Diskuse o tématu Policajné kontroly a meranie (nemoderovaná)

Typické miesta blízkych stretnutí s policajnými hliadkami na Slovensku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mokus 13. 4. 2009 21:42

Tak jsem dnes podlehl sve neznalosti novych SK predpisu a fasl slozenku na 96E za udajnych 78 v NR...

Maje detektor sundan z okna, jsem si daval celkem bacha abych zhruba dodrzoval 50ku, nejsem si zcela jist, ale tolik jsem jet nemohl, kor pres svetelnou krizovatku, kdyz byla furt cervena...

Po chvilce debatovani a opakovani ze se tam muzu jet podivat na fotku a o tom kolik mam u sebe a po te co videli ze vice jak 25E to neni se jal vypisovat sek na 96E, ja na to ze to mne potom zajima ta fotka a ze bez ni nic nepodepisu mi uctive dovolil ze se tam muzu jet podivat (udajne zelena fabie s ramerem u zastavky), ja na to ze bez dokladu nikam nejedu, mi zacal vyhrozovat, ze za dannou rychlost mi muze odebrat ridicak, znovu mu rikam ze bez fotky mu nic nepodepisu, cajt na to ze mi muze odebrat ridicak a ze si pak muzu vozidlo nechat odtahnout, jsem podepsal, pod natlakem....

Co v takovych chvilich delat, fakt nevim co si u Vas muzou dovolit, ale tohle se mi zda uz prilis, hmm?
2,0 TDI, haldex, 7DSG ..140PS
2,0 TSI, torsen, 6man. ..211PS pístní kroužky a ventily už cajk
EX A4 2,0 TFSI torsen, 6man. ..200PS
EX EOS 2,0 TSI 6DSG ..211PS
EX A4 Av.. torsen, 2,5 TDI, 6man ..180PS BAU
G-One, iP8, GEKKO GE-1
mokus
Nováček

Odeslat příspěvekod messy 13. 4. 2009 22:15

Vodicak ti bohuzial mozu zadrzat, ak nemas na zaplatenie, do doby kym nezaplatis. To musel vymyslet nejaky *****. Chcel by som vediet ako to mozu riesit ludia, ktori cez SR iba prechadzaju.

Predtym ti ho mohli zadrzat pri prekroceni o 30 kmh v meste a 40 mimo. Po novom sa to tusim zrusilo, resp. som to nikde nenasiel a je to uz len o peniazoch.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matuS 13. 4. 2009 22:19

messy píše:Vodicak ti bohuzial mozu zadrzat, ak nemas na zaplatenie, do doby kym nezaplatis. To musel vymyslet nejaky *****. Chcel by som vediet ako to mozu riesit ludia, ktori cez SR iba prechadzaju.


nic proti mokusovi, ale to je ich problem.
ber to tak, ze velke problemy robia napr kamionisti, ktori ignoruju zakaz vjazdu na horske priesmyky, ked tadial nemozu prejst a smeju sa policajtom do tvare, pretoze po dostani pokuty to rovno zahodia, detto ked nemaju dialnicnu znamku.
EU este nema standardizovany system vymahania pokut a toto je odpoved na spekulantov.

Rakusaci ti nezoberu papiere, ale zoberie ti hodnotnu vec. Ked nic nemas, zadrzia auto...a divne to nikomu nepride.
--
matuS

http://www.remy.sk
matuS
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messy 13. 4. 2009 22:28

Este som zabudol. Keby ti aj vodicak zadrzal, musi ti vydat nahradny na papier, tusim na 15 dni.

Inak v NR okrese si policajti robia co chcu. Snad jeden z najhorsich okresov.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mokus 13. 4. 2009 22:30

messy píše:Vodicak ti bohuzial mozu zadrzat, ak nemas na zaplatenie, do doby kym nezaplatis. To musel vymyslet nejaky *****. Chcel by som vediet ako to mozu riesit ludia, ktori cez SR iba prechadzaju.

Predtym ti ho mohli zadrzat pri prekroceni o 30 kmh v meste a 40 mimo. Po novom sa to tusim zrusilo, resp. som to nikde nenasiel a je to uz len o peniazoch.


ale tady neslo o zadrzeni nez budu mit na zaplaceni (stejne jsem dostal slozenku/sek), ale o vyhrozovani odebranim... a tim padem k podpisu z donuceni
2,0 TDI, haldex, 7DSG ..140PS
2,0 TSI, torsen, 6man. ..211PS pístní kroužky a ventily už cajk
EX A4 2,0 TFSI torsen, 6man. ..200PS
EX EOS 2,0 TSI 6DSG ..211PS
EX A4 Av.. torsen, 2,5 TDI, 6man ..180PS BAU
G-One, iP8, GEKKO GE-1
mokus
Nováček

Odeslat příspěvekod messy 13. 4. 2009 22:57

Podla mna to len skusal. Nikde som nenasiel hranicu, za ake prekrocenie mozno vodicak zadrzat.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrejH 14. 4. 2009 09:01

messy píše:Vodicak ti bohuzial mozu zadrzat, ak nemas na zaplatenie, do doby kym nezaplatis. To musel vymyslet nejaky *****. Chcel by som vediet ako to mozu riesit ludia, ktori cez SR iba prechadzaju.

Predtym ti ho mohli zadrzat pri prekroceni o 30 kmh v meste a 40 mimo. Po novom sa to tusim zrusilo, resp. som to nikde nenasiel a je to uz len o peniazoch.



na vodicak bolo o 20 v meste a o 30 mimo mesta... Myslim ze po novom je to zrusene kvoli vyssim pokutam
AndrejH
Nováček

Odeslat příspěvekod AndrejH 14. 4. 2009 09:05

Mozna si nemal vobec zaplatit, zobrat si vodicak a stazovat sa ze si si nebol vedomi takej vysokej rychlosti, a odmietli ti ukazat dokaz. Tym ze zaplatis alebo si zobral zlozenku tak potom nemozes uz nic... Boh vie
AndrejH
Nováček

Odeslat příspěvekod Moof 14. 4. 2009 10:27

A na Slovensku neexistuje spravni rizeni? Nemuzes odmitnout reseni prestupku na miste?
Fanklub otce Fura
Moof
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrejH 14. 4. 2009 10:43

Moof píše:A na Slovensku neexistuje spravni rizeni? Nemuzes odmitnout reseni prestupku na miste?




mozes, no potom ta to v pripade dokazania moze stat poriadne draho myslim...
AndrejH
Nováček

Odeslat příspěvekod messy 14. 4. 2009 14:05

Moof píše:A na Slovensku neexistuje spravni rizeni? Nemuzes odmitnout reseni prestupku na miste?


Spravne konanie existuje, ale po novom su v nom pokuty od 150€ hore. Takze pri drobnostiach sa to moc neoplati, hlavne ak som si vedomy, ze velku sancu nemam.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moof 14. 4. 2009 14:37

No to jo, ale za popsane situace by mozne bylo lepsi jit do spravniho rizeni a do zadosti o spravni rizeni napsat, ze mu nechteli ukazat fotku prestupku a vyhrozovali odebranim ridicaku...
Fanklub otce Fura
Moof
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrejH 14. 4. 2009 15:30

Moof píše:No to jo, ale za popsane situace by mozne bylo lepsi jit do spravniho rizeni a do zadosti o spravni rizeni napsat, ze mu nechteli ukazat fotku prestupku a vyhrozovali odebranim ridicaku...



no tak vyhrazanie ze odoberu vodicak bolo na mieste. Je na policajtovi ci priestupok bude riesit dohovorom, pokutou alebo odobratim vodicaku... No kazdopadne to bol blbec ze nezobral od cudzinca 25e... Teraz ani neviem, co ked tu pokutu nezaplatis ked si z Ceska??? Nebude sa to riesit alebo ako vobec neviem. V Madarsku som dostal pokutu za rychlost a som sa vykaslal nato a nist sa nedialo...
AndrejH
Nováček

Odeslat příspěvekod messy 12. 5. 2009 10:57

Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ragamix 12. 5. 2009 11:01

viz moj prispevok na sme:

tak toto na radar naozaj nevyzera ;) to ze na to valentine reaguje laserovym poplachom znamena len to ze je tam instalovane infracervene prisvietenie. nechodim tade ale podla fotiek to tipujem na prehladove kamery s IR prisvietenim (nocne videnie) pripadne vazenie vozidiel za jazdy.. netreba hned robit paniku. nepodoba sa to na ziadne schvalene zariadenie na meranie rychlosti http://www.smu.sk/storage/root/PDF/cert ... cmepoh.pdf ..a vlastne ani na ziadne u nas neschvalene
ragamix
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků