Autopotahy ano či ne?

Fabia, Octavia, Superb,...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod HondaMan 21. 1. 2009 10:56

tak bych řekl, že mluvíme o skoro těch samejch...

za me fuj.

obzvlášť, když nový interier na šáde stojí 5 - 10 tkč :)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 1. 2009 11:34

Tak podle toho co píšete do nového auta potahy možné ne. Ale do starých určitě. Neumím si představit koupit starší auto a nedat si tam vlastní nové a čisté potahy.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axerák 21. 1. 2009 11:46

Připadne mi to tak 50 na 50. Tedy nerozhodně, ono asi i záleží na věku řídíče. Mladí, rozverní si tam potahy nedají a za pár let koupí další auto. Staří co už si koupí nové auto na důchod, tak určitě si tam ty potahy koupí víc si toho auto budou vážit.... :-)
Naposledy upravil Axerák dne 21. 1. 2009 11:47, celkově upraveno 2
Axerák
Nováček

Odeslat příspěvekod zigi 21. 1. 2009 11:46

Potahy do auta sam od sebe nekupuju, ale uz jsem mel 2 auta s potahy. Prvni auto byl wartburg, kde byli z vyroby hnusne sedacky a pres ne byli dane klasicke tygrovane potahy (šedo černá kombinace), tak jsem je tam nechal. Dalsi auta jsem koupil bez potahu a nemel jsem potrebuje je kupovat (napr. nissana jsme meli v rodine temer 10 let a interier byl i po te dobe stale jako novy, a to jsem tam na zadni sedacky rval i kolo). No a soucasne auto (ford sierra) potahy opet ma, neb jsem ho s nima koupil a nemel jsem potrebu je sundavat - byli uplne nove, na sedackach vytecne drzi a celkove auto v nich vypada lepe - barevne ladi s autem. Vlastne ani nevim, jak vypadaji ty sedacky bez potahu. Suma sumarum, chapu ze si nekdo potahy poridi a i beru ze je nekdo nechce. Pokud by nebyli sedacky uplne znicene ci hnusne, tak bych si potahy sam asi nekoupil...
Sierra fanda
zigi
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axerák 21. 1. 2009 11:50

Dobře jsi to napsal, že ladí s interierem, vytváří takový útulnější dojem.... :-))
Axerák
Nováček

Odeslat příspěvekod bojler 21. 1. 2009 12:28

Nemate nekdo odkaz na obrazek, kde by potahy ladily s interierem? Ja sem zatim videl vzdycky nakou levne vypadajici hruzu. Zajimalo by me, jestli existuje i neco na urovni.
bojler
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zigi 21. 1. 2009 13:31

bojler píše:Nemate nekdo odkaz na obrazek, kde by potahy ladily s interierem? Ja sem zatim videl vzdycky nakou levne vypadajici hruzu. Zajimalo by me, jestli existuje i neco na urovni.

Primo fotky z interieru nemam, ale aspon z venku je videt ze to ladi pekne
http://img233.imageshack.us/my.php?image=dsc00455zq5.jpg
http://img126.imageshack.us/my.php?image=dsc00436yq3.jpg
http://picasaweb.google.com/zikmund.martin/SierraSedan1990#5212412942733330130

Jak píše Axerák, interier je s potahy takovej utulnejsi - veselejsi. Original sedacky maji myslim takovou nic moc sedivou ponurou barvu...
Sierra fanda
zigi
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axerák 21. 1. 2009 13:49

Přesně tak, hned to auto dostane šmrnc... ;-)
Axerák
Nováček

Odeslat příspěvekod bojler 21. 1. 2009 14:52

Nezlob se, treba ses fanda veteranu, ale na me to pusobi spis usmevne. Dyt barva tech potahu je svetla cervena a lak je matnej tmavej... ale jestli se ti to libi, proc ne.

P.S. zda se mne to a nebo sou na tom novy originalni poklice Fordu? Vzdycky kdyz vidim dvacetilety auto s novejma poklicema , tak si predstavuju, jak ten majitel de do vobchodu a za 1500Kc si kupuje originalky misto toho, aby to nekde neukrad na parkovisti...
bojler
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janajda 21. 1. 2009 15:27

Tak se taky přidám - ve svém "autě" mám potahy jen proto, že sedačky z roku 79 jsou hodně unavený.
V dalších dvou autech používáme tílka jen vpředu, což nechápu, protože narozdíl od malých dětí řiič se spolujezdcem nebývají zdrojem drobečků a bordelu všeho druhu.
A v autě s origo potahy jezdím celkem často, rozdíl minimální, upevnění supr, navíc v autě se vozí psi, takže důvod je jasnej.
Celkově je můj názor na potahy asi takovej:
neorigo, popř. tílka nechápu, nemám rád a snažím se nepoužívat, pokud to není vyloženě nutný
origo potahy jsou fajn, ale člověk musí být hodně přesvědčenej, že mu to za těch několik litrů stojí
Garáž: P5008 1.6THP
Živě: Lenovo R500&T510
janajda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomKQT 21. 1. 2009 15:28

zigi - no tak to zrovna není případ, kdy potahy s autem ladí.
TomKQT
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 1. 2009 15:52

Auto černo-červené a potahy taky. Co bys ještě chtěl?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bojler 21. 1. 2009 16:11

Je cervena a cervena :) Dyt je to jako pest na oko.
bojler
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zigi 21. 1. 2009 16:52

Mno tak neni to ten samy odstin, auto ma trosku jinou barvu nez potahy, ale me se to tak libi. Ovsem kazdy muze mit jiny nazor. Rozhodne je to ale lepsi, nez standartni seda barva, kterou tyhle sierry meli. Ad. poklice jj jsou to original ford a dokonce mam dvoje :-P Jedny trosku osklivejsi na zimu a tyhle hezci na leto. Nicmene to neni muj vymysl, uz jsem je s autem koupil. Sam bych za ne rozhodne takovy prachy nikdy nedal, nebot na predchozim autem mi za rok ukradli poklice 2x a to byli jeste ke vsemu TESCO poklice za 50Kc kus. To bych musel byt magor, abych si koupil tyhle za cca 1500Kc :pozor Musim zaklepat, ze jsem cekal, ze ty poklice my nekdo slohne do mesice... :twisted:
Sierra fanda
zigi
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomKQT 21. 1. 2009 17:48

To že se dvě barvy označují česky stejným slovem (*) ještě neznamená, že spolu musí ladit :-P


(*) platí zřejmě jen pro muže, ženy většinou rozlišují různými slovy různé odstíny (cihlová, hrášková apod.)
TomKQT
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků