Dodge Nitro

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Bob 27. 4. 2009 19:00

Během servisu jsem měl na den půjčené Dodge Nitro 2,8 CRD 130 kW
Nehodlám tady psát recenzi, ale všiml jsem si dvou věcí:
1) při délce 458 cm je auto zvenčí velké, ale uvnitř extrémně malé - malé pro řidiče, malý zavazadlový prostor 389 l, velký je snad jen motorový prostor a oba nárazníky
2) motor 2,8 CRD je strašlivý - odhlučnění je naprosto nulové. Jezdil jsem s 1,9 TDI 66 kW, 2,0 85 kW od Toyoty, teď mám 3,0 160 kW od Mercedesu v Chryslerovi - vše naprosto normální, ale 2,8 v Nitru - opravdu strašlivý rámus - delší vzdálenost bych s tím jet nechtěl.
Oba důvody jsou pro mě dostatečné, abych Nitro nechtěl ani za poloviční cenu
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Marek194 28. 4. 2009 09:30

Nitro má tady odsud Fahrer, poví ti víc jak to je.
Na odhlučenní naftáků si stěžují všichni, pravda víc na vykopávku 2,0 VW než na tu 2,8 CRD od VM Motori.
Je fakt že amíci tam pro usa/can dávají jen benzínové V6 a ty problémy s hlukem mít nebudou... Co jsem zažil V6 od Chrysleru popř. Mitsubishi tak to je šepot květin :o)

No do budoucna má dodávat naftáky Fiat, tak uvidíme jak se s tím soudruzi z itáli poperou, jestli budou lepší jak jejich italští bratři z VM Motori :o)))
Marek194
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod fahrer 30. 7. 2009 14:32

Nevím, hlučnost se mi nezdá tak strašná, jak popisuješ. Možná byl poblém u toho "půjčovacího" kusu. Za volantem je místa dost a na zadních sedačkach je ho až abnormálně hodně.
fahrer
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 7. 2009 14:35

no a pak verte tragedum v diskusich
anonymni

Odeslat příspěvekod fahrer 30. 7. 2009 14:54

Přesně.
fahrer
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 7. 2009 15:01

ty mas to nitro v nejakem tom paketu ne?
anonymni

Odeslat příspěvekod fahrer 30. 7. 2009 15:06

Ne. Standartní SXT.
fahrer
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 7. 2009 15:07

tak to si to pak pletu a jako rikas, ze dobre jo? co ten nahon, to je full time, nebo pripojitelny, nebo jak?
anonymni

Odeslat příspěvekod Deli 30. 7. 2009 15:15

tak ale každopádně z venku je to hustokára :)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrer 30. 7. 2009 15:30

Jsem max.spokojen. Možná má chyby, ale splňuje přesně to co jsem si představoval a očekával. Náhon na zadek a předek připojitelnej natvrdo.
fahrer
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 7. 2009 15:42

tak to je dobre ze jsi spokojeny, mi se to taky libi, ale dizl nechcu a benal nevim zda chcu.
anonymni

Odeslat příspěvekod Bob 31. 7. 2009 00:34

fahrer píše:Nevím, hlučnost se mi nezdá tak strašná, jak popisuješ. Možná byl poblém u toho "půjčovacího" kusu. Za volantem je místa dost a na zadních sedačkach je ho až abnormálně hodně.

To já chápu, že jako vlastník jsi si na to auto a na ten rámus už zvyknul. 8-P
Ale zkus tam posadit někoho z běžné Octávky - a třeba za studena, nebo při pomalé akceleraci. Prostě je to nejhlasitější auto, které jsem řídil. I v servisu uznali, že je ten model trochu hlasitější.
Velikost - zvenčí je to super a auto nevypadá špatně. Ale vem si jeho délku, odečti oba nárazníky, odečti rozměrný motorový prostor a - co ti zbude? Prostor je ve smyslu karoserie SUV, posezu a výšky střechy - to ano, na délku - ne.
Vlastník těžko uzná, že je jeho auto špatné - resp. mu dané vlastnosti nevadí, je to varování spíš jiným zájemcům.
Goes:
myslím, že jsi spíš proti naftě, kdyby to byla jediná nafta, kterou jsem jel, byl bych také proti. Schválně si to vyzkoušej ...
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod fahrer 31. 7. 2009 05:48

Zřejmě jsi nepoužil ty čudlíky na sedačce. :-) Ten prostor je tam získán na úkor kufru, který je minimální. A když sedíš na zadní sedačce, tak se k opěradlům předních ani nepřiblížíš. Jinak nemyslím, že bych to hodnotil jako vlastník nějak zaslepeně, to už mám za sebou. O 300C jsem taky uvažoval, moc se mi líbí, ale bohužel nehodí, protože bych jí nevyužil. Nicméně tvoje hodnocení po jednom dní zapůjčení se mi prostě nezdá objektivní. Klidně se ale dál můžeme přesvědčévat o toho tady ta diskuze je. :nenapadne
fahrer
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod jandaxx 31. 7. 2009 07:06

fahrer píše:Nevím, hlučnost se mi nezdá tak strašná, jak popisuješ. Možná byl poblém u toho "půjčovacího" kusu. Za volantem je místa dost a na zadních sedačkach je ho až abnormálně hodně.

Já v tom seděl na výstavě. Jestli se Ti zdá, že je u řidiče dost místa na nohy, tak jsi asi invalida bez nohou/ nic ve zlém/. To auto má tak široký středový tunel a tak blbě vykousnutý, či blbě tvarovanou podlahu / už si to nepamatuji přesně, bylo to loni v Bratislavě / že se tam moc pohodlně sedět nedá a nohy není kam dát. Toť můj statický dojem.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod fahrer 31. 7. 2009 09:33

Souhlas. Už si to nepamatuju přesně. A o tom to je. 8-D
fahrer
Pozorovatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků