Kvalita PHM u jednotlivých čerpacích stanic

Které palivo je výhodnější?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Majkie 17. 7. 2007 10:56

No v čem je Shell nejlepší? Jsou někde k dispozici srovnávací testy nebo tak něco? Nevím, čím to je, ale já nikdy rozdíl nepoznal, jestli Shell, OMV nebo RobinOil či podobné. U úplných noname netankuju, ale jestli Esso nebo Robin, to už mi nevadí. Zajímalo by mě, jestli za dražší benzín, co je na Shellu, dostanu do té mé Hondy lepší palivo.
Ignorance is bliss
Majkie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 17. 7. 2007 10:56

Hondě už nic nepomůže... :D
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkie 17. 7. 2007 11:02

Deli: Aspoň vydrží a nebudu muset kupovat užrané poruchové BMW a na marchrování si radši pořídím motorku. :D
Ignorance is bliss
Majkie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 7. 2007 11:04

já tankuju naftu, a to u shellu nebo Esso. A zatím nemám celkem žádný problém
anonymni

Odeslat příspěvekod Deli 17. 7. 2007 11:05

Majkie: OK :D Tak to někdy zkus, vem pár nádrží VP racingu a uvidíš... 8) A takový ty nesmyslný kecy, že ti to bude žrát 3/100 navíc, nesmíš brát vážně ;)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Manli2 17. 7. 2007 11:08

Deli píše:Majkie: OK :D Tak to někdy zkus, vem pár nádrží VP racingu a uvidíš...
Manli2
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkie 17. 7. 2007 11:09

Deli: VP racing je něco jiného. Mně jde o běžný nat 95, který je na Shellu dražší (až na výjimky).
Ignorance is bliss
Majkie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deli 17. 7. 2007 11:11

Majkie: Tak s tim nic moc nevymyslíš... je to obyč 95-ka :)
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Bronzový avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 17. 7. 2007 11:12

Majkie píše:No v čem je Shell nejlepší? Jsou někde k dispozici srovnávací testy nebo tak něco? Nevím, čím to je, ale já nikdy rozdíl nepoznal, jestli Shell, OMV nebo RobinOil či podobné. U úplných noname netankuju, ale jestli Esso nebo Robin, to už mi nevadí. Zajímalo by mě, jestli za dražší benzín, co je na Shellu, dostanu do té mé Hondy lepší palivo.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkie 17. 7. 2007 11:32

mfilip: Přesně to si taky myslím. Ale často se tu vyskytuje věta "Tankuju pouze u Shellu" jakoby tam byla záruka nejvyšší kvality v ČR. Každopádně se evidentně daří Shellu tak působit. Praktické důkazy jsem ale nikdy neviděl (nezávislý test kvality). Jenže takový test by se asi neobešel bez drsného "ovlivňování", protože by mohl mít nemalý vliv na zisky různých benzínek. Jenom vím, že v drtivé většině případů je běžný nat 95 u Shellu dražší než jinde. Tak mě zajímá, co za to nabídne navíc krom dobrého pocitu, že tankuju u Shellu.
Ignorance is bliss
Majkie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tommy11 17. 7. 2007 11:38

Autíčko za 29,- :lol:
Fiat Grande Punto 1,4/8V dynamic 3D; oranžová merengue
Koukněte také na naše webové stránky (viz. www :) )
Tommy11
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 17. 7. 2007 11:43

eLzyx píše:On je to obrovský rozdíl kde se tankuje. Měsíčně najezdím 2500km jedním autem, takže to lze vysledovat.
Když tankuju na ONO v Teplicích, tak mám až o litr na sto větší spotřebu. To je asi nejhorší benzín v mém okolí.

Nejlepší benzín co v mém okolí je v Bílině u Lidlu(nepatří k sobě), je levnej 28,50Kč, subjektivně se na něj jezdí dobře - auto jde tzv za plynem, motor neklepea/quote]
Kolega jeden čas tankoval u Ona (kousek od Teplic) a když potom jednou jel někam dál a natankoval normální benzín, auto začalo jezdit úplně jinak.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 17. 7. 2007 11:53

Majkie píše:mfilip: Přesně to si taky myslím. Ale často se tu vyskytuje věta "Tankuju pouze u Shellu" jakoby tam byla záruka nejvyšší kvality v ČR. Každopádně se evidentně daří Shellu tak působit. Praktické důkazy jsem ale nikdy neviděl (nezávislý test kvality). Jenže takový test by se asi neobešel bez drsného "ovlivňování", protože by mohl mít nemalý vliv na zisky různých benzínek. Jenom vím, že v drtivé většině případů je běžný nat 95 u Shellu dražší než jinde. Tak mě zajímá, co za to nabídne navíc krom dobrého pocitu, že tankuju u Shellu.a/quote]
Souhlas. Ja mam na Shell nazor stejny asi jako na Skodu v CR. Shell opravdu vymyslel vyborny marketingovy tah, kdy zavedl program Smart bodu - kdyz kazde rano vidim, ze kdejaky traktorista z mestskych technickych sluzeb ci zdravotnik tankuje na Shell, tak si rikam, prima, platime z nasich dani to, aby si verejne sluzby nakupovaly nejdrazsi benzin. Na druhou stranu ale i nase firma, mela se Shellem nejakou smlouvu a nase firemni auta, cca 20, mohla tankovat jen u Shella, ale za cenu, ktera byla levnejsi od ostatnich nabidek, takze marketing ma Shell vyborny a fakt, ze na Shell tankuji policisty nemusi znamenat, ze by tankuji nejdrazsi benzin. Ani na Ostravsku ted vyjimecne neplati, ze Shell je nejdrazsi - dokonce v Ceskem Tesine je casto levnejsi nez Slovnaft, ci benzina, ci noname. Nejdrazsi benzin tu ma spise OMV nebo Agip. Na Shellu jsem N95 nikdy netankoval, ale mozna na tech jejich dovozovych V-Power neco muze byt, aspon to par lidi rika. Ted mam zajimavou zkusenost na benzin od Slovnaftu - nevim, cim to je, jestli ruskou ropou ci jinou rafinerii, ale na ten benzin mam z niceho nic nejlepsi spotrebu a chvilemi si myslim a doufam v to, ze se mi podari prolomit 1000 km na 1 nadrz - tankoval jsem u Slovnaftu poprve a znam dobre chovani rucicky palivove nadrze v prubehu najezdu km a doposud tam kde rucicka bezne byla pri 750 km , tak je tam az pri 850 km, nevim zatim to vypada moc dobre. Najezd a prubeh km mam stejny.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod racek 17. 7. 2007 12:04

Tankuju kdyz je treba a zadny rozdil jsem krom toho shellu nezaznamenal. Ale to mohl byt klidne spatne kalibrovanej stojan, jinak je mi jasny ze spotreba nestoupla o 3 litry ale spis ho tam proste stojan pustil mene, nez napsal na pocitadle.
Ranní ptáče dál doskáče, víc sežere a dřív chcípne.

***FCUK OF SHELL***
racek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 17. 7. 2007 12:23

Myslím že tankovat VPD u Shellu je u některých typů naftových motorů pro klid duše žádoucí.Osobně si myslím že u benzínu jsou problémy a přípdné poruchy díky špatnému benzínu minimální.To u nafty je to kapku jinak- teda zásadně.Klasický(obyč) Shell- nafta nemá cenu brát, je stejný jako jinde.viz popisovaný problém víše.Osobně beru VPD a střídám to OMV- v naftě mají málo síry.Jinde pro jistotu neberu.
T.E.CH
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků