Firma na klimatizaci do bytu Brno a okolí a klima obecně

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Heini 19. 6. 2012 18:13

Zdar,

V současné vlně horka jsem začal vážně uvažovat o klimatizaci do bytu. Nemáte někdo zkušenosti s nějakou firmou v Brně a okolí?

Uvažuju o klimatizování ložnice i obýváku - technicky by to bylo možné i jednou venkovní jednotkou, ale nevím, jestli to vůbec vyjde finančně líp, než dvě zvlášť. Taky by mě zajímalo, jak moc lepší je invertor než klasická on/off jednotka a jak moc se vyplatí finančně.

No a hlavně na kolik ta sranda může vyjít, všude jsem našel jenom ceny za jednotky bez instalace. Rád bych se vešel do takových 35 tisíc za obě místnosti, ale předpokládám, že je to čirá utopie. Objemy místností jsou cca 90m3 a 60m3 - v reálu je to míň, ale zase je to pod střechou, takže počítám raději víc než míň. Instalace by měla být poměrně jednoduchá a vedení trubek minimální.

Uvítám jakékoli rady a postřehy, díky.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 19. 6. 2012 18:18

Jednu jednotku do jedne mistnosti pri kratkem vedeni trubek mi rikali instalaci cca 6tis, za nejakych 12tis hardware ... ale jen jsem se byl informovat, kvuli 5 az 10dnich mi to za to nestoji a resim to mobilni klimou...
Vcera jsem mel v byte 22,5°C ... ale verim ze pod strechou by jsi to vyuzival od kvetna do zari :)
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 19. 6. 2012 18:25

My jsme měli včera přes den 30°C, večer teplota v ložnici spadla na krásných 25°C, ráno tam bylo přes otevřené okno 26°C... :hm Dneska je tady "jenom" 28°C a pěkně fouká, takže se to dá :D
Přesto, že naši měli byt taky pod střechou a tedy vím, co to obnáší, jsem v mladické nerozvážnosti opakoval jejich chybu a koupil byt v nejvyšším patře - no a už mě to opravdu přestává bavit ;-)
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 19. 6. 2012 18:29

Fuuuj, ja bych umrel a veskere uspory sel utratit za klimatizaci... v tvem pripade ber tu lepsi co ma variabilni prikon, tusim invertor se jmenuje, aby jsi neutracel tolik elektriku.ale v nejake solidni firme ti to doporuci poradi, ale v brne nic neznam...
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aikoN 19. 6. 2012 18:33

Tak pak napiš, jak jsi dopadl.

Já teda vedro snáším dost blbě, mám v pokoji "příjemných" 28 a ne a ne jít dolů svině jedna.

Vždycky mám celé léto problém se spaním
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 19. 6. 2012 18:34

V Makru mají klimatizaci za 7 tis.
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 19. 6. 2012 18:38

To joo ale montaz naplneni atd :)
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 19. 6. 2012 18:41

Hmm, cena dobrá, ale bůh ví, co to je :hm Počítám, že Makro mně to nenamontuje :-|
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 19. 6. 2012 18:41

Jean ViC píše:To joo ale montaz naplneni atd :)


Ano.
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprint 19. 6. 2012 18:42

V tom není náplň? To by prodávali nefunkční výrobek.
Jmenuje se to FAIRLAINE, nebo tak nějak. :D
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D1.8T 19. 6. 2012 18:46

Solidní firma by měla udělat nabídku na dodávku, "projekt" a montáž.

dodávka:
- výběr vhodný mašiny zohledňující nejen objem místností, ale i prostorový uspořádání místností, volnej el. příkon kterej máš k dispozici na jistíčích atp. Nejsem teď uplně v obraze, jak je to s odvodem kondenzátu. Mašiny v ČR už mají odpary kondenzátu. Co máme klimy v práci, tak všechny musí mít odvod kondenzátu, tohle je potřeba ohlídat.

projekt:
- návrh umístění vnitřních i venkovních jednotek
- někdy je potřeba navrhnout atyp. konzole
- propojení jednotek, trasy
- elektrický připojení, úprava rozvaděče
- eventuelní odvod kondenzátu

montáž:
takovýhle dvě jednotky by měla parta, při splněný stavební připravennosti namontovat za den, pokud nebudou moc dlouhý trasy. Plus elektrikář, plus zedník bourání, začištění.

Největší problémy s provozem jsem vždycky měl s kondenzátem, takže zjistit princip nakládání s kondenzátem, správně navržený odvodu. Vnitřní jednotky umístit tak, aby voda, která z nich může začít kapat nic neponičila.
1.0eb 5,6l/100km
D1.8T
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 19. 6. 2012 18:50

do 35tis se vejdeš naprosto v pohodě. jedna vnější a dvě vnitřní jednotky, nějaký trošku lepší...baj voko 20tis i míň. instalace, no tam bude oříšek asi ta vnější jednotka, někde v posledním patře, pokud to nemá přijít na balkon...to nevím. ale kdyby to bylo na balkon, tak maximálně 5tis. a některý delonghi klimy byly dřív dělaný tak, že nebyl problém si to zapojit svépomocí.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 19. 6. 2012 19:07

Hm, myslel jsem, že kondenzát se musí odvádět z venkovní jednotky... :hm To by bylo blbý, v obýváku mám vymyšlené místo akorát nad počítačem :hm

Jinak instalace bude opravdu krátkými trubkami, akorát to bude na štítové zdi, nicméně stát tam můžou na střeše sousedního baráku, byť hodně zkosené, takže nebude třeba žádná "horolezecká" instalace.

Kibitzi, jestli máš nějaké reference, sem s nimi, prosím. Já jsem našel zatím vždycky ceny od nějakých 15tKč za ty nejlevnější on/off klimy bez montáže. :-l
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Posraldescu 19. 6. 2012 19:45

Já mám ve firmě klimošku od Panasonicu a 100% spokojenost. Je tichá, účinná, dobře vypadá a byla levnější než Toshiba nebo LG.

Obrázek

Montovala nám to tahle firma: http://www.kvk-klimatizace.cz/klimatizace/
Každej nemůže bejt chytrej, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej (Švejk)
Posraldescu
Avatar roku 2011
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 6. 2012 20:03

Člověk, který udělal pro propagaci klimatizací asi nejvíc v ČR - http://aukro.cz/a-tepelne-cerpadlo-klim ... 71576.html
A některé skutečně koupíš, sešroubuješ a jedeš.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků