Proměnlivé servisní intervaly u HTP

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod gosip 17. 11. 2007 11:00

Vážení, stala se mi taková pro mě těžko uvěřitelná věc: v 5/05 jsem zakoupil Fabii I Combi MR 2005 s motorem HTP 47Kw. Kupoval jsem u jednoho známého autorizovaného servisu v Praze po výběru v autokonfigurátoru na http://www.skoda-auto.cz. I vybral jsem si "Prodloužený servisní interval QG1" za 2100 Kč. Toto mám nejen na faktuře, ale i zapsáno v servisní knížce. První servisní prohlídku jsem obsolovoval po zhruba 20 000 Km. V servisní knížce mám zapsáno další prohlídku 50 000 km. Protože mi končila záruka a chtěl jsem některé věci opravit, jel jsem na další servisní prohlídku při 32 000 Km. Při výměně oleje mi však nalily "normální OMV Bixol a ne "LongLife" a předepsali mi další prohlídku na 47 000 Km. Po změně servisu na Auto Jarov mi při další prohlídce při 45 000 km řekli že mi na motoru chybí čidlo kvality oleje a že se na HTP nedává a proto nemůžu mít proměnlivé servisní intervaly. Máte někdo podobnou zkušennost? U koho bych si měl stěžovat - u autosalonu kde jsem auto zakoupil, nebo u Škodovky? Na Auto Jarov mi nalili Helix 5W40, jakýpak je to olej - v olejích se moc nevyznám. Máte někdo u HTP proměnlivé servisní intervaly?
gosip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 17. 11. 2007 11:05

Na HTP se samozrejme promenlive intervaly davaji. (nemam ho)

...nekdo ti lze. Bud Auto jarov, nebo puvodni prodejce.
Prozkoumej kody na stitku v servisni knizce nebo v kufru pod kobercem. Melo by tam byt uvedeno co mas za interval, zda QG1, nebo 0.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 17. 11. 2007 11:42

a nebo napiš e-mail do škodovky, třeba Ti budou schopni odpovědět...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gosip 17. 11. 2007 13:10

v servisni knižce mam QG 1
gosip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p0etrik 17. 11. 2007 14:03

Shell Helix 5W-40 je pro HTP az az. :)
Kasli na to a men obycejny olej co 15tkm. Je to lepsi nez prodlouzeny interval a financne to vyjde nastejno.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod fabka2004 17. 11. 2007 14:35

gosip píše:Vážení, stala se mi taková pro mě těžko uvěřitelná věc: v 5/05 jsem zakoupil Fabii I Combi MR 2005 s motorem HTP 47Kw. Kupoval jsem u jednoho známého autorizovaného servisu v Praze po výběru v autokonfigurátoru na http://www.skoda-auto.cz. I vybral jsem si "Prodloužený servisní interval QG1" za 2100 Kč. Toto mám nejen na faktuře, ale i zapsáno v servisní knížce. První servisní prohlídku jsem obsolovoval po zhruba 20 000 Km. V servisní knížce mám zapsáno další prohlídku 50 000 km. Protože mi končila záruka a chtěl jsem některé věci opravit, jel jsem na další servisní prohlídku při 32 000 Km. Při výměně oleje mi však nalily "normální OMV Bixol a ne "LongLife" a předepsali mi další prohlídku na 47 000 Km. Po změně servisu na Auto Jarov mi při další prohlídce při 45 000 km řekli že mi na motoru chybí čidlo kvality oleje a že se na HTP nedává a proto nemůžu mít proměnlivé servisní intervaly. Máte někdo podobnou zkušennost? U koho bych si měl stěžovat - u autosalonu kde jsem auto zakoupil, nebo u Škodovky? Na Auto Jarov mi nalili Helix 5W40, jakýpak je to olej - v olejích se moc nevyznám. Máte někdo u HTP proměnlivé servisní intervaly?k/quote]

Do HTP islo objednat predlzeny inetrval (nechcel som ho)

Pozri si stitok a desifruj ho, tam je to schovane ci mas ci nemas predlzeny interval a na zaklade toho zistis kto Ta ...

PS: k tomu oleju (Helix 5W-40) je to priemerny plne mineralny olej za premrstenu cenu (aj ked stitok tvrtdi plnu syntetiku)
Normu na oznacenie za synetiku to sice splna, asvak je to plne mineralny olej, potvrdene nezavislymi akreditovanymi laboratoriami
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod p0etrik 17. 11. 2007 14:48

Vsak to je jedno jestli je to mineral nebo syntetika ne? Kdyz splni normu.
Ja jezdim na Mogul 10W-40, 420,- Kc za 4 litry (1.4 MPi). VW 500.00 to ma, nic vic nepotrebuju.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Prochaine 17. 11. 2007 16:04

Škoda Superb 2,0 TDI 140kW DSG (MR 2016)
Prochaine
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabka2004 17. 11. 2007 17:08

p0etrik píše:Vsak to je jedno jestli je to mineral nebo syntetika ne? Kdyz splni normu.
Ja jezdim na Mogul 10W-40, 420,- Kc za 4 litry (1.4 MPi). VW 500.00 to ma, nic vic nepotrebuju.

je to jedno, ja len aby vedel realne co je to za olej a ze za tu cenu moze mat podstatne lepsie oleje, ale zase naco hadzat perly sviniam ci posypavat zladovately chodnik diamantami ked postaci piesok ...
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod Mr. Bean 21. 11. 2007 16:56

Protože mi končila záruka a chtěl jsem některé věci opravit, jel jsem na další servisní prohlídku při 32 000 Km. Při výměně oleje mi však nalily "normální OMV Bixol a ne "LongLife" a předepsali mi další prohlídku na 47 000 Km.

- To jste se asi špatně domluvil při jednání s přejímacím technikem o tom,co Vám mají udělat. Proto Vám tam nalili jiný olej.

Po změně servisu na Auto Jarov mi při další prohlídce při 45 000 km řekli že mi na motoru chybí čidlo kvality oleje a že se na HTP nedává

Žádné čidlo kvality oleje neexistuje (pokud si to nějaký prejímací technik myslí, tak potěš koště) -nikde. Je tam tuším nějaké čidlo na kapotě (jetli jste jí zvedl a nebo ne). Jestli máte long life a nebo ne musí umět jakýkoliv servis poznat z kódu a ten máte například nalepený v servisní knížce.
Mr. Bean
Nováček

Odeslat příspěvekod Mr. Bean 21. 11. 2007 17:02

je to priemerny plne mineralny olej za premrstenu cenu (aj ked stitok tvrtdi plnu syntetiku)

Když tam napíšou minerální, tak si budou zákazníci pod vlivem mýtů a pověr myslet, že to je šmejd.

PS: Jak poznáte, že je nějaký olej průměrný ?
Mr. Bean
Nováček

Odeslat příspěvekod gosip 22. 11. 2007 07:54

No tak to ani omylem...ja jsem se vůbec nedomlouval na tom, ze mi budou delat výměnu oleje, ale provedli ji protože byla součástí servisní prohlídky....měli k dispozici servisní knížku i auto, kde jsou kódy auta uvedeny....takže jaképak domlouvání o oleji když mám kód QG1!!! pozor2

Jestli čidlo kvality oleje existuje nebo ne v nějaké verzi, která se montuje na povrch motoru, to skutečně nevím :?: , co ale vím je, že u proměnlivého servisního intervalu čidlo oleje vyhodnocuje jeho kvalitu (např degradace častými studenými starty, tip provozu atd) a na základě toho se potom mění servisní interval.....

Za pravopisnou chybu se omlouvám, ale v ten okamžik jsem nechal prchlivost lomcovat mým majestátem... :oops:
gosip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 22. 11. 2007 08:58

[quote="Mr. Bean"]
Žádné čidlo kvality oleje neexistuje (pokud si to nějaký prejímací technik myslí, tak potěš koště) -nikde. Je tam tuším nějaké čidlo na kapotě (jetli jste jí zvedl a nebo ne). Jestli máte [i]long life a nebo ne [/i]musí umět jakýkoliv servis poznat z kódu a ten máte například nalepený v servisní knížce.[/quote]

Cidlo oleje tam samozrejme JE!!!!!!!! Nejedna se ovsem o cidlo kvality, ale o cidlo zatizeni oleje, ktere prubezne vyhodnocuje zatez oleje. (na principu zahrivani a podle doby za kterou je olej schladi na urcitou teplotu)
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 22. 11. 2007 09:06

NiceOne píše:Cidlo oleje tam samozrejme JE!!!!!!!! Nejedna se ovsem o cidlo kvality, ale o cidlo zatizeni oleje, ktere prubezne vyhodnocuje zatez oleje. (na principu zahrivani a podle doby za kterou je olej schladi na urcitou teplotu)

Tak to bych to "čidlo" chtěl vidět. U BMW vyhodnocuje počítač údaje z normálních čidel (teplota vody, oleje) počet ujetejch kilometrů se studeným a zahřátým motorem, počet studenejch startů, atd. a hlavně celkové množství spotřebovaných PHM. Pochybuju, že by to jinde bylo jinak.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Bean 22. 11. 2007 09:08

ja jsem se vůbec nedomlouval na tom, ze mi budou delat výměnu oleje, ale provedli ji protože byla součástí servisní prohlídky....měli k dispozici servisní knížku i auto, kde jsou kódy auta uvedeny....takže jaképak domlouvání o oleji

nedorozměním tohohle druhu předchází tím, že se s přejímaxím technikem domluvím co se bude dělat a co ne. Případně pokud mi není něco jasné, tak se optám.

co ale vím je, že u proměnlivého servisního intervalu čidlo oleje vyhodnocuje jeho kvalitu

Kvalitu oleje umí vyhodnotit leda tribotechnická laboratoř. Já bych chtěl tedy vidět čidlo, které by přímo umělo změřit kyselost oleje a současně obsah karbonu v oleji.

PS: Čidlo tam opravdu je - co měří přesně si už z hlavy napamatuju (protože longlife z řady dobrých důvodů nemám). Ale kvalitu oleje primárně odhaduje ŘJ motoru podle způsobu jeho zatěžování.
Mr. Bean
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron