Dovoz auta z Rakuska alebo Polska - rady

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod jahvodka 13. 7. 2008 18:43

Ahoj,
nedavno som tu od vas chcela poradit, ako je to s dovozom jazdenych aut z Nemacka.
Rakusko a Polsko mam predsalen blizsie, tak ma napadlo kupit jazdene auto tam. Mate s tym iekto skusenosti?
Da sa na aute kupenom v Rakusku alebo Polsku prist sem na Slovensko (doviezt sa na nom) a ak hej, co k tomu clovek potrebuje?
Za dobre rady a skusenosti dakujem :)
+ viete poradit nejake dobre stranky, ktore sa v Rakusku(Polsku) predajom jazdenych aut zaoberaju?
Dakujem:
BUBANovi za pomoc v sekcii Motorola! :)
thePrayerovi za pomoc z avfora :)
jahvodka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 13. 7. 2008 21:20

tak v Polsku to bude stejně "import" z okolních zemí... :)) ne, Polsko tam bych auto fakt nekupoval, Rakousko je ok, to je normální civilizovaná země :)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jahvodka 13. 7. 2008 22:42

dakujem, a da sa nejakym sposobom do tam kupeneho auta nasadnut a odviezt sa na nom? Myslim v Rakusku, ci je tam nieco take ako v Nemacku - ze docasna znacky, skratka nieco, aby sa auto nemuselo dovazat a podobne
Dakujem:
BUBANovi za pomoc v sekcii Motorola! :)
thePrayerovi za pomoc z avfora :)
jahvodka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papluh 14. 7. 2008 00:13

Prevozne znacky existuju snad vsade v EU. Je len rozdiel ako sa vydavaju, niekde to maju pekne komercionalizovne a fungujuce ako v Nemecku. Inde sa to vydava priamo na urade zo zasob co maju tam. A niekde ako napr na Slovensku je to na dlhe lakte a musis to vybavovat dost dopredu.

Ak sa nemylim v Rakusku sa vsetko ohladom znaciek vybavuje na urade. Nejaky ten rok dozadu kamarat kupoval nove auto a nakoniec sa rozhodol pre prevoz na odtahovke pretoze to bolo cenovo porovnatelne (BA-Vieden neni tak daleko) a mohol to auto zobrat hned. Ci by to cakanie na znacky bolo len neochotou predajcu, alebo je v Rakusku bezne neviem.

edit: http://www.oeamtc.at/netautor/pages/res ... 98249.html
papluh
Nováček

Odeslat příspěvekod jahvodka 14. 7. 2008 08:24

Super, dakujem moc pekne.
Prave ta byrokracia a dlhe vybavovacky ma odradzaju. Ak by mi auto doviezli z Viedne do BA do 4000-5000 bolo by to ok, napriek tomu, ze v BA nebyvam a musela by som pricestovat
Dakujem:
BUBANovi za pomoc v sekcii Motorola! :)
thePrayerovi za pomoc z avfora :)
jahvodka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jahvodka 17. 7. 2008 21:51

Pozna niekto nejake dobre autobazari v Rakusku? Respektive nejake zaujimave webky, kde by sa dali pozriet auta v Rakusku?
Dakujem:
BUBANovi za pomoc v sekcii Motorola! :)
thePrayerovi za pomoc z avfora :)
jahvodka
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelby 18. 7. 2008 06:27

Minuly mesic jsem v Rakousku koupil auto /asi 50km od Widne / od soukromeho majitele,ten jel na pojistovnu Generali a tam auto odhlasil a ja jel do Widne do Helvezia pojistovny tam jsem zaplatil 329 Eur a dostal prevozni znacky na 3 dny.Pak jsem s nima jel zpet pro auto a hura domu. Takze vse OK az na tech 329 Eur.
pavelby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 18. 7. 2008 07:14

Teda 329 Eur je docela peklo, v Nemecku vyjdou petidenni zlute prevozky i s pojistenim na nejakych necelych sto eur a deset minut zarizovani.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAYOZXR 19. 1. 2009 00:07

prosim poradte daku rakusku stranku kde sa da kupit ojazdene auto,chcel by som si daco priviest ale neviem kde najst daku inyertnu stranku odtial,prosim poradte niekto,moj E-MAIL je "mayo_zxr@azet.sk"dakujem P.S.prosiiiiiim
MAYOZXR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MAYOZXR 19. 1. 2009 00:08

"autoscout24.at"aj tam su dake
MAYOZXR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 16. 2. 2009 17:34

takze prenosne spzky dostanem v nemecku priamo na mieste predaja? hocijaky predajca aut to vie namieste vybavit bez oznamenia vopred?spravne tomu rozumiem?

Lebo si chcem ist po nove afto do nemecka. a zatial je to trosku na dlhsie lakte
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papluh 17. 2. 2009 01:05

Nie, vybavuju sa na urade, tj treba tam bt v ramci pracovnych hodin - potom zalezi od vytazenosti, ale rekord boli znacky za cca 10 minut v jednom malom mestecku (v Dusseldorfe na urade v 'automobilovej ulici' to boli cca 2h).
Ale vie ich vybavit aj predajca ak sa snim dohodnes dopredu.
papluh
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 2. 2009 08:33

Ako to je s tymi prevozkami. Da sa s nimi prist z Nemecka az na Slovensko? Alebo iba po hranice a tam treba mat uz Rakuske/Ceske a u nas Slovenske?
anonymni

Odeslat příspěvekod Anonymni 17. 2. 2009 08:49

nemusis, na prevozkach muzes jet kam chces, ale pojistuje se to jen na ridice takze nesmis s sebou nikoho prevazet... to vybaveni zalezi na prodejci, kdyz se s nim domluvite tak vam ty prevozky vyridi... kazdopadne ja zazil cekani na znacky cca 3 hodiny.. :-/ ale jako meli fofry, myslim ze tehda cekali az prodaj ja nevim 4 auta a vyslali poskoka pro znacky... bylo t ov mnichove na ty jejich strasse kde je asi 150 autobazaru..
Anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 2. 2009 09:45

Aha, dik. Ked by som si vybavil poistenie uz na SK dopredu na zaklade VIN, tak by nemal byt problem ani so spolucestujucimi predpokladam.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků