Ententiky,čert vyletěl z elektriky! LED žárovky 220V,máte?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vana666 8. 12. 2008 19:24

hm, asi tam rozdíly budou
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 12. 2008 19:48

Pokud stojí ecoLite 26W 110,- a vydrží stejně jako Philips, tak kupuji ty. Mají barvu 2700K, vedle Philipsky není vidět rozdíl - jsou v jednom lustru. Naopak teplejší světlo mi přijde nechutně žluté. Teď jsem ještě potkal mini - jsou kratší, tak hned ještě doplním lustr u rodičů.
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Auto1 8. 12. 2008 20:11

Návrh zákazu prodeje klasickch žárovek.
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev ... ?id=624363
Auto1
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Laff 8. 12. 2008 20:32

Vlastni zkusenost - LED zarovku bych zatim nedoporucoval. Koupil jsem neco podobneho (s tim rozdilem, ze mam 24xLED) jako je NAPRIKLAD tady:

http://www.elektro-paloucek.cz/led-20-z ... s_id=11456

Patice E27, rovnou na 240V- zadne trafo, mela by byt tepla bila, cena kolem 200,-. Svetlo je ale celkem studene, navic vhodne spis jen jako prisviceni, takova bludicka. Dosvit - kam je namirena primo, tak sviti cca4-5m, do boku uz je to horsi - po 3m tma. Pouzivam u vstupu do domu jako svetlo, ktere nezhasinam - kdykoliv v noci prijdu, trefim schody a zamek bez rozsveceni velkych svetel... Pristi rok je zrejme poridim na celonocni osvetleni prijezdove cesty - 2W prikonu na 1ks jsou fajn. Na nic vic bych si asi LED zarovku zatim neporidil, jedine ze by mela tak 10x vetsi svitivost a s tou barvou by to taky chtelo neco udelat - proste moc studena.

Samozrejme, jestli mate nekdo jine, hlavne lepsi zkusenosti, sem s nimi, rad si necham poradit napr.co se tyka znacky nebo typu.

Edit: na schodech mam tyhle: http://www.elektro-paloucek.cz/taxi-led ... ts_id=9276 Je tam myslim 9xLED, sviti taky tak akorat aby clovek nezakopl... spis pro paradu, normalni zarovka je tam nutnosti.
For a successful technology, reality must take precedence over public relations, for nature cannot be fooled... We have vastly underestimated how deeply ingrained are the organizational and cultural rigidities that hamper our ability to execute.
Laff
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antek II 8. 12. 2008 21:12

Takže transformátor je nezbytný a z omezení proudu si v poho spočítáš příkon.
Já ti rozsvítím LED když na to příjde na 230V i bez trafa.
antek II
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 8. 12. 2008 21:14

antek II: s jakýma ztrátama rozsvítíš při 230V bez trafa jednowattovou LED ?
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2008 21:30

Michal P píše:Já používám po celým bytě vč. hajzlu kompaktní zářivky a nestěžuju si. Jen hned nesvítí na 100%, ale to mě tak nevadí. Ty LED co jsem zatím viděl vždycky svítili víc do modra.

vč. hajzlu? No Míšo! Takový slušný chlapec.... :mrgreen:

Mám jednu LED žárovku (NO trafo) přímo prásklou do lampičky. Světlo je do modra, má moc malý rozptyl a je to spíše bludička, než plnohodnotná náhrada žárovky (jedné).

Koupil jsem to na vyzkoušení a líbí se mně na tom to, že se mně u tohoto světla dobře spí ... :D

Zajímavé mohou být LED žárovky pro noční přisvětlení pro děti - výhodou je menší rozbitnost a povrch není horký jako u klasické žárovky.

To co jsem koupil je něco takového - přesně to nevím, nemám už lístek ;-)
Od doby, co jsem LED žárovku kupoval mají i nějaké nové, jiné. ZDE :-)
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 12. 2008 22:06

Jaké má LED parametry a proudové nároky, můžete zjistit např. zde:
http://www.ges.cz/?ipp=12&lang=cz&cur=C ... rowse&of=3
Pokud má některé svítidlo s LED vyšší příkon, resp. proudový odběr, je to nejspíše kvůli tomu, že je v LED zataveno více přechodů ve společném pouzdře, aby více svítila. To pouzdro pak bude mít v horní části vybroušenou "čočku".
Jak LED funguje: Je to polovodičový přechod, v němž jsou elektrony emitovány do vyšší energetické hladiny, a pak donuceny zaujmout hladinu původní. Přebytečnou energii vyzáří jako fotony. Když do polovodičového přechodu pustíte vyšší proud, zničí se. Proto LED prakticky nehřejí (na rozdíl od žárovek) a spektrum vyzařovaného světla je dost úzké (např. červená LED svítí červeně i když má bezbarvé pouzdro). V případě bílého světla proto bude jeho barva spíš studenější.
anonymni

Odeslat příspěvekod kejki3 8. 12. 2008 22:13

Ke kvalitě LED
"Mohu jen potvrdit, že životnost LED, která je deklarovaná 30 000 až 100 000 hodin je někdy 30 až 100 hodin. Zatím je vesele vyměňuji v Hornbachu jak na běžícím páse. Jedná se o holandský výrobek Calex v ceně 340,- Kč se srovnatelným výkonem asi 18W běžné žárovky (24 LED). Takový krám si rozhodně nekupujte."
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 8. 12. 2008 22:36

Jintaj píše:... Proto LED prakticky nehřejí (na rozdíl od žárovek) . ..

LEDky co nehřejí taky moc nesvítí
LEDky co svítí hřejí
samozřejmě ne jako žárovka, ale jako výkonem srovnatelná zářivka
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 13. 12. 2008 11:04

Takze porad zadna nahrada za nenazrany zarovky a jedovaty zarivky :roll:
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 13. 12. 2008 12:57

Teď jsem poprvé (no jo jsem zpozdilý :-P) viděl novou generaci žárovek. Místo vlákna je malý halogen a ušetří to cca 30%, ale cena je kolem 100,- od Philipse v Hornbachu. Počet provozních hodin jsem nehledal, mně ty reflektorové trubičky dost odcházely.
Rodiče po dvou dnech reklamovali úsporku, přestože měli doklad a dokonce si je prodavačka pamatovala, tak se tvářila, že jí podstrkují nějakou starobu. Nevím, jak by čuměla, příjít po roce.
kejki3
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod King of Potato People 13. 12. 2008 13:07

nahrada za zarovky je tu dlouho... svice, velka vyhoda je v tom, ze je zrejme, kdy ten kram dosviti...
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 13. 12. 2008 13:11

halogenu bych se bal, ze shori do tydne
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 13. 12. 2008 13:49

kejki3 píše:Teď jsem poprvé (no jo jsem zpozdilý :-P) viděl novou generaci žárovek. Místo vlákna je malý halogen a ušetří to cca 30%, ale cena je kolem 100,- od Philipse v Hornbachu. Počet provozních hodin jsem nehledal, mně ty reflektorové trubičky dost odcházely.
Rodiče po dvou dnech reklamovali úsporku, přestože měli doklad a dokonce si je prodavačka pamatovala, tak se tvářila, že jí podstrkují nějakou starobu. Nevím, jak by čuměla, příjít po roce.


Tak tvarit se mohla jak chtela, i kdyby ji tam reklamovali starou misto nove. Uznat musi...
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků