Rychlostní index pneu

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 10. 2012 12:24

MELLO píše:
Elv01 píše:Pozor na to, že za jiný rychlostní index než je v TP Tě mohou vyhodit z STK! Minimálně tady v ČR. Jediná vyjmka je u zimních, kdy je dovoleno mít rychlostní index o jeden stupeň nižší.


V životě sem nezažil, že by na estékáčke kontrolovali rychlostní index pneu

kontrolují to vždy, resp. měli by. Mě péroval za ZR, páč si neuvědomil, že je to víc než W.

-- 31. 10. 2012 12:27 --

Vana666 píše:proč by se v zimě nemohlo jet 270 ? Samozřejmě tedy v Německu, že jo

A nechápu smysl indexů u nás, když se se stejně nesmí nikde víc než 130 a na tohle vyhoví snad i bantamy ze zahradního kolečka. Nebo snad zákon počítá s porušováním ryclostníchh limitů ?

nejsem si jistej, jestli to není i o konstrukci pneumatiky a odolnosti vůči akceleračním schopnostem automobilu :hm
Ale jsem si jist, že se "stejné" pneumatiky s např. H a T liší i konstrukcí, resp. hmotností.

A taky je nutné si uvědomit, že rychlostní index neuvádí jakou maximální rychlostí s danou pneu lze nepřetržitě jet. Tímhle indexem výrobce garantuje, že ta pneu vydrží danou rychlost po 10 minut, což není mnoho. I proto je zapotřebí mít vyšší rychlostní index než je maximálka auta
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 31. 10. 2012 14:00

s danou pneu lze nepřetržitě jet. Tímhle indexem výrobce garantuje, že ta pneu vydrží danou rychlost po 10 minut, což není mnoho


To si nemyslím,
Symbol rýchlosti pneumatík predstavuje súčasť indexu zaťaženia a je to písmeno, alebo udáva maximálnu rýchlosť, pri ktorej môže auto niesť záťaž zodpovedajúcu indexu zaťaženia. Rýchlostný index udáva maximálnu priebežnú jazdnú schopnosť pneumatiky. Aký rýchlostný index má byť použitý, záleží na značke a type auta.
(Speed Index) - označenie maximálnej rýchlosti pneumatiky pri jej maximálnej povolenej nostnosti napr. H= 210 km/hod


To s tým časom je blbosť.
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 10. 2012 14:28

eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 31. 10. 2012 14:36

To sa mi teda nechce veriť, potom je to značenie zbytočné, veď predsa ak je homologizovaná na určitú nosnosť a rýchlosť, tak ju má vydržať bez ohľadu na to, ako dlho v nej bude. To je ako keď si kúpim kombinačky izolované do 300Voltov a budem robiť niečo a po piatich minútach ma zabije a výrobca povie, že to skúšali len 5 minút.
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 10. 2012 14:41

tak ono je to dané zcela jistě nějakou normou. Ať to nářadí pro elektrikáře, tak ty gumy. Že si jedni zvolili garanci omezenou časem ...
Navíc málokomu se poštěstí jet déle jak 10minut maximální rychlostí. I tak jsou tam rezervy jako prase. Zkoušel jsem jet 15minut na Hčkových zimákách jet 250 a no problemo. Otázkou je, jestli do toho kecá i teplota, tj. při -15°C ta guma nebyla tak namáhána.
Naposledy upravil eLzyx dne 31. 10. 2012 14:42, celkově upraveno 1
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 31. 10. 2012 14:42

:hm Idem zo srandy kontaktovať Matador, čo mi na to povedia :-))
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 10. 2012 15:05

asi jsem našel přesnější popis jak je ten rychlostní index definován.

Kód: Vybrat vše
The Speed Rating for tires is derived based on laboratory tests. Tires are mounted in contact with a large drum that simulates driving load and the speed is increased by 6.2 mph (10 km/hr) increments every 10 minutes until the maximum speed is reached.

viz http://www.tirebuyer.com/education/unde ... scriptions
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bert84 31. 10. 2012 16:24

Vana666 píše:proč by se v zimě nemohlo jet 270 ? Samozřejmě tedy v Německu, že jo

A nechápu smysl indexů u nás, když se se stejně nesmí nikde víc než 130 a na tohle vyhoví snad i bantamy ze zahradního kolečka. Nebo snad zákon počítá s porušováním ryclostníchh limitů ?


V Německu to jo,ale na naší D1 sotva...i když se nějaká vyjímka občas najde, viz.zprávy.
Zas chápu že je blbost, aby byly v česku indexy do 130 km, když může člověk cestovat i do jiných zemích kde jsou rychlostní limity někde jinde.
bert84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Filo0 31. 10. 2012 16:29

eLzyx píše:asi jsem našel přesnější popis jak je ten rychlostní index definován.

Kód: Vybrat vše
The Speed Rating for tires is derived based on laboratory tests. Tires are mounted in contact with a large drum that simulates driving load and the speed is increased by 6.2 mph (10 km/hr) increments every 10 minutes until the maximum speed is reached.

viz http://www.tirebuyer.com/education/unde ... scriptions


No tam píšu, že rýchlosť sa meria v krokoch, pričom každý krok trvá 10 minút a rýchlosť v každom kroku sa zvyšuje o 10km/h až kým nedosiahnu maximálnu rýchlosť pneu. Ale nevidím tam, že by pneu mala byť nebezpečná po 10 minútach jazdy na max, tak uvidíme, možno nám Matador poskytne rozlúštenie tejto záhady :D

tire's fixed maximum speed capability.
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 31. 10. 2012 16:38

Filo0 píše:Ale nevidím tam, že by pneu mala byť nebezpečná po 10 minútach jazdy na max

to jsem ani nepsal. Psal jsem to, že výrobce "garantuje" 10minut jízdy danou maximální konstrukční rychlostí pneumatiky. Co se děje pak je na triku řidiče (i když, řidič by prd dokázal i kdyby ta guma rupla v prvních 10minutách)
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 31. 10. 2012 16:46

A to teraz keď mám napríklad T do 190 km/h a idem tých 190km/h tak zapnem stopky na 10 min, po desiatich minútach spomalím na 185km/h a potom pridám zase na 190km/h tak to je ok? 8-D Príde mi to celé ako kravina, ale uvidíme :-]
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 31. 10. 2012 18:08

evlo píše:Slusny, muj vin mel jednou znaku 5 nebo 6 :)


jezkovi voci - pochopitelne slo o preklep. muj vozik ma vin 4mistnej (sportjacht) asi pred to pak daji nejaka pismenka. jde o to ze pojistovna prijala auto do pojisteni nechala si leta platit a pak odmitla plnit protoze to pojistene vozidlo nebylo to ktere zpusobilo skodu pojistene bylo to 16ti znakove a ne 17ti znakove :-)
mlaskac
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filo0 7. 11. 2012 16:00

eLzyx píše:
Filo0 píše:Ale nevidím tam, že by pneu mala byť nebezpečná po 10 minútach jazdy na max

to jsem ani nepsal. Psal jsem to, že výrobce "garantuje" 10minut jízdy danou maximální konstrukční rychlostí pneumatiky. Co se děje pak je na triku řidiče (i když, řidič by prd dokázal i kdyby ta guma rupla v prvních 10minutách)


Tak v Matadorke trochu asi prispali, tak odpoveď prišla až teraz, citujem:

Dobrý deň,

je potrebné pridržať sa technickej špecifikácie pneumatík ktorá je
predpísaná v Technickom preukaze od vozidla,
výrobca pneumatík homologizuje pneumatiky pre danú požadovanú rýchlostnú
kategóriu, pri danom predpísanom hustení a zaťažení pneumatiky.
Pneumatika musí v zmysle noriem EHK spľňať rýchlostný limit pri predpísanom
zaťažení a hustení na ktoré je homologizovaná.
Čiže maximálny rýchlostný limit SI - Speed Index je prepojený s príslušnou
max. povolenou záťažou - LI indexom nosnosti a predpísaným hustením
pneumatiky.

S pozdravom
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
220 CDi, 170PS, 400Nm - W204 navždy bokom <3
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Filo0
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkymajky 15. 5. 2018 17:23

Dočetl jsem se zde ,že u zmnich pneu mužu použit zmní pneu s nižším rychlostním indexem,ale musím na to upozornit cedulkou,nemáte s tím někdo zkušenosti?https://www.zupo.cz/pneu/zupo-radi/rychlostni-a-hmotnostni-index-pneu
majkymajky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 15. 5. 2018 17:43

Tvl, Filo0 to byl ten ze Žiaru?
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků