Octavia II RS Combi/Superb Elegance 2.8/Audi A6 2.4 V6

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Goggy 1. 10. 2006 15:03

Bral bych A6, protoze sme ji meli a na dalnice je super. Pokud ti nejde o rychlost a agilitu tak bych O2 vyradil rovnou. Pro Superb tak mluvi 'lepsi' motor, pro A6 zpracovani, prestiz, je to celkove robustnejsi auto a navic se mi daleko, daleko vic libi :D Jaka je to vybava?

/edit nemuzu si pomoc ale pro jizdu po dalnici se mi proste zda ta A6 bejt lepsi... i kdyz je pomalejsi (8s vs. 8.9s, 237kmh vs. 231kmh...), je ale taky vetsi (rozchod +10cm, rozvor +4cm) a tezsi (+250kg). Zase je ale o trosku mensi uvnitr. Taky nesmite zapomenout na NCAP hodnoceni predek/bok 56%/94% vs. 81%/100% a jeste tu ctvrt tunu navic...
Neaktivní
Pro kontakt použijte ICQ.
Goggy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ExFun 1. 10. 2006 16:04

vtec2 píše:souhlas s dusanem, řešit pov. ručení u aut kolem 700 tis mě přijde úsměvné, jen si spočítejte co člověk projí ročně po hospodách a taky se dá vařit doma ...d/quote]


no a?

prostě jsou někteří lidi spořivější a méně tolerantní ke zbytečnému plýtvání, bez ohledu na to, že se jedná o pár tisícovek.

Mě zase přijde váš způsob příliš bohatýrský a zbytečně vyhazujete paníze za něco za co nic nedostáváte.

A to jsem z rodiny ze silně nadprůměrnými příjmy a mnoha miliony investovanými v nemovitostech...

Neber to osobně, ani dušan, ale já zase nechápu lidi, které nezajímá spotřeba, pár tisícovek na pojištění, ale dávají velká dýška v restauracích, chovají se jako Grófové a bydlí v družstevním 3+1, čumí na 55cm televizi a poslouchají plastovou Aiwu.

Prostě nevidím důvod proč dělat kinga, když můžu ušetřit ačkoliv to je byť i jen 0,0000000001 promile příjmu. A to hlavně ve věcech kdy jsem do něčeho nucen a nejsou mojí volbou jestli to udělám nebo ne. Ty peníze jsem musel vydělat a vydělal je poctivě, tak proč je zbytečně tlačit někomu do chřtánu?

To vůbec není o částce, to je o principu. O těch hospodách si rozhoduju já, jestli tam půjdu, kam půjdu a co za to dostanu. Ale povinné ručení je nucená investice. Je to stejně z.ku.rvený nucený poplatek jako zcela nesmyslné poplatky ČT a ČRO...

Vaše uvážování vidím často u klientů, tam je ale ten rozdíl, že to jsou peníze společnosti a z cizího krev neteče...
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 1. 10. 2006 16:10

Tvoje argumentace proste postrada ekonomicke opodstatneni a ostatne i komplianci s elementarni logikou ...
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ExFun 1. 10. 2006 16:25

Dusan: cemu nerozumíš?

ekonomické opodtatnění je jasné zisk= přímy - výdaje. nižší výdaje = větší zisk.

elementární logika - vyšší povinné ručení - dostanu za to něco navíc? Nedostaneš. Tak jeden logický argument, proč platit vyšší povinné ručení. Mě žádný nenapadá.

Jistě to nebude jediný, ani rozhodující ukazatel, ale opět nevidím jediný důvod proč to nezohledit ve skupině malých + a - ...
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 10. 2006 16:28

Fun: zijes cely zivot v tom, ze pocitas co je jak vyhodne? Taky si dopravas veci jen tak, byt to stoji finance. Takze proc si nedoprat neco lepsiho, byt to ne zcela vyuziju. Tvou logikou bychom se za chvili dostali k loganu, ktery ma dost mista, pojistku za 1,4 motor, cenu 250 v plne nalozi a odveze mne uplne vsude jako ty vyse zminovane auta.
anonymni

Odeslat příspěvekod ExFun 1. 10. 2006 16:34

goes:

jednak tam je veliký rozdíl. To auto jako takové si kupuju sám ze své vůle, kdyžto povinné ručení mi je diktováno jako nutný doplněk...

Kdyby bylo na mě, tak si ho nesjednávám, aspoň ne na škodu na autě. Namáme auta pojištěná ani havarijně ani proti krádeži. zatím se nám to velmi vyplácí...

Druhá věc je ta, že neříkám, že to je jediný a nejvýznamější ukazatel. Je to jeden z mnoha drobných.

Budu mít auto A 1,9 a B 1,8... pokud pro mě vycházejí jinak nastejno, tak nevidím, důvod proč si na tu hromadu + a - nepřičíst i to povinné ručení...
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 10. 2006 16:36

Fun: ja ti nevim, byt to 50tis. misto 10tis. nereknu, ale 7 vs 10 bez bonusu? Nerikam, ze kvuli toho musim jit automomaticky do Superbu, ale zase ano 2,4 A6 ma mensi povinne, ale vse ostatni bude horsi - servis, udrzba, havarijni to vse mne vyjde draz...
anonymni

Odeslat příspěvekod Dusan 1. 10. 2006 16:36

ExFun píše:Dusan: cemu nerozumíš?

ekonomické opodtatnění je jasné zisk= přímy - výdaje. nižší výdaje = větší zisk.

elementární logika - vyšší povinné ručení - dostanu za to něco navíc? Nedostaneš. Tak jeden logický argument, proč platit vyšší povinné ručení. Mě žádný nenapadá.

Jistě to nebude jediný, ani rozhodující ukazatel, ale opět nevidím jediný důvod proč to nezohledit ve skupině malých + a - ... /quote]


Za vyssi povinne ruceni dostanes dospely motor.

Jinak mi pripominas jednoho znameho managera, ktery ac ma na starosti miliardovy budget, je schopen se dva dny hadat kvuli nejakemu nakupu za 10.000Kc. Obavam se, ze asi nikdy nepochopi, ze to je prave ten duvod, proc z nej nikdy nebude strategicky manager, ale stale jenom "operativec".
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ExFun 1. 10. 2006 16:38

ale dyť já nic proti tomu neříkám.. ale když už počítám veškeré náklady, tak tam zahrnu i to povinné a nemusí mě kvůli tomu nikdo nazývat socka...

Co to je za výpočet nákladů, když tam něco je a něco není? to ho pak nemusím dělat vůbec.
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 1. 10. 2006 16:40

ExFun píše:goes:

jednak tam je veliký rozdíl. To auto jako takové si kupuju sám ze své vůle, kdyžto povinné ručení mi je diktováno jako nutný doplněk...

Kdyby bylo na mě, tak si ho nesjednávám, aspoň ne na škodu na autě. Namáme auta pojištěná ani havarijně ani proti krádeži. zatím se nám to velmi vyplácí...

Druhá věc je ta, že neříkám, že to je jediný a nejvýznamější ukazatel. Je to jeden z mnoha drobných.

Budu mít auto A 1,9 a B 1,8... pokud pro mě vycházejí jinak nastejno, tak nevidím, důvod proč si na tu hromadu + a - nepřičíst i to povinné ručení... /quote]


Že nemáš auta pojištěná pro případ krádeže a nehody je tvoje věc. Vyplácí se to asi pokud se nic neděje, že? Ale až se něco stane, tak se určitě hodí něco, na co se dá spolehnout a nebudu muset řešit, že mám před platem a auto potřebuju a chybí mi kus auta...
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod ExFun 1. 10. 2006 16:41

Dusan píše:
ExFun píše:Dusan: cemu nerozumíš?

ekonomické opodtatnění je jasné zisk= přímy - výdaje. nižší výdaje = větší zisk.

elementární logika - vyšší povinné ručení - dostanu za to něco navíc? Nedostaneš. Tak jeden logický argument, proč platit vyšší povinné ručení. Mě žádný nenapadá.

Jistě to nebude jediný, ani rozhodující ukazatel, ale opět nevidím jediný důvod proč to nezohledit ve skupině malých + a - ... /quote]

Za vyssi povinne ruceni dostanes dospely motor.

Jinak mi pripominas jednoho znameho managera, ktery ac ma na starosti miliardovy budget, je schopen se dva dny hadat kvuli nejakemu nakupu za 10.000Kc. Obavam se, ze asi nikdy nepochopi, ze to je prave ten duvod, proc z nej nikdy nebude strategicky manager, ale stale jenom "operativec".


můžu se zeptat, co jsi ty- v těchto intencích?

Oni všichni mají rádi smířlivé hochy co neřeší prkotiny, ale občas se rozlítnou moc a ze součtu prkotin je velký průser... tyhle 2 typy by měly pracovat spolu..
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ExFun 1. 10. 2006 16:43

OS píše:
Že nemáš auta pojištěná pro případ krádeže a nehody je tvoje věc. Vyplácí se to asi pokud se nic neděje, že? Ale až se něco stane, tak se určitě hodí něco, na co se dá spolehnout a nebudu muset řešit, že mám před platem a auto potřebuju a chybí mi kus auta...e/quote]


neboj, to u nás nehrozí.
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 1. 10. 2006 16:45

Třebas teď je o to pov. ručení ve prospěch Audi, nemám problém, ale kdyby Superb měl ručení nižší a Audi vyšší, tak za vyšší cenu dostanu lepší motor a dokonce, pokud by ty auta měla stejnou hodnotu, tak dostanu i lepší image apod.
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod OS 1. 10. 2006 16:46

ExFun píše:
OS píše:
Že nemáš auta pojištěná pro případ krádeže a nehody je tvoje věc. Vyplácí se to asi pokud se nic neděje, že? Ale až se něco stane, tak se určitě hodí něco, na co se dá spolehnout a nebudu muset řešit, že mám před platem a auto potřebuju a chybí mi kus auta...e/quote]

neboj, to u nás nehrozí.
Naposledy upravil OS dne 1. 10. 2006 16:48, celkově upraveno 1
OS
Inventář

Odeslat příspěvekod vtec2 1. 10. 2006 16:47

Exfun: Ale povinné ručení je nucená investice. Je to stejně z.ku.rvený nucený poplatek ..

ok, nejezdi autem vůbec, nikdo tě nenutí, hadry si kupuj u vietnamců, jez nekvalitní potraviny, nekupuj si mobil ( přece nebudeš živit nenažrané oper. ) pokud už tím autem jezdíš a způsobíš někomu škodu, tak to holt nemusíš platit z vlastní kapsy, takže jako nesmyslné pov. ruč. nepovažuju, ( nemluvím o sazbách a řazení do skupin ), ještě mi řekni jedno, na co pak jsou ty peníze, když je nemůžu utratit ?
už dávno nejsem vtec ...
vtec2
Štamgast
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků