Problém s ruční brzdou u VW Passat

Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen, Ford EU, Smart...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod TRP_X 27. 2. 2012 14:58

U meho Passata rv 2009 se obcas pri pouziti el. rucni brzdy objevi hlaska "Zavada parkovaci brzdy" a rucni brzda nefunguje. po opetovnem pokusu napodruhe nebo napotreti zacne fungovat. Nevite, jak toto odstranit? Popr. kolik by stala oprava v servisu. Diky predem
TRP_X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 28. 2. 2012 19:29

Nedávno jsem to řešil a bylo vadné to debilní tlačítko/to fakt vymyslel ing./,chce to diagnostiku,ale někdy to nenapíše,já jsem použil tlačítko z jiného vozu a když jsem zjistil,že je to ono,tak pak jsem koupil nové.Stálo asi tágo.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 29. 2. 2012 09:55

Asi tágo za debilní tlačítko park. brzdy 8-D Tak to je mazec ( ikdyž je fakt, že by to mohlo bejt i horší )- holt, čím "víc elektriky v autě", nezbejvá něž platit a platit :oboze

Taky jsem na to koukal, když nám před dobou prvně nějakej model přivalil do salonu s el. parkovací brzdou- problémy se dali tušit- holt, automobilky nejsou živené nejen z prodeje aut, ale aj z následného prodeje náhr. dílů...každej myslí na zadní vrátka :/
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaWa 29. 2. 2012 14:16

Ty vadný tlačítka byly jen do cca 2007, takže bych v to moc nedoufal...i když samozřejmě může odcházet i něco novějšího...
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 29. 2. 2012 15:20

To je v klidu ta cena, já dával 1600 za otvírání kufru/nádrže od řidiče na deset starou Corollu.

Jinak známej měl na Passatu 06 taky závadu ruční brzdy a než zavřel garáž, auto sjelo a měl pařez v kufru :-D
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 29. 2. 2012 15:52

...pařez v kufru... :mrgreen: co dokáže "takové pitomé tlačítko" napáchat škody :D ale nutno podotknout, že by to mohlo dopadnout i hůř- třeba by ten pařez mohl mít v motoru, tam by nejspíš napáchal více škody :lol:
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 12. 9. 2017 18:31

Teď mě volal kamarád z dovolené, že se mu na Audi A8 4,2 TDI 2006 zablokovala (zasekl motorek) na zadním pravém kole elektronická ruční brzda. Dá se to nějak nouzově uvolnit aby se s tím dalo dojet?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 12. 9. 2017 19:06

nouzove snad jedine sundat kolo a rozpacit to za cenu zniceni motorku
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 12. 9. 2017 21:16

zítra se poptám kamaráda, co se v tom štoural (tuším taky na A8), povedlo se mu motorek nějakým způsobem "zrepasovat", tak z něj vytáhnu nějaký moudra
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 12. 9. 2017 21:33

Ještě mě napadá, že to postihl ten slejvák u Zadaru, kde dojel.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 9. 2017 07:32

jo to je dost možný , ono stačí když tam pronikne vlhkost, nebo třeba kapalina brzdová a je to f pííci.
ze Zadaru pár aut letos neodjede, koukal jsem na video z dronu, co lítal nad Ninem, který to psotihlo asi nejvíc a docela depresivní, před 2 měsícema jsme po těch mostech denně chodili a teď je po nich .-(
jinak odpojit baterku na čtvrt hoďky a pak zkusit, zda se to odblokuje...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 13. 9. 2017 12:06

Napsal ...Normálně jsem to vypáčil a třmeny pomlatil kamenem
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 13. 9. 2017 12:55

taky možnost, člověk se toho nesmí bát :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 13. 9. 2017 12:58

Tvl :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 13. 9. 2017 19:57

Murphyho zákon: nejde-li to násilím, zkus větší násilí.. 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků