co se dnes deje na D1

Typická místa blízkých setkání s policejními hlídkami v Česku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 9. 2013 15:23

GeneHawkins píše:
JardaB píše:Tak staci, kdyz vsechny vyfoteji a pak to rozeslou, ne? Prijem jako krava.

Nestačí. "Osoba blízká".

Uz nefunguje.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 11. 9. 2013 15:40

JardaB píše:
GeneHawkins píše:
JardaB píše:Tak staci, kdyz vsechny vyfoteji a pak to rozeslou, ne? Prijem jako krava.

Nestačí. "Osoba blízká".

Uz nefunguje.

Jasně, že jo. Koukám, že se v tom moc nevyznáš, měl bys sis to trochu prosvištět!
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weeper 11. 9. 2013 17:34

Jean ViC píše:co sem tak vysledoval tak oni si to tam daji policajti aby se jim lepe merilo

To bych se vůbec nedivil, ale tohle vypadalo jako pevný značky po obou stranách. Já jsem to každopádně moc nezkoumal, protože jsem měl zrovna naspěch.

Btw. nejvíc mě dorážej ty 70 asi 5m před UnicamSPEED - okamžitý měření na základě ind. smyček a kamer na trase Ustí - Děčín, to mě prostě nikdy nepřestane překvapovat jak si tohle dovolej. Ta značka je diskutabilní kvůli dost věcem. Je přenosná, takže musí mít odpovídající "nohu" s předepsanou velikostí pruhů, nemá žádný opodstatnění, tudíž materiální aspekt 0, není zrušená a měří se těsně za ní. Vždycky jsem si kladl otázku, jestli měří a jsou vytěžovány. :-P

-- 11. 9. 2013 18:35 --

spitfireXIV píše:A to je takovej problém v tom omezení zpomalit?

Je to problém, pokud tomu dopravní situace nenasvědčuje.

-- 11. 9. 2013 18:41 --

JardaB píše:Uz nefunguje.

Ale funguje, jen se zavedla objektivní odpovědnost. A objektivní odpovědnost nejde uplatnit v případě neautomatizovaného technického prostředku používaného s obsluhou. Plus v mnoha dalších případech, ale to je už na delší povídání a mnohokráte jsem to tady rozepisoval. :-P A navíc jsem přesvědčenej, že až někdo obyčejný odmítnutí podání vysvětlení dovede až k NSS, tak ten udělá závazný rozhodnutí ve prospěch zdravého rozumu. Bohužel i on v poslední době často prokázal, že ten se krčí někde v rohu.
BMW M3 F80 317kW (431k) - a život dává opět smysl
S4 B8, 3.0TFSI quattro 245kW (333k) - odpočívej v pokoji


"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Rousseau)
Weeper
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 11. 9. 2013 19:35

Weeper píše:
JardaB píše:Uz nefunguje.

Ale funguje, jen se zavedla objektivní odpovědnost. A objektivní odpovědnost nejde uplatnit v případě neautomatizovaného technického prostředku používaného s obsluhou. Plus v mnoha dalších případech, ale to je už na delší povídání a mnohokráte jsem to tady rozepisoval.

Tak.
Weeper píše:A navíc jsem přesvědčenej, že až někdo obyčejný odmítnutí podání vysvětlení dovede až k NSS, tak ten udělá závazný rozhodnutí ve prospěch zdravého rozumu. Bohužel i on v poslední době často prokázal, že ten se krčí někde v rohu.

To já mám tedy obavy, že to jak NSS, tak i ÚS shodí se stolu s tím, že zájem společnosti je přednější než zdravý rozum.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 11. 9. 2013 20:00

spitfireXIV píše:A to je takovej problém v tom omezení zpomalit?


no trosku kdyz ten levej jede kilo a kolikrat je v protismeru, takze kdyz za sebou udelas vlacek opravdu to pohode prospeje kdyz v pravym tj na prave strane vozovky za svodidly si to mete kamion 90tkou (klesani) a predjizdi te.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 9. 2013 20:26

kamčáky zakázat a je po problému :D
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 11. 9. 2013 20:41

Spatna volba pruhu, je to loterie co pojede rychleji ;-) No chce to pevny nervy ale ja uz budu dodrzovat vsechny limity na chlup, uz pro tu ***** :-P (navic se mi snizi spotreba 8-) )
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 11. 9. 2013 22:03

jardo kamcaci maji tak najeto ze klidne jedou levym protoze je tam sice zakaz nad 2 metry ale je to plnej jizdni pruh. ja projel na sraz s 2.5m karavanem misty kde byl zakaz 2m uplne vsude.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 11. 9. 2013 22:09

mlaskac píše:
spitfireXIV píše:A to je takovej problém v tom omezení zpomalit?


no trosku kdyz ten levej jede kilo a kolikrat je v protismeru, takze kdyz za sebou udelas vlacek opravdu to pohode prospeje kdyz v pravym tj na prave strane vozovky za svodidly si to mete kamion 90tkou (klesani) a predjizdi te.


A v čem je problém?
spitfireXIV
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 11. 9. 2013 22:17

Weeper píše:Ale funguje, jen se zavedla objektivní odpovědnost. A objektivní odpovědnost nejde uplatnit v případě neautomatizovaného technického prostředku používaného s obsluhou. Plus v mnoha dalších případech, ale to je už na delší povídání a mnohokráte jsem to tady rozepisoval. :-P A navíc jsem přesvědčenej, že až někdo obyčejný odmítnutí podání vysvětlení dovede až k NSS, tak ten udělá závazný rozhodnutí ve prospěch zdravého rozumu. Bohužel i on v poslední době často prokázal, že ten se krčí někde v rohu.


Takže jestli tomu správně rozumím, tak když mě změří trojnožkou u které stojí příslušník PČR a vyhnu se hlídce, co vybírá, tak nemůžou mě obrat o chechtáky objektivní odpovědností?
paty07
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mlaskac 11. 9. 2013 22:18

no problem neni jedu tech devet petek jako ostatni, ale na pokutu to je. v techto malych rycjlostech je odchylka 3km/h takze meri cimkoliv presne a staci jet 85 a uz se z toho nevykecas.

zase na druhou stranu na vsem se da nastavit kolik to ma merit a cajti casto rikaji ze tam davaji i o 15 vic nad limit.
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireXIV 11. 9. 2013 22:28

mlaskac píše:no problem neni jedu tech devet petek jako ostatni, ale na pokutu to je. v techto malych rycjlostech je odchylka 3km/h takze meri cimkoliv presne a staci jet 85 a uz se z toho nevykecas.

zase na druhou stranu na vsem se da nastavit kolik to ma merit a cajti casto rikaji ze tam davaji i o 15 vic nad limit.

90 podle tachometru bude v pohode.
spitfireXIV
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 12. 9. 2013 07:09

paty07 píše:
Weeper píše:Ale funguje, jen se zavedla objektivní odpovědnost. A objektivní odpovědnost nejde uplatnit v případě neautomatizovaného technického prostředku používaného s obsluhou. Plus v mnoha dalších případech, ale to je už na delší povídání a mnohokráte jsem to tady rozepisoval. :-P A navíc jsem přesvědčenej, že až někdo obyčejný odmítnutí podání vysvětlení dovede až k NSS, tak ten udělá závazný rozhodnutí ve prospěch zdravého rozumu. Bohužel i on v poslední době často prokázal, že ten se krčí někde v rohu.


Takže jestli tomu správně rozumím, tak když mě změří trojnožkou u které stojí příslušník PČR a vyhnu se hlídce, co vybírá, tak nemůžou mě obrat o chechtáky objektivní odpovědností?

Stat u toho muze klidne 10 prislusniku, staci, kdyz to ma prepnuty do automatickeho rezimu nebo to aspon je na vytisku... ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 12. 9. 2013 09:48

GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JimmyFL 12. 9. 2013 10:20

(2) Právnická nebo fyzická osoba za správní delikt odpovídá, pokud

a) porušení pravidel bylo zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích nebo se jedná o neoprávněné zastavení nebo stání,
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Nováček
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků