Dovoz auta z Rakuska alebo Polska - rady

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jahvodka 13. 7. 2008 18:43

Ahoj,
nedavno som tu od vas chcela poradit, ako je to s dovozom jazdenych aut z Nemacka.
Rakusko a Polsko mam predsalen blizsie, tak ma napadlo kupit jazdene auto tam. Mate s tym iekto skusenosti?
Da sa na aute kupenom v Rakusku alebo Polsku prist sem na Slovensko (doviezt sa na nom) a ak hej, co k tomu clovek potrebuje?
Za dobre rady a skusenosti dakujem :)
+ viete poradit nejake dobre stranky, ktore sa v Rakusku(Polsku) predajom jazdenych aut zaoberaju?
Dakujem:
BUBANovi za pomoc v sekcii Motorola! :)
thePrayerovi za pomoc z avfora :)
jahvodka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Deli 13. 7. 2008 21:20

tak v Polsku to bude stejně "import" z okolních zemí... :)) ne, Polsko tam bych auto fakt nekupoval, Rakousko je ok, to je normální civilizovaná země :)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod jahvodka 13. 7. 2008 22:42

dakujem, a da sa nejakym sposobom do tam kupeneho auta nasadnut a odviezt sa na nom? Myslim v Rakusku, ci je tam nieco take ako v Nemacku - ze docasna znacky, skratka nieco, aby sa auto nemuselo dovazat a podobne
Dakujem:
jahvodka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papluh 14. 7. 2008 00:13

Prevozne znacky existuju snad vsade v EU. Je len rozdiel ako sa vydavaju, niekde to maju pekne komercionalizovne a fungujuce ako v Nemecku. Inde sa to vydava priamo na urade zo zasob co maju tam. A niekde ako napr na Slovensku je to na dlhe lakte a musis to vybavovat dost dopredu.

Ak sa nemylim v Rakusku sa vsetko ohladom znaciek vybavuje na urade. Nejaky ten rok dozadu kamarat kupoval nove auto a nakoniec sa rozhodol pre prevoz na odtahovke pretoze to bolo cenovo porovnatelne (BA-Vieden neni tak daleko) a mohol to auto zobrat hned. Ci by to cakanie na znacky bolo len neochotou predajcu, alebo je v Rakusku bezne neviem.

edit: http://www.oeamtc.at/netautor/pages/res ... 98249.html
papluh
Nováček

Odeslat příspěvekod jahvodka 14. 7. 2008 08:24

Super, dakujem moc pekne.
Prave ta byrokracia a dlhe vybavovacky ma odradzaju. Ak by mi auto doviezli z Viedne do BA do 4000-5000 bolo by to ok, napriek tomu, ze v BA nebyvam a musela by som pricestovat
Dakujem:
jahvodka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jahvodka 17. 7. 2008 21:51

Pozna niekto nejake dobre autobazari v Rakusku? Respektive nejake zaujimave webky, kde by sa dali pozriet auta v Rakusku?
Dakujem:
jahvodka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavelby 18. 7. 2008 06:27

Minuly mesic jsem v Rakousku koupil auto /asi 50km od Widne / od soukromeho majitele,ten jel na pojistovnu Generali a tam auto odhlasil a ja jel do Widne do Helvezia pojistovny tam jsem zaplatil 329 Eur a dostal prevozni znacky na 3 dny.Pak jsem s nima jel zpet pro auto a hura domu. Takze vse OK az na tech 329 Eur.
pavelby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 18. 7. 2008 07:14

Teda 329 Eur je docela peklo, v Nemecku vyjdou petidenni zlute prevozky i s pojistenim na nejakych necelych sto eur a deset minut zarizovani.
Auto: Toyota Avensis 2.0
AV: Onkyo 805, Panasonic PT-AE900E, HTPC
Dusan
Inventář

Odeslat příspěvekod MAYOZXR 19. 1. 2009 00:07

prosim poradte daku rakusku stranku kde sa da kupit ojazdene auto,chcel by som si daco priviest ale neviem kde najst daku inyertnu stranku odtial,prosim poradte niekto,moj E-MAIL je "mayo_zxr@azet.sk"dakujem P.S.prosiiiiiim
MAYOZXR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MAYOZXR 19. 1. 2009 00:08

"autoscout24.at"aj tam su dake
MAYOZXR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 16. 2. 2009 17:34

takze prenosne spzky dostanem v nemecku priamo na mieste predaja? hocijaky predajca aut to vie namieste vybavit bez oznamenia vopred?spravne tomu rozumiem?

Lebo si chcem ist po nove afto do nemecka. a zatial je to trosku na dlhsie lakte
mobil:ZTE SKATE (OMC),Folie na dotykace na predaj(viac cez SZ)
AR: Nissan Tiida 1.5 DCi(superKARA)+Fiesta 1.4TDCi
Zive: AMDx2 5400,4GBRam,GigabyteGeForce8800GT512MB(700/1840)
NB:MSI PR210
AV:LG50PK760+Xtreamer,Philisp 32 PFL5403d
BigFoot007
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod papluh 17. 2. 2009 01:05

Nie, vybavuju sa na urade, tj treba tam bt v ramci pracovnych hodin - potom zalezi od vytazenosti, ale rekord boli znacky za cca 10 minut v jednom malom mestecku (v Dusseldorfe na urade v 'automobilovej ulici' to boli cca 2h).
Ale vie ich vybavit aj predajca ak sa snim dohodnes dopredu.
papluh
Nováček

Odeslat příspěvekod Haldo 17. 2. 2009 08:33

Ako to je s tymi prevozkami. Da sa s nimi prist z Nemecka az na Slovensko? Alebo iba po hranice a tam treba mat uz Rakuske/Ceske a u nas Slovenske?
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
- [b]Being happy isn't having everything in your life be perfect.[/b]
- [b]Today is the first day of the rest of your life.[/b]
Haldo
Štamgast

Odeslat příspěvekod _maty_ 17. 2. 2009 08:49

nemusis, na prevozkach muzes jet kam chces, ale pojistuje se to jen na ridice takze nesmis s sebou nikoho prevazet... to vybaveni zalezi na prodejci, kdyz se s nim domluvite tak vam ty prevozky vyridi... kazdopadne ja zazil cekani na znacky cca 3 hodiny.. :-/ ale jako meli fofry, myslim ze tehda cekali az prodaj ja nevim 4 auta a vyslali poskoka pro znacky... bylo t ov mnichove na ty jejich strasse kde je asi 150 autobazaru..
_maty_
Inventář

Odeslat příspěvekod Haldo 17. 2. 2009 09:45

Aha, dik. Ked by som si vybavil poistenie uz na SK dopredu na zaklade VIN, tak by nemal byt problem ani so spolucestujucimi predpokladam.
- [b]When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.[/b]
- [b]Being happy isn't having everything in your life be perfect.[/b]
- [b]Today is the first day of the rest of your life.[/b]
Haldo
Štamgast

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor