AutoRevue.cz

Přihlásit se




Stárnutí podvozku?

Offline - Pozorovatel Profil 
20. 12. 2021 23:40 Odeslat příspěvek
Ahoj možná úplný nesmysl..
Ale mám téměř čtyřletý touran (60tkm), maximální spokojenost vlastně se vším, parametry pro rodinu ideální (prostor, motor, spotřeba atd) aspoň na další tři roky.
Jen už z něj nemám pocit "novýho" auta, lehce takový rozhrkaný mi to přijde hlavně z místa řidiče. Měl jsem všechny auta (kromě první Škody 120l:)) do max 5let. Ale tourana si chci nechat dýl. Stejně bych teď nic lepšího teď pod 850 nesehnal. Takže ta otázka: Lze v investici do 20k vyměnit nějaký komponenty v podvozku (nevím plácám čepy, silentbloky, tlumiče (asi ne) atd), který na to mají zásadnější vliv? Nebo prostě měkne kastle a všechno stárne a je to blbost. Vadnej kus to není, cejtil jsem to u všech aut v tomhle věku a servisáci na mě koukali jakože cože. Díky za názor
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
20. 12. 2021 23:44 Odeslat příspěvek
Ano.


Online - Tlusťoch Profil 
20. 12. 2021 23:46 Odeslat příspěvek
Zajímavý, Kodiak se mi zlepšuje :D Začínal jako prkno a teď je takový vláčnější.


Offline - Pozorovatel Profil 
20. 12. 2021 23:54 Odeslat příspěvek
Naložený je to lepší i možná to lehce změklo, ale prostě... rozhrkaný. Blbě se to popisuje kamarád mě vezl v GTI 100tkm ale tužší ale festovnejsi prijemnější. I když od spolujezdce, tam mi to taky přijde celkem ok.. prostě zvuky a vibrace navíc


Offline - Veterán Profil 
21. 12. 2021 00:35 Odeslat příspěvek
Tak ono srovnávat GTI a Tourana moc nejde, když tam bude nastavení úplně někde jinde…


Offline - Guru Profil 
21. 12. 2021 05:39 Odeslat příspěvek
Asi tak...ale můžeš pár tisicovek do podvozku poslat, je možné že už to nejlepší má za sebou.


Offline - Inventář Profil 
21. 12. 2021 08:05 Odeslat příspěvek
Když to auto budeš držet, tak umyj v létě podvozek, a nech ho potom nastříkat proti korozi. Hlavně díly jako nápravnici, nebo misky pod pružinama.


Offline - Ja chcem Slovak Profil 
21. 12. 2021 08:13 Odeslat příspěvek
Pokial to najazdilo 60k km po meste a na vacsich kolesach, tak uz sa mozu ozvat tyce stabilizatora napr.

Ale inak to musi byt v 60k km stale ok.


Online - Veterán Profil 
21. 12. 2021 09:18 Odeslat příspěvek
U čepů, klouby jsou vůle detekovatelný vůle, je potřeba vyvěsit kola a pákou zjistit. Jinak opotřebení tlumičů a silentbloků. Takovej zadní silent předního ramene bude sázka na jistotu.

Když jsem měnil Kurýra za Kurýra, byl jsem si nejdřív vyzkoušet nový Fl kus a rozdíl mezi novým a 80tis. km prostě byl. Přestože na starým nic nebouchalo a hodnoceno individuálně byl ve výborným stavu, nový auto bylo pevnější.


Offline - Pozorovatel Profil 
21. 12. 2021 09:31 Odeslat příspěvek
Diky


Offline - Inventář Profil 
2. 1. 2022 10:16 Odeslat příspěvek
Arnie J píše
Zajímavý, Kodiak se mi zlepšuje :D Začínal jako prkno a teď je takový vláčnější.


To víš, VAG, takže totální jeb a ještě z úvodní, ověřovací série.... Ale u O4 ty nedodělky dotáhli ještě dál, takže jsi mohl dopadnout i hůř.

A Touran je už dlouho vyhlášenej sráč, takže že je to po 60 tkm rozhrkané, není nic divného, holt se bude muset spravovat...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies