pojistka na blbost a nehoda

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pavlek 22. 11. 2009 09:58

Hoj pánové a případně dámy,

mám takový problém, zkusím Vám požádat o radu.
Po půlce června se mi stala se služebním vozem nehoda, kdy jsem srazil zajíce. Zastavil jsem, obhlédl vůz a vyndal zajíce z masky vozu. Podle prohlédnutí vozu to vypadalo, že autu nic není, nikde nic neutíkalo, vše fungovalo jak mělo.
Od července jsem nastupoval k novému zaměstnavateli a firma od které jsem odcházel se rozhodla mi zavařit, auto dali do opravy a mě dali k úhradě spoluúčast u hovarijního pojištění. Protože mám pojistku na blbost, tak jsem v tom neviděl problém, informoval jsem se proto u pojišťovny, co vše potřebuji k nahlášení a vyřízení pojistné události. Dozvěděl jsem se, že mi stačí ´´předpis náhrady škody´´ a ´´ doklad o zaplacení´´. Veškeré tyto podklady jsem si zajistil a vše odeslal pojišťovně.
Jaké bylo ale mé překvapení, když mi nic proplaceno zatím nebylo a pojišťovna po mě vyžaduje další podklady: pracovní smlouvu (není problém doručit), velký TP vozu (majitelem byla leasingová spol. a nějak se jim nechce zaslat) a FA za opravu vozu (také je na leasingové společnosti). Na pojišťovně mi ještě sdělili, že bez techto dokladů mi nic nezaplatí a přitom předtím říkali něco úplně jiného.
jen doplním, že částka o kterou jde je nějakých 7.000 Kč.

Takže to shrnu, zajistil jsem si pojistku na blbost, abych v případě nehody byl krytý a opak je pravdou.
Chtěl jsem Vám požádat o radu, co by jste v tuto chvíli dělali?
Pavlek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 11. 2009 10:00

no bud bych se na to vykaslal, nebo bych si zajistil ty doklady.
anonymni

Odeslat příspěvekod Pavlek 22. 11. 2009 10:02

leasingovka nekomunikuje takže ty doklady nejde sehnat ... zkoušel jsem volat, doporučený dopis, .... a nic
vykašlat se na to, mě taky napadlo, pro někoho může bejt 7.000 nic, ale pro mě to je docela dost :(
Pavlek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CHiP 22. 11. 2009 10:07

Já jsem tudle chtěl uplatnit škoda 1200 Kč ... měl jsem dostat z pojistky 800 Kč, ale chtěli po mě takových dokladů, že jsem se na to radši vykašlal :D
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 22. 11. 2009 10:07

Ty to musíš komunikovat s tvým bývalým zaměstnavatelem a ten to pak vykomunikuje s leasingovkou.
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 11. 2009 10:09

Já být bývalým zaměstnavatelem, tak se na něj vyseru.

BTW: proto ke každé sebemenší kolizi se služebním autem volat policajty a všechno sepsat a řešit hned.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxie 22. 11. 2009 10:11

Mello: tak to byla první chyba, že nezavolal a nemá protokol.
Na druhou stranu, b.zamestnavatel po nem neco chce a on aby to mohl splnit, potrebuje neco od nich, nevidim nic spatneho na tom vyzadat si od nich ty podklady.
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divxfan 22. 11. 2009 10:11

jo a tady vidíte, jaký jsou pojišťovny ludry. mám pojištěný jen auto pr + hp a toť vše, i když mi horem dolem cpou pojistky na úraz, úmrtí, na barák. jediný, co bych byl snad ochoten platit je DAS, kde vím, že se věci snaží řešit a ne zametat pod koberec. při koupi novýho auta jsem se nechal ukecat do připojištění na další 4 roky, ale protože je to přes soukr., ne moc známou pojišťovnu, už se těším, až se budu s nima o něco handrkovat, pokud bude potřeba to využít.
divxfan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hyza 22. 11. 2009 10:12

MELLO píše:proto ke každé sebemenší kolizi se služebním autem volat policajty a všechno sepsat a řešit hned.

neviem si predstavit jak to robis na letisti :D
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 11. 2009 10:13

Pavlek píše:leasingovka nekomunikuje takže ty doklady nejde sehnat ... zkoušel jsem volat, doporučený dopis, .... a nic
vykašlat se na to, mě taky napadlo, pro někoho může bejt 7.000 nic, ale pro mě to je docela dost :(


posli vsem predzalobni upominku, proste ze je das v priade nesoucinosti k soudu
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 11. 2009 10:13

maxie píše:Mello: tak to byla první chyba, že nezavolal a nemá protokol.
Na druhou stranu, b.zamestnavatel po nem neco chce a on aby to mohl splnit, potrebuje neco od nich, nevidim nic spatneho na tom vyzadat si od nich ty podklady.


To není pravda. Ta pojistka není podmínka toho, aby jim vytopil 7 litrů. Oni chtějí 7 tyšic a je jim fuk ( a ani se jim nedivim ), že on to chce řešit z pojistky.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 11. 2009 10:13

hyza píše:
MELLO píše:proto ke každé sebemenší kolizi se služebním autem volat policajty a všechno sepsat a řešit hned.

neviem si predstavit jak to robis na letisti :D


Já ještě neboural a navíc poškodit letadlo, tak mi pojistka na blbost asi nepomůže. :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 11. 2009 10:14

to je zajimave, jak mello co jine vlakno, to jine nazory :)
anonymni

Odeslat příspěvekod MELLO 22. 11. 2009 10:14

Jsem ohebný, pružný a flexibilní. ;-]
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavlek 22. 11. 2009 10:14

při kolizi sem nevolal policajty protože to nevypadalo na větší poškození, dle prvotního zkouknutí jen prasklá mřížka a spoiler (- záležitost pár korun)
Pavlek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků