur jsem ukecal na 30Eur, u nás takový nikde neseženeš. Prostě ukecáš tam všechno. V centru města je kanál s přístvem, docela zajímavý. Jinak ze zmrzlin jes jenom melounovou. Stojí ale 1.10 Eur kopec :-( Ovšem je to jako 4 kopce u nás..:) Až tě budou lákat na skvělý mušlový ostrov, tak tam nejezdi. Je to ostrůvek kousek tam odsud, plnej bordelu, kde najdeš občas nějakou zlomenou mušli.:-(
Jo, jenom takovej detajl, část přístavu je taky skoro v centru, je obdelíkového tvaru, přes ktreý vede dost vypuklý mostík. Hned na začátku mostu z jedné strany parkuje černá Modena, mám ji na fotce :D
Se měj a pěknej výlet. :-)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod STANÍK 1. 6. 2005 15:49

To Red_Dwarf: Ne, tuhle cestu na Budějovice jsem nemyslel. Mám na mysli cestu Hradec Kr. - D11 do Prahy- D5 na Rozvadov a pak už po Německu na Mnichov, z Mnichova na Insbruk a Brener a pak už tradá po Itálii. Já tu trasu jezdím tak jednou za 5 měsíců, protože v Miláně máme výrobního partnera. Dřív jsem jezdil také přes Rakousko, ale to jsem ještě míval Renaulta Espace 2,0 16V a ten hrozně žral, když se jelo fest a tak jsem šetřil, ale s BMW se to změnilo, protože při konstantní dvoustovce, kam se člověk dostane jako nic, to auto žere jen 9l nafty na 100km. Pravda je, že přes Mnichov je to loterie, ale já mám to štěstí, že mám navigaci a ta mi vždy před Mnichovem štrůdly hlídá a případně mě provede jinudy. :)
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirek-607 1. 6. 2005 19:32

STANÍK: Nezda se Ti, ze do Lignana (vychodni pobrezi severni Italie) je to pres Mnichov dost velka zajizdka?

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod RRAAFF 1. 6. 2005 19:54

Tak díky všem ještě jednou:Cestu musím ještě přesně naplánovat,která bude nejvýhodnější a pak se rozhodnu.Tk snad budem mít hezké počasí.Jedu tam koncem června,tak snad jo :lol:
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod STANÍK 1. 6. 2005 20:10

Mirek-607 : Já se zrovna moc neorientuji v těch destinacích v Itálii a příspěvky tady jsem jen tak přelétl... :) Jestli je to na V. pobřeží, tak to bych jel asi taky spíš přes horské tunely, ale záleželo by na tom, jaká je za nimy dálnice.
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 1. 6. 2005 20:23

wendy píše: Nechci rejpat, ale z Vyššího Brodu je to do Linze přes Studánky 34 km, takže z Dvořiště to bude tak nějak podobně. Místní tam jezdí nakupovat radši, než do Krumlova, ten je prý dražší :Da/quote]

Hádal bych, že je to z Lince přes Freistadt do Dolního Dvořiště tak 50km. Jenže já už cca 20km před Lincem jel na rezervu a říkal jsem si, že kdyžtak do nádrže "*****" dva litry před hranicema. Pak jsem ale vyměkl a radši v Linci natankoval 5 litrů a udělal jsem dobře, protože další otevřená benzínka byla opravdu v neděli nad ránem až v Čechách! A fakt nerad jezdím jen na výpary v nádrži :-)

To jsem psal jen pro to, aby Red_Dwarf nespoléhal na to, že najde otevřenou benzínku každých 30km. Aby si víc dával pozor na dojezdy. :-)
Name_and_Surname
Nováček

Odeslat příspěvekod Mirek-607 1. 6. 2005 21:50

Red_Dwarf: Jeste doporucuju rozlozit si cestu na dva dny. Ne, ze by to bylo tak daleko, ale clovek jede v klidu, nemusi nikam spechat, neni tak unaveny cestou, podiva se do nejakeho pekneho mista cestou a tak. Je to samozrejme drazsi. Ale muzes pak jet jen v casy, kdy je na silnicich vcelku klid a muzes si to klido strihnout do hor mimo dalnici.

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod Plejba_jr. 2. 6. 2005 08:28

Byl jsem v Itálii před týdnem. Cesta na východní pobřeží samozřejmě přes Budějky, Linz, Salzburg, Villach, my jsme jeli z Prahy prakticky až do Rimini po E55. Rakouskou známku jsem platil v Čechách asi 264 Kč, Tauerský tunel pokud nepospícháš tak nebrat, je zbytečně drahý, lepší je to objet přes Obertauern, je to tam naprosto úžasný a není to moc velká zajížďka. Jel jsem to s Fábijkou sedanem 1,2 HTP ve čtyřech lidech + bagáž a v poho. Dálnice jsou v Itálii docela drahý, ale objízdný trasy jsou hrozná zdržovačka, takže je lepší zaplatit drahé mýto. Cena benzínu v Rak je cca 1,05 EUR/ litr, v Itálii je to kolem 1,2 EUR / litr
Plejba_jr.
Nováček

Odeslat příspěvekod RRAAFF 2. 6. 2005 19:09

To Mirek607:Tu cestu si chci trošku časově rozložit.Vidím to tak,že bych vyjel v pátek ráno(tak v 9-10hodin) a máme tam být v sobotu.Podle konfiguratoru cesta Linec-Salzburg... zabere tak 17hodin.
To Plejba:Jak dlouho jsi tam jel?Pokud bude čas,tak ten Obertauern klidně spáchám,ale zase bych se nerad někde motal a už nevymotal :D .
A ještě mám na vás takovej blbej dotaz.Nevíte,jak se třeba v Itálii jmenuje Natural 95 :cry: ?
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Koby 2. 6. 2005 21:58

Kam byste tak dlouho jeli?? Byl sem tam autobusem za necelých 10 hodin. Dyt je to do Benátek asi 700 kilometrů... Teda, pokud tedy pořád trvá ten zájem jet na sever. Jestli ses rozhodl jet někam níž, bude to samozřejmě delší..
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář

Odeslat příspěvekod Jim 2. 6. 2005 22:51

Red D: Přes Obertauern jsem jel asi před 2lety když byla před tunelem několikakil. zácpa., naštestí jsem taktak odbočil. Fakt to stálo za to, pěkný výhled, krásná příroda, atd. lepší než rovná dálnice :D .
Jinak pokud jedu na jih, snažím se vždy vyhnout Rakušákům, pořád tam něco stavěj, rekonstruujou, omezujou,viz Tauerntunnel, dálnicde z Lince, no hrůza, atd. v tom naprostý souhlas se Staníkem. Navíc nerad jezdím po hlavní silnici od rakousko-českých hranic do ČB, je docela nepřehledná... :(
Jim
TDI tuner roku 2007

Odeslat příspěvekod RRAAFF 3. 6. 2005 05:28

To Koby:Přesné místo je Rosolina Mare.V plánovači škody -auto toto místo není,tak tam zadávám Caorle,což je kousek nad tím a cestu dám jako nejkratší(ČB-Linz-Salzburg) a vyjde mi 17,55hodin nebo tak nějak.Ono to možná tak vyjde,ještě nejaký přestávky a je to tam :lol:
Jim:S určitýma zácpama počítam,tak radši pojedu v klidu o den dříve.Pokud zbyde ten čas,tak pojedu radši koudek mimo dálnici,ať člověk taky něco vidí :lol:
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Alex.. 3. 6. 2005 06:55

pastelka: Super!! Tak to mám radost !! :-D
Alex..
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RRAAFF 3. 6. 2005 16:22

A mám možná takový blbý dotaz,ale co by bylo dobré před jízdou na autě zkontrolovat?Baterka,pneu je mi jasný,ale nějaký mechanický věci.Bude nový klíňák+olej+svíčky.Vodní pumpa je ale původní (120tkm)
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod STANÍK 3. 6. 2005 16:52

Red_Warf: Taky se podívej na takový banality, jestli ti jdou dobře zavírat okýnka a jestli dobře těsní, taky jestli ti jdou bez problémů otevírat dveře atd. Sice banality, ale můžou se pak ukázat jako docela důležitý věci, který tě nůžou odstavit... :)
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirek-607 3. 6. 2005 17:21

Red_Dvarf: Pokud se nemylim, tak natural 95 je v Italii Senza Piombo...neboli "bez olova" :) A 98 tusim Super Senza Piombo...

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod Plejba_jr. 3. 6. 2005 20:52

Jo, přesně tak, N95 se jmenuje v Itálii Senza Piombo a v Rakousku Super. Jeli jsme až do Rimini (cca 200km na jih od Benátek) a cesta trvala cca 15 hodin (cca 1100 km), jeli jsme hodně na pohodu (100 - 120 protože dost pršelo) a furt jsme stavěli (střídání/cigaretka/svačinka/čůrání/kávička), podle mě to je do Benátek cca 10 hodin z Prahy pokud pojedeš podle předpisů (pořád těch 130 km/h) a máš někoho na vystřídání.
Plejba_jr.
Nováček

Odeslat příspěvekod RRAAFF 4. 6. 2005 06:13

To Staník: :D .Ty těsní až až
To Mirek 607,Plejba:Díky.No,na vystřídánní nikoho nemám.Přítelkyně neřídí.Ale jak jsem již psal,vyjedu v pátek ráno(nástup je v sobotu od 16hodin)takže mám na jízdu dost času a můžu se popřípadě vyspat.Radši tam pak budu o mnoho dřív,než abych si říkal,že mě tlačí čas a spěchal,to by byla blbost.
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Opoce 4. 6. 2005 15:41

pro sportovce doporucuju ***** se na Brenner etc. a strihnout si prusmyk Stelvio (Stilsferjoch) - jako fakt maso, akorat v sezone se tam mota dost karavanistu ... fotky viz Google
GT MY97, BEL960
Opoce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Plejba_jr. 5. 6. 2005 14:30

No myslím si, že je přehnané vyjíždět cca 30 hodin před tím, sice si taky rád udělám časovou rezervu, abych se pak nikde nemusel hodit, ale myslím, si, že když vyjedeš v pátek navečer a někdy v brzkých ranních hodinách si dáš třeba 4-5 hodinek šlofíčka, tak uděláš nejlíp, sice tam také budeš o dost dřív, ale tak akorát si dát někde v klídku oběd, kávičku a projít se po okolí.
Plejba_jr.
Nováček

Odeslat příspěvekod RRAAFF 5. 6. 2005 18:50

To Plejba:No vidím to tak,že si možná seženem na noc ubytování ať nejedem v noci a něco uvidíme:-)
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Plejba_jr. 6. 6. 2005 10:15

Tak to ti můžu doporučit ze všeho nejvíc, protože průjezd přes Rakouský i Italský Alpy je prostě nezapomenutelný a přeskrásný, určitě to stojí za to. Cesta z Prahy k Obertauernu může být cca 6-7 hodin.
Plejba_jr.
Nováček

Odeslat příspěvekod RRAAFF 6. 6. 2005 17:48

To Plejba:A neznáš na cestě Hradec-Linz-Salzburg-Villach nějaký fajn ubytování za ne moc draho,třeba kemp.Jako student si bohužel 5ti hvezdičkový hotel nemůžu dovolit :D .
Víš,myslel jsem někde mezi Obertauernem a Villachem,aby cesta v příštím dnu do Rosolina Mare byla již kratší než z Hradce k tomu kempu.Ono je zase ale problém,že většina kempů nemá otevřeno přes noc a jak to tak počítám...V 8h vyrazím z Hk a jedu pro přítelkyni(1hodina),pak zpět do Hk(2.hodina),cesta na hranice,někde se stavit na oběd a je večer.Pak cesta za Salzburg a je téměr hluboká noc a kempy moho mít zavřeno,takže jestli neznáš ty nebo někdo jiný něco třeba i před Salzburgem.
Já vím,asi to šíleně hrotím,ale první větší cesta autem,takže... :lol:
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Plejba_jr. 6. 6. 2005 18:29

Bohužel, ohledně ubytování ti vůbec neporadím, my jsme to jeli v kuse z Prahy až do Rimini , ale jeli jsme 2 auta a 8 lidí, takže problém se střídáním nebyl žádný. Ubytování v Rakousku asi bude dražší, nějaký lehčí šlofíček bys měl zvládnout v autě.

Ohledně toho, že to hrotíš si myslím to, že je lepší se 100x zeptat, než se 1x dostat do krizovky.
Plejba_jr.
Nováček

Odeslat příspěvekod Mirek-607 6. 6. 2005 23:23

Red_Dwarf: Konkretne Ti neporadim, protoze, jak uz jsem psal jezdim do Dolomitu. Rozhodne je lepsi se vyspat poradne ;) My to resime obvykle ruznyma penzionkama v nejakych vesnickach po ceste, ale pokud je pak hledas na blind a nechces hledat moc dlouho, tak to moc levne neni. Zkus si treba zvolit nejakou vesnici a vygooglit jeji stranky, na nich budou mistni obytovaci zarizeni. Zjistis cenu, pripadne zvednes telefon a je po problemu vsechno v klidu.

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 7. 6. 2005 08:15

Red_Dwarf: Když jedu Itálii sám, bez střídání, tak jsem si párkrát sehnal ubytování na jednu noc v Rakousku, ale v penzionu (i se snídaní). Dá se to domluvit i přes internet, stačí si vybrat lokalitu, najít si její turistické info na webu a tam bývají i přímo odkazy na ubytování. A je jich celkem dost, rakušáci jsou z turistického ruchu v podstatě živi, tak se snaží. Běžně stačí domluvit bydlení i jen přes mejla a pak jen dorazit. Nikdy jsem neměl problém. Ty penziony stojí na jednu noc podle lokality, od nějakých 20-25 Euro...

Lze sehnat i levnější, v různých ubytovnách, ale to vyzkoušené nemám...

Jinak, třeba Francie se dá "udělat" v takových těch hotelích typu "Formule". Jsou hlavně kolem dálnic, zamluvit se dají i přes net, stačí jen validní kreditka a pak dojet (třeba i nad ránem)...
Name_and_Surname
Nováček

Odeslat příspěvekod RRAAFF 7. 6. 2005 09:43

Tak díky.Já se kouknu do mapy a zkusím třeba něco objednat.
Ve tzv. Formulích jsem ve Francii byl a byla to pohoda,ale jinde to není.
No,rád bych se vešel tak do 15-20Euro max.Když jsem jel s kámošema nedavno na autosalón do Lipska,tak jsme sehnali kemp za 10Euro,ale u Alp v Rakousku to bude asi dražší.
Se snidaní to ani mít nemusím,i když je to lepší.Tak já se po nečem kouknu.
To Plejba:V autě neusnu :D
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod RRAAFF 7. 6. 2005 19:52

A ještě dotaz.Myslíte,že Rakušákům bude vadit koncovka na výfuku?Je to jen taková malá ozdobná chromová koncovečka :lol: .Jinak absolutně žádný "tuning" nemám.
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Mirek-607 7. 6. 2005 22:36

Red_Dwarf: Nebude, to bych vubec neresil...

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 8. 6. 2005 08:48

Red_Dwarf píše:A ještě dotaz.Myslíte,že Rakušákům bude vadit koncovka na výfuku?Je to jen taková malá ozdobná chromová koncovečka :lol: .Jinak absolutně žádný "tuning" nemám.
Name_and_Surname
Nováček

Odeslat příspěvekod RRAAFF 9. 6. 2005 11:16

Tak to je fajn s tím výfukem.
Jinak jsem ještě koukal na to ubytování během cesty a našel jsem tohle http://www.camp-ram.at
Nikde tam ale nevidím,že by bylo ubytování třeba v nějakých chatkách,takže zda to není jen kemp,kde si člověk musí obydlí přivezt(karavan,obytný vůz...).Nebyl jste tam někdo?
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod Mirek-607 9. 6. 2005 11:25

Red_Dwarf: Posli mail, nebo zavolej, vic Ti neporadim...

Mirek-607
Štamgast

Odeslat příspěvekod RRAAFF 3. 7. 2005 14:42

Tak jsem se dnes právě vrátil.Cesta byla super bez sebemenších problému.Ani jsem nevěřil,jak se dá takhle rychle přepravovat:-).Kolony až na malé vyjímky se nám naštěstí vyhnuly,takže pohoda.Celkem cesta byla 1050Km jedna trasa.Po 10ti hodinách jízdy není člověk unavený oproti autobusu(aspoň u mě).
Takže díky všem za info já jdu vstřebávat krásné vzpomínky na dovolenou :D
RRAAFF
Inventář

Odeslat příspěvekod STANÍK 3. 7. 2005 18:04

Gratuluju! :wink:
STANÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Name_and_Surname 4. 7. 2005 09:05

Red_Dwarf píše:Tak jsem se dnes právě vrátil.Cesta byla super bez sebemenších problému.Ani jsem nevěřil,jak se dá takhle rychle přepravovat:-).Kolony až na malé vyjímky se nám naštěstí vyhnuly,takže pohoda.Celkem cesta byla 1050Km jedna trasa.Po 10ti hodinách jízdy není člověk unavený oproti autobusu(aspoň u mě).
Takže díky všem za info já jdu vstřebávat krásné vzpomínky na dovolenou :D"/quote]

No dobrý! :wink: Já taky rád lítám po Evropě autem. Člověk se projede, omrkne nové lokality, trochu si užije nevšednosti a má na co vzpomínat... :)
Name_and_Surname
Nováček

Odeslat příspěvekod MirecBA 23. 2. 2010 09:26

Nazdar,

dake nove skusenosti z onlasti Eraclea, Lignano ? Hlavne cistota a teplota mora. Su na plazach sprchy ? Cistota plazovych toaliet ? Komare ? Ten hmyz pri mori nemam rad :-)
skyactiv-g
MirecBA
Inventář

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor