Diskuse o tématu Policajné kontroly a meranie (nemoderovaná)

Typické miesta blízkych stretnutí s policajnými hliadkami na Slovensku

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ragamix 12. 1. 2007 18:35

auto1 - zaujimava uvaha.. odpoved neviem lebo nepoznam moznosti toho systemu ale je mozne sa bude brat len +130km/h.. ale sameho by ma to tiez zaujimalo takze ked daco zistis..
ragamix
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ragamix 19. 12. 2007 15:23

tak uz je to tu. zatial len link - nic som este necital
http://www.minv.sk/pk/2007/ARCHIV/KM-259/zoznam.htm
ragamix
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ragamix 19. 12. 2007 17:53

takze zatial par postrehov k pripravovanej novele:

zakaz detektorov, rusiciek a ich montaz do/na vozidlo
§ 3 (3)Vybavenie motorového vozidla a používanie technických prostriedkov a zariadení, ktorých činnosť umožňuje odhalenie alebo ovplyvňovanie funkcií technických prostriedkov používaných policajtom pri plnení úloh na úseku výkonu dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky je zakázané. Tento zákaz platí aj v prípade, ak také technické prostriedky používajú iné oprávnené osoby.

jazdit sa ma pokial je to vzhladom na situaciu mozne len v pravom pruhu aj v meste
§ 10 (1)Na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi vyznačenými na vozovke v jednom smere jazdy sa jazdí v pravom jazdnom pruhu pri pravom okraji vozovky. V ostatných jazdných pruhoch sa smie jazdiť, ak je to potrebné na obchádzanie, predchádzanie, otáčanie alebo na odbočovanie, alebo pri súbežnej jazde podľa odseku 2

max 50km/h v obci
§ 16 (4)Vodič smie v obci jazdiť rýchlosťou najviac 50 km.h-1, a ak ide po diaľnici v obci alebo po rýchlostnej ceste v obci, najviac 80 km.h-1

zakaz otacania sa na krizovatke (teraz je zakazane otacat sa len na krizovatke s riadenou premavkou)
§ 22 (4)Vodič sa nesmie otáčať a cúvať: b)na križovatke; otáčať sa smie, ak to dovoľuje dopravná značka alebo dopravné zariadenie

min rychlost na dialnici 80km/h (teraz je to tusim 50km/h)
§ 35 (1)Diaľnicu môžu používať len vodiči motorových vozidiel. Na diaľnici smie vodič motorového vozidla jazdiť rýchlosťou najmenej 80 km.h-1

povinne zimne gumy.. snad jedina pozitivna vec
§ 38 (1)Ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza vodič motorového vozidla kategórie M a N10) môže také vozidlo použiť v cestnej premávke len ak, je toto na všetkých nápravách vybavené pneumatikami so zimným dezénom
(4)Vodič motorového vozidla je povinný zabezpečiť splnenie podmienky podľa odseku 1, ak vzhľadom na ročné obdobie možno predpokladať, že na trase, ktorou bude s motorovým vozidlom prechádzať sa bude na vozovke nachádzať súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza.
(5)Policajt je v súvislosti s premávkou v zimnom období oprávnený zakázať vodičovi jazdu alebo prikázať smer jazdy, ak vozidlo nie je vybavené pneumatikami podľa odseku 1. Takéto oprávnenie sa vzťahuje aj na vodičov vozidiel iných kategórií než tých, ktoré sú uvedené v odseku 1

tak zatial asi tolko.. super ze..
ragamix
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 19. 12. 2007 17:57

Povinné zimní gumy?? To tam není :mrgreen: Jen pokud je sníh. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ragamix 19. 12. 2007 18:30

mohlo to samozrejme byt lepsie ale je to lepsie jak nic. dalsia moznost bola vymedzit od kedy do keby ich musis mat alebo urcit ze ich musis mat ked je priemerna teplota pod x stopnov C.. vsetko ma nevyhody a nevyhody. a namraza cez zimu nebyva az taka vynimocna vec ze
ragamix
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 12. 2007 02:10

No super, 50tka v meste bude likvidacna. Uz vidim ako cele mesto zo dna na den spomali o 1/3. Preco musime preberat aj uplne blbosti z "vyspelej" Europy?

A tie technicke prostriedky - to su aj POI v navi?
anonymni

Odeslat příspěvekod ragamix 20. 12. 2007 07:36

hej ved uz teraz kopa expertov jazdi "pre istotu" 50.. potom budu chodit 40. navyse su krizovatky tak blbo zosynchronizovane ze niekde treba ist 80/90 aby si stihol zelenu..

neviem ci by sa to mohlo vztahovat aj na navigacie(?).. neviem ci ich cinnost umoznuje to co je tam napisane. priamo podla mna nie -- priamo to umoznuje len detektor.

inak rozmyslal som nad jednou vecou ohladom zakazu detektorov. sice len detail ale: "Vybavenie motorového vozidla a používanie..". co sa povazuje vybavenie motoroveho vozidla? u pevnych sad je to celkom jasne ale ako je to s prenosnymi? je vybavenie len to ak je detektor na skle/clone alebo aj ked ho mam v kufri alebo v priehradke?


pad dalsich postrehov:
nehovorte potom certom pri nezavaznej konverzacii ze ste uvanaveni:
§ 4 (2)Vodič nesmie e) viesť vozidlo, ak jeho schopnosť viesť vozidlo je znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou

a este jedna megablbost na rano - kruhovy objazd - prednost ma ten kto do necho vchadza (cize presne naopak ako v CR)
§ 20 (5) Vodič vchádzajúci do kruhového objazdu označenom príslušnou dopravnou značkou je povinný dodržať smer na kruhovom objazde vyznačený šípkami. Vodiči vchádzajúci do kruhového objazdu majú prednosť v jazde, ak dopravnou značkou nie je ustanovené inak
s tym suvisi aj: (toto je uz rovnake)
§ 30 (5)Znamenie o zmene smeru jazdy vodič nedáva pri vjazde do kruhového objazdu. Pri jazde po kruhovom objazde vodič dáva znamenie o zmene smeru jazdy, ak z takej križovatky vychádza a v prípadoch uvedených v § 10 ods. 4.
ragamix
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 12. 2007 16:00

tie kruhace som dodnes nepochopil a jazdim tam podla kolony predo mnou :). Ale jedna vec, nemame moc male kruhace na to, aby mohli v nich ostat stat auta? Preco sa proste kruhac nevyprazdni a potom do neho vojdu dalsie auta. Pripada mi to logickejsie.
anonymni

Odeslat příspěvekod ragamix 20. 12. 2007 17:53

inak zistil som ze ani v CR to uz neplati (po 1.7. to asi zmenili..) v CR mal predtym prednost ten kto isiel po kruhaci

jasne logicke je aj podla mna to ak ma presnost ten kto ide po objazde.. inak sa objazd lahko upcha (mozes vojst ale nemozes ist von). . asi zato su vsade trojuholniky. v praxi sa teda asi nic moc nezmeni ale ide o princip
ragamix
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 20. 12. 2007 18:02

ragamix píše:ad Dr. 120L .. k rychlosti - ty snad jazdis len na vianoce a velku noc.. takze celkom chapem co si napisal.. pre teba je podla vsetkeho aj 50tka sialena rychlost. pre tvoju bezpecnost ale hlavne pre bezpecnost ostatnych normalnych ludi doporucujem aby si radsej za volant uz nesadal..

zvysok nebudem komentovat lebo by to evidentne nemalo v tvojom pripade ziadny zmysel.. v istom zmysle je mi ta luto...


sem rád čoboláku že jsi se informoval jak dlouho jezdim, kdy a jak rychle .. doporučim změnit informátora rptože ten tvůj to asi přehnal y denní dávkou omamných látek :wink:

Já jezdím podle předpisů, ne sice striktně ale dá se říct že limit nepřekračuji často ... bude to i tím že jeydím převážně po Praze což se rovná poskakování po pár metrech kde není moc prosotu cokoliv vymejšlet ... ale ani na dálnici to nepřeháním, "posadim" ručičku na stotřícu a jedu ... o co mě jde především je bezpečnost provozu jako celku. úplně nejlíp se mi jezdilo měsíc po zavedení bodů ...
Dr. 120L
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ragamix 20. 12. 2007 19:02

nesmies toho tolko hulit.. reagujes na prispevok ktory ma skoro rok (!!!) okrem toho laskavo ma neoslovuj "cobolaku" nenisom tvoj kamarat z ustavu!
ragamix
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimi14 22. 5. 2008 17:32

inac teraz si to tu citam ta prednsot na kruhacoch je preto ze ked neni inac adne znackou tak je to ako krizovatka kde ma vozidlo prichadzajuce sprava vzdy prednost, ale zatial som nevidel ziaden kruhac kde by nebolo napisane daj prednsot v jazde ze by bol bez oznacenia vsetky amju bud stop alebo daj prednost v jazde
BMW 520i M50 150k. <<-- bohužiaľ ex. Vydržalo 1 deň.
Pamätajte si. Nikdy nepožičiavajte 150k RWD chalanovi čo má 70k FWD.
mimi14
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ragamix 23. 5. 2008 11:43

ano jasne je to tak ako pises ale je to nezmysel lebo takto sa kruhac lahko zapcha (mozes vojst ale nevyjdes von lebo davas prednost) straca sa cely zmysel kruhovaho objazdu
ragamix
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimi14 30. 8. 2008 18:17

a preto sa to ani nerobi a vsade je daj prednost v jazde.
Ale ine som chcel vie niekto ci tie 2 budky na D1 pri Novom Meste nad Vahom v smere na PN asi 1.5km od odbocky su aktivne? Su na oboch stranach dialnice cize snimaju aj na PN aj na NM smer. Neviete niekto alebo nedoslo niekomu uz nieco?
BMW 520i M50 150k. <<-- bohužiaľ ex. Vydržalo 1 deň.
Pamätajte si. Nikdy nepožičiavajte 150k RWD chalanovi čo má 70k FWD.
mimi14
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtb_ 9. 9. 2008 19:52

[quote="mimi14"som chcel vie niekto ci tie 2 budky na D1 pri Novom Meste nad Vahom v smere na PN asi 1.5km od odbocky su aktivne? Su na oboch stranach dialnice cize snimaju aj na PN aj na NM smer. Neviete niekto alebo nedoslo niekomu uz nieco?[/quote]
kolega jazdil dlho okolo bez toho aby vedel o nich. Doteraz nič. A to minule bol lustrovaný na polícii.
mtb_
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků