Zimní pneu na C4 - 195/65 R15

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aikoN 9. 8. 2012 22:02

Jaké zimní pneumatiky byste v tomhle rozměru doporučili? Jízda taková všehochuť - Brno, dálnice, Beskydy - dobrá směrová stabilita, záběr na sněhu,.... Zatím jsem rozhodnutý pro GY UG8, ale slyšel jsem, že jsou hlučné, což by mě trochu štvalo a tak uvítám i další alternativy.

Jo a co rychlostní index? Mám v TP u tohoto rozměru H. Můžu koupit zimní s T?
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 9. 8. 2012 22:49

Vredestein Snowtrack3. :-) V září je budu mít doma nové se zárukou v rozměru jako ty, protože je častý, ale nevhodná výhra. Takže prodej. http://pneumatiky.heureka.cz/vredestein ... 5-r15-91h/ Vítěz ADAC před 2 lety.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 8. 2012 07:03

rychlostní index "TL místo "H" použít můžeš, ale správně bys měl mít bd (pokud to auto umožňuje) nastavený limit na zimní pneu na 190km/h, nebo alespoň štítek v zorném poli řidiče s vyrováním na rychlostní omezení. Jinak UG8 bych se zase tak hlučnosti nebál a jako alternativu k nim ti nabízím Michelin Alpin A4
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 10. 8. 2012 07:27

aikoN píše:Jaké zimní pneumatiky byste v tomhle rozměru doporučili? Jízda taková všehochuť - Brno, dálnice, Beskydy - dobrá směrová stabilita, záběr na sněhu,.... Zatím jsem rozhodnutý pro GY UG8, ale slyšel jsem, že jsou hlučné, což by mě trochu štvalo a tak uvítám i další alternativy.

Mam Goodyear UltraGrip Performance 2 a tichoucke jsou maximalne
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 8. 2012 07:34

Ono je potřeba si uvědomit, že souhrn vlastností každé pneumatiky je vždy kompromisem a jeden lepší parametr je vždy vyvážen nějakou slabinou.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 10. 8. 2012 07:35

Zimní pneu se kupuje podle převažujících podmínek provozu.Debica Frigo 2 porazila na sněhu všechny ,ale na mokru třeba 70% oproti standardu.
Rattus rattus
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 10. 8. 2012 08:22

MELLO píše:Ono je potřeba si uvědomit, že souhrn vlastností každé pneumatiky je vždy kompromisem a jeden lepší parametr je vždy vyvážen nějakou slabinou.


Tohle napsal vazne Mello? 8-D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brasci 10. 8. 2012 08:28

To niekde opajcol :D ale od kedy sa vretil po tej pauze tak ma celkom konstruktivne prispevky :)
brasci
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 10. 8. 2012 08:29

Ani jeden smajlik :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hikeen 10. 8. 2012 13:39

Continental TS830. Mám 205/55 R16 a spokojennost. Brácha na oktávce 195/65 a taky spokojennost. Na sněhu jsou výborné. A řekl bych, že i životnnost ok. Už přežily tři zimy...
hikeen
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 8. 2012 13:43

hikeen píše:A řekl bych, že i životnnost ok. Už přežily tři zimy...


Jenže to je údaj, který sám o sobě nikomu nic neřekne, protože nepíšeš, kolik to bylo kilometrů, což může být dost podstatný rozdíl.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 10. 8. 2012 13:46

Ve sklepě jednoho domu gumy přežily 20 zim. I víc
Rattus rattus
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 10. 8. 2012 13:46

Já právě docela naprd, že já potřebuju gumu, která by neztrácela ani v jednom aspektu - dobrá na suchu, mokru, sněhu, ledu, ve vysokých rychlostech... :D

Díky za doporučení, mrknu na to :-)
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 10. 8. 2012 13:47

TS 850. Alpin 4
Rattus rattus
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hikeen 10. 8. 2012 13:50

ročně najedu přes 30. V zimě jezdím asi o něco míň. Nazouvám dle aktualní situace. těžko přesně ríct. Ale gumy mají myslím vyborné vlasnosti i životnnost.
hikeen
Pozorovatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků