Expedice Černobyl 2007

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Harry® 23. 5. 2007 09:37

Alexx píše:[quote="Harry®"; ...
No zkušeností moc není, já už jsem na Ukrajině jednou byl, ale jenom v Užhorodu. Zkušenosti s cestováním mám zatím spíš na západ. Věkový průměr je 21, (23+19)/2 zatím. Každopádně se rozhoduj rychle, uzávěrka je posledního května. Víceméně už počítáme s tím že budeme dva, ale někdo třetí by nám to výrazně zlevnil.

Auto už jsem sem myslím někde psal, VW Scirocco, detaily viz podpis u Leccových příspěvků.c/quote]
Tak to by šlo, já se jen bál, že bych se neměl s kým bavit, pokud byste mi mohly dělat tatíky (je mi taky 19). Ještě o tom popřemejšlim ale vidím to slibně. Někdo z vás umí rusky nebo tak něco, já jenom anglicky, ikdyž nevím jestli budu rozumět angličtině s ruským přízvukem... :oops: ?
Oltcit 11R - 4boxer 8v OHC vzducháč 1129ccm 42kW@6250 78Nm@3500 5kvalt 860kg 145/70R13
Harry®
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mojm 23. 5. 2007 09:49

Ruština jak ruština, ale ukrajinština je přeco jenom něco jiného. Domluvit se dá ale vždycky (skoro), záleží za jak dlouhno :)
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexx 23. 5. 2007 09:51

Tak to bud v klidu. Rusky nebo tak něco bych ani neřek, ale rukama a nohama celkem jo. Pár slov, nějaké fráze se naučíme, azbuku ovládám, anglicky solidně. To je asi největší potíž.

Hlavní jsou tři věci abych s tebou počítal
- platný pas (abys měl už teď, ne že "je dost času, to se stihne" potřebuju kopii kvůli povolení).
- záloha 1000 Kc kvůli tomu abych měl jistotu ze fakt pojedes, vetsina z toho jde na zalohu typkovi v Kyjeve na zarizeni tech formalit, celkovy rozpocet na osobu by pri trech lidech nemel prekrocit 6000 Kc (300 USD) tak abys s tim pocital a tyden pred odjezdem nebo nekde v kyjeve nezjistil ze jsi "out of money".
- potrebujem aby ses prizpusobil programu (odjez rano z karvine, trasa, ubytovani spis skromnejsi nebo i stan)

Detaily mailem agill()email,cz nebo icq 332-409-690
Alexx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 23. 5. 2007 11:34

Hele, a kdyz tam budete, tak zjistete proc neni v tech silnicich radiace :!: Fakt me to zajima :)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lecco 23. 5. 2007 12:47

Já umim dobře jak anglicky, tak německy, azbuku umim číst, ale rusky neee. :(
1800 ccm, 95 BHP, 142Nm, 890kg, 120W RMS, 7.0L/100km, co víc člověk chce... :mrgreen:
Lecco
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 23. 5. 2007 13:08

party boy píše:Hele za jak dlouho tohle místo bude použitelný pro normální život?

Tyvole já bych i jel, ale ta moje povaha. :?s/quote]

Oblast se stane obyvytelnou bez zdravotních důsledků dle odhadů odborníků zhruba za 300 let po výbuchu reaktoru. Občas jsou ale odhady o pár set let delší.

Úroveň radiace na téměř původní před výbuchem se vrátí zhruba za několik tisíc let - pak možná budou moci sundat sarkofág.. Některé látky, které tam unikly, mají poločas rozpadu i desetitisíce roků (těch bylo ale jen pár kilo) , takže úplný rozpad radioaktivních látek bude téměř na stovky tisíc let..
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sMartin 23. 5. 2007 13:26

Terminator3: Dobry, takze neni kam spechat... Ono to na nas pocka :)
sMartin
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexx 23. 5. 2007 13:45

sMartin píše:Terminator3: Dobry, takze neni kam spechat... Ono to na nas pocka :)


pozor2 Na druhou stranu, já na to teda čekat nehodlám
Alexx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RRAAFF 23. 5. 2007 14:09

Tady jsou dobrý stránky pro zájemce včetně výpovědi bývalého pracovníka, co tam dělal.
http://www.volny.cz/kostka2000/Cernobyl.htm

Jinak ale pro případné odpůrce JE se podívejte na tabulku Radiačních dávek kde je vidět, že obyvatelé v blízkosti JE jsou vystaveny mnohem menší radiační zátěži než například při obyčejném rentgenu. A také, že JE má vůbec nejmenší počet úmrtí na vyrobenou TWh ze všech energetických zařízení (například elektrárna tepelná apod.)
Fabia 3 Combi 1,0 TSI 6MP Style MY21 - blind spot, adaptivní tempomat, care connect, DAB, parksystem P/Z...
Ex.Fabia 3 Combi 1,0 TSI DSG Style + 2x Škoda Rapid FL 1,0TSI ambition

Opel Vectra B 1.8 16V CD sedan 306000km
RRAAFF
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexx 24. 5. 2007 09:03

Tak první nadějný možný budoucí spolucestující Harry® si to po poradě se svým radiologem :wink: rozmyslel, takže jsme zase na začátku.

Pokud by někdo chtěl absolvovat ten roadtrip i bez Černobylu, pokud máte strach z ozáření nebo něčeho jiného, tak budem rádi za kohokoliv kdo se prostě chce autem podívat na Ukrajinu (Lvov, Kyjev, Slavutič, Oděsa, Užhorod, možná Koločava), do Moldávie (Tiraspol, Kyšiněv) a má teda nějaký ten platný pas a zhruba 150$-200$ na benzín a nějaké levné ubytování, bude taky vítán. Datum druhý týden v červenci (8.-15.)
Naposledy upravil Alexx dne 21. 9. 2007 10:28, celkově upraveno 3
Alexx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bond007 24. 5. 2007 09:07

mojm: zrovna v okoli kyeva a smerem k ruskyma belosruskym hranicim se mluvi spis rusky, ukrajinsky mluvi hlavne na zapade... jinak kdybsyste potrebovali encio prelozit, zavolejte :) a vemte si kdyztak cislo na konzulat v Kyeve, jsou tam celkem ochotni a kdybyste nahodou ztratili pas nebo tak...
1 383 HP :)
Bond007
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lecco 25. 5. 2007 17:40

Ale jak už bylo řečeno, rukama, nohama se dá domluvit všade... :lol: :lol:
1800 ccm, 95 BHP, 142Nm, 890kg, 120W RMS, 7.0L/100km, co víc člověk chce... :mrgreen:
Lecco
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 25. 5. 2007 20:22

ach jo....kdybych mohl, jel bych hned, po tom jsem vzdy touzil :(
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexx 26. 5. 2007 04:59

Caddy píše:ach jo....kdybych mohl, jel bych hned, po tom jsem vzdy touzil :(


A co ti brání jestli se mohu optat?

Už jsem slyšel tolik výmluv a důvodů že bych mohl psát knihu ;-)
Alexx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hond4r 26. 5. 2007 11:23

Kdybych nejel 13. do holandska tak jedu hned i s pritelkyni. Pristi rok pojedete znova?
Speed doesn't kill. Driving like an idiot does.

Každý strážník si přál být policistou..
Hond4r
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků