Hvizdani pneumatik... co to znamena?

Jaké pneumatiky a kola na auto?

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 22. 4. 2007 19:49

No já mám Goodyear NCT 5 a pískaj víc když jedu doprava než když jedu doleva, takže mám v ***** geometrii. :) Jinak tišší pneu jsem na autě ještě neměl. :)
HrdinaJan
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ufi 22. 4. 2007 19:55

mě taky po výměně gum začalo auto pískat a jezdím pořád stejně. micheliny jsou prostě měkčí. a jakmile je víc jak 30 stupňů, tak mi u předchozích aut předváděli řev třeba při otáčení zpět. stačilo při vyjíždění přidávat plyn, aby pak člověk hned zařadil dvojku po otočení a půlka ulice nadskočila a ťukala si na čelo, jak to hvízdlo :)
nikdy neříkej nikdy. to bylo: kdo si může takovej hnus koupit (roomster). a už ho mám doma.
Ufi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 4. 2007 21:40

Já v zatáčkách slyším spíš takový pohoukávání (pohučování) :hm :)

EDIT: Vivat čeština ;)
anonymni

Odeslat příspěvekod p0etrik 22. 4. 2007 21:43

Radek O. píše:zacalo mne bavit jezdit zatackami tak, at hvizdam, je to docela sranda :)


Jo to jsem taky delal kdyz jsem v lete dojizdel na zadku zimni gumy. Hvizdaly ale drzely. :D Pak jsem jednou najel do zatacky kterou jsem neznal a...
No nastesti to predek ustal a s pretacivym smykem jde neco delat... Mr. Green
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod T.E.CH 22. 4. 2007 22:04

Ono to bude asi tím , že ty gumy dělaj měkčí a měkčí.Vydrž je až na posledním místě.JInak známej měl na O1 130 KW (chip), Matadory a ty si ani nehvízdli.Dal tam Dunlopy a ty mu hvízdaj a to ani nejede "kudlu".
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Kibitz 22. 4. 2007 22:18

Jooo Matadory jsem mel taky, taky nehvizdali, jenom se rovnou utrhavaly..
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 22. 4. 2007 22:30

headquest píše:Jooo Matadory jsem mel taky, taky nehvizdali, jenom se rovnou utrhavaly..



No taky jsem se divil, jak je možné že na takovém autě je škodovka mohla prodat.Jenže jsem se(na suchu) s ním svezl a čuměl jsem co si ty gumy nechali líbit. :shock: Fakt jsem čuměl.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Good 22. 4. 2007 22:31

Matadory jsou v pohodě. Klidně dám Hectorry2 na 330d
Good

Odeslat příspěvekod Marc159 22. 4. 2007 22:52

Gumy většinou hvízdají když jsou podhušťěné.
Marc159
Inventář

Odeslat příspěvekod Ardeth 22. 4. 2007 23:01

Jak rikas,tak nam takhle piskaly Pirelli P6000. Je to mozna vinou mekci smesi. Predpokladam ze nahusteny je mas dobre.
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod Petule46 6. 5. 2007 15:59

Hvízdání nemá vliv, dělají to i kvalitní gumy. Na rozdíl od levných to neznamená, že auto už uteče.
Petule46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pcwifi 30. 6. 2017 14:20

s dovolenim ozivim stare tema... koupene letnaky DUNLOP / BLURESPONSE dot 0617 — 195 / 65 R15 na O1, predni zacaly nehorazne hucet / hvizdat, i na rovine i v zatacce ale zcela nahodile. Vrchol byl jizda 7km a huceni v jednom kuse. Zajimavost : staci tuknout na brzdu a huceni na momentik ustane. Vzhledem k tomu ze predni uz byli lehce sjety, z casti stylem jizdy ( milius nejsem ale na dalnici se s tim zas tak moc nemazu 8-D ) a z casti najezdem od nasazeni guk okolo 5 tis. km, tak sem nechal prohodit predni kola za zadni a naopak ve vire, ze bude klid. Prozatim je to takove, ze na rovine ok, ale kdyz sem v obci tocil pri cca 50tce vlevo do zatacky, tak zacaly zas hučet, nastesti jen v te zatacce a jen jednou, clovek ale pri takovem zvuku sebou skubne logicky, ze to zas kurfa dela. Hrozim se jestli se rozhuci i na rovinne, to bych to fakt asi uz hodil do meze takovy kurfy gumy. Smula na kusy, nebo nejaka jina zahada ? Zvuk jde na 100% od gum, nejsou to brzdy apod. to by bylo uplne jiny zvuk a brzdy byli menene pred tydnem vepredu + kontrola vseho kolem. Geometrie byla delana hned po nazuti letnaku v dubnu. Jeste v mezicase zkusim lehce prefouknout ty predky co se stane.
Ted sem koukal a vidim na nich napis : made in poland, no snad to nevzali nejprv do nejake solne lazne...
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 30. 6. 2017 15:27

to bude ložisko
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym 30. 6. 2017 15:36

Zajímalo by mne zda zakladatel tématu vyřešil svůj problém či ne
anonym

Odeslat příspěvekod glider 30. 6. 2017 15:46

Mna nie.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků